Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek mennyi az a netto...

Szerintetek mennyi az a netto fizetès, amennyivel már kellemesen lehet èlni Magyarországon?

Figyelt kérdés

2021. okt. 9. 00:40
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
10%
Olyan 100 nettó. Amikor egyedül éltem és négy órás melóval 80at kerestem, sem.szűkölködtem se rezsibe, se kajába, még is maradt minden hónap végén pár ezrem.
2021. okt. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
78%

Az utolsó viccel.

Nekem sincsenek nagy igényeim,de ez még szerintem is durva.

2021. okt. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Kèszìtettek egy pszichològiai tanulmányt, hogy a pènz boldoggá tesz-e, illetve milyen nettò keresetig?

A kutatást megelőzően arra tippeltek, hogy kb.500ezerig leszel boldogabb...

Aztán arra jutottak, hogy 1-1,2milliò forintig folyamatosan boldogabb az ember, ez fölött már nem...

2021. okt. 13. 06:24
 24/31 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A magam rèszèről azt gondolom, hogy havi netto 500-600ezerből lehetne felhőtlenül èlni Magyarországon.
2021. okt. 14. 09:46
 25/31 anonim ***** válasza:

Felhőtlenül?

Annyiból elvagy. De semmi extra.

2021. okt. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

A felhőtlenül nem azt jelenti, hogy minden èvben Mexikòban nyaralsz ès 2èves Mercedesszel jársz! Ez akkor elèg, ha saját lakással rendelkezel, nincs jelentős hiteled. Nem jársz rendszeresen ètterembe ès nem kell kèt gardrob a márkás ruháidnak.

Tehát ezt egy elvárhatò fizetèsnek gondoltam.

2021. okt. 14. 10:15
 27/31 anonim ***** válasza:
66%

Sokan azt írják, lokáció és lakhatási költség függő. Nem, nem az. Ahhoz a fizetéshez amiből kényelmesen megélsz, hozzátartozik az, hogy ha van a fejed fölött egy tehermentes ingatlan és olyan helyzetbe kerülsz, hogy egyik napról a másikra lakbért kell fizetned, vagy még nem tehermentes az ingatlan, ne befolyásolja nagyságrendileg az életszínvonalad.

Ehhez körülbelül 6-700 eft nettó fizetés szükséges. Ha havi 80-100eft (vidék) vagy 120-130eft (Budapest) elmegy a lakhatásra, nagy eséllyel nem ingatja meg a költségvetést, nem jár nagy lemondásokkal. Én még ide írnám azt is hogy ha történik egy nem várt, nagyobb összegű kiadás, azt egy, az aktuális havi fizetésből el tudja intézni az ember. A nagyobb összegű kiadás esetén 200-300 eft nélkülözését értem. Tökremegy egy háztartási gép, csőtörés, téli vagy nyári gumi garnitúra, egy közepes súlyú meghibásodás a gépjárműn, bármi miatt ügyvédre vagy esetleg magán orvosi ellátásra van szükséged, szeretnél vásárolni egy közép kategóriás laptopot, vagy egy 5-6-7 napos nyaralást, kirándulást beiktatni.


Hogy ha havi 350-450 eft-os fizetés mellett bukkan fel egy rendszeres, havi 80-120 eft-os kiadás úgy, hogy megszoktál előtte egy életszínvonalat, biztos hogy lemondással jár. Ha pedig ezek mellé bukkan fel egy nagyobb váratlan kiadás, biztos hogy csak tartalékból tudod fedezni, vagy vársz vele pár hónapot.


Annyira nagy differencia pedig nincs a budapesti és a vidéki megélhetés között. Albérletárak sok megyeszékhelyen már majdnem budapestiek, pár 10 eft a differencia. Az élelmiszer és üzemanyag pedig a fővárosban olcsóbban összeollózható mint egy Óbuda méretű megyeszékhelyen, mivel tízszer akkora a választék. A rezsi körülbelül ugyan az. Érdemi különbség a szolgáltatások árában van, bár a választék itt is Budapesten előnyös lehet. A fővárosban vannak olyan éttermek, ahol 2500-3500 ft-ért kapsz egy valóban nagyon jól elkészített, bőséges főtt ételt. Vidéken ezeket a helyeket vadászni kell, és mivel kis lokáción belül összezsúfolódik 5-6-7 étterem, egyik sem fogja megtenni azt, hogy 25-20%-al olcsóbban jobb minőséget állít elő, mint a többi. Kartellezés van. A taxi és tömegközlekedés árai és infrastruktúrája sem olcsóbb/jobb a megyeszékhelyeken. Ami határozottan olcsóbb vidéken az a sport, mozi, zenés rendezvények, fodrász, építőipari szakmunkás órabérek, autószerelő órabérek.

2021. okt. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Meg videken az is jobb, hogy nem kell az ocsmany, lepusztult budapesti varoskepet bamulni a haboruban szetlott falakkal .
2021. okt. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
1%
Simán csak megélni, gond nélkül kellemesen, 150 nettó ma bőven elég. Faluban, autóval, saját házban, egyedül, erről tudok nyilatkozni. Családos szintről nem tudok véleményt mondani...
2021. okt. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
29 vagyok. Nyilván ha nagyobb kiadás bukkan fel, ahhoz kell tartalék. De a kérdés a kényelmes havi megélésről szólt, ahhoz írtam a 29-est.
2021. okt. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!