Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Emiatt lehet valami problémám...

Emiatt lehet valami problémám a jövőben?

Figyelt kérdés

Talán rossz kategória, elézést kérekek.

Tehát kamionsofőr vagyok egy nyerges billencs szerelvényen, és jelenleg egy bontási területen dolgozom, az épitési törmeléket és földet szállítom el. Szerda reggel egy ismeretlen magyar rendszámos üres ponyvás pótkocsit találtunk a területen, és senki sem tudta, hogy ki hagyta ott és miért. A főnök hívta a rendőrséget, mert útban volt és akadályozta a munkát de semmit nem csináltak vele. Csütörtök délután még továbbra sem tudtunk róla semmit, és sürgető volt eltávolítani, ezért a főnököm megkért, hogy vontassam ki az utcára és ő vállalja a felelősséget. Vonakodva, de belementem és kihúztam kb 4-500 méterre és leparkoltam az út szélére. Ma péntek reggel még ugyanott volt, továbbra sem tudunk róla semmit.

Kicsit aggódom, hogy ez az akció törvénybe ütköző volt és felelősségre vonhatnak miatta, akkoris ha a főnök utasítását követtem.



2021. okt. 8. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki ott hagyta, ő tette rossz helyre. Nem hinném hogy bármi bajod lenne ebből. Kárt nem tettetek benne, és el sem vontatták telepre.
2021. okt. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi bajod lenne belőle?
2021. okt. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igaz történet:

Valamikor a kétezres évek elején vidéken a kapubejárónk elé parkolt egy ismeretlen és kb fél órás keresgélés után sem sikerült megtalálni a tulajt.

Apámnak mennie kellett dolgozni a traktorral és a kezébe vette az irányítást: egyszerűen kitolta a kapu elől, persze igyekezett finoman csinálni. Ha jól emlékszem egy gumiabroncsot és valami pokrócokat tett a traktor és az autó közé, de még így is behorpadt a sárvédő.

Az "áldozat" feljelentést tett, és apám elég komoly kártérítést fizetett, ő pedig megúszta egy jelképes parkolás birsággal.


Esetedben szerencsére nincs szó rongálásról, de mivel a magyar törvények a bűnözőket és a szabálysértőket védik, nem tartom kizártnak, hogy meghurcolhatnak miatta.


Sok szerencsét kívanok!

2021. okt. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha szabalyosan parkoltattad le és nincs benne kár, bajod nem lehet.

Érdemes amúgy a rendőrségen panaszt tenni, hogy nem intézkedtek.

2021. okt. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem kifejezetten szabályos helyen parkoltam le, de a forgalmat nem zavarja. Nem akartam messzire vinni, hogyha esetleg éjszaka jönnek majd érte akkor könnyen megtalálják.


És igen, felháborító, hogy a rendőrség másfél nap után sem intézkedik.

2021. okt. 8. 10:22
 6/7 anonim ***** válasza:
A rendőrség dolga lett volna intézkedni, mikor szóltatok.
2021. okt. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem származhat belőle. Csak ti tudjátok, hogy hol volt leparkolva az a pót, bizonyíték nincs rá, és nem is loptad el, csak rossz helyre parkolt.
2021. okt. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!