Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogos, hogy ezért lesz fegyelm...

Jogos, hogy ezért lesz fegyelmi tárgyalásom?

Figyelt kérdés

Jött hozzánk egy új kolléga, nincsen beoltva, nekem ezzel semmi bajom nincsen, nagyon jól dolgozik, mesterszakon tanul, viszont van egy kolléganőm, aki folyamatosan szarozza és folyamatosan szurkálódik azért mert nincsen beoltva.


Már többen szóltunk a vezetőnek, hogy szóljon rá, hogy hagyja békén a srácot, mert teljesen jól dolgozik de nem bír leállni.


Majd eljött a tegnapi nap, sok dolgom volt, és elkezdte osztani a srácot a kedves kolléganő, hogy milyen tájékozatlan, hogy az ő magatartása miatt fognak emberek meghallni, és ő nem fogja sajnálni, ha ő is meghal, ez az ara annak ha valaki nem olvas elég hírportált és nem néz elég TV-t.


Itt felhúztam magam és megmondtam a kolléganőnek kb az alábbiakat: hogy fogja be a pofáját, ha ennyire fél takarodjon haza, és ne hozza fel egy olyan ember aki m1 híradóból tájékozódik a tájékozottságot egy olyan embernek, aki éppen mesterszakon van, hagyja békén, és akadjon le róla, vagy többedmagunkkal felmondunk, te meg kereshetsz új embereket a cégnek, mert egy elviselhetetlen hárpia vagy.


Erre nekem lesz fegyelmim.


Ez jogos?


2021. okt. 9. 08:53
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Hát, ha személyeskedtél és durván veszekedtél a kolléganővel, az gáz. Feltételezem, hogy "Te egy hárpia vagy!" Mondat ég indulatosan és hangosan hangzott el. Esetleg voltak ott még durvább dolgok is.
2021. okt. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Fsms ***** válasza:
98%

Sajnos igen. Persze ha a teljes kontextus nézzük nyilván színesebb a kép.

Azt a hibát követted el, hogy neked kellett volna jelezni a nő főnökének vagy a hr-nek, hogy nem viselkedik megfelelően.

2021. okt. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%

Félig.

Egyrészt akármennyire is felhúz, tudni kellene uralkodni az indulataidon.

Javasolni annyit tudnék, hogy ezt így meséld el a fegyelmin is, és arra élezd ki a történteket, hogy mennyire rossz légkört szült a kolléganő ezzel a hozzáállásával, valamint hogy ezt már jeleztétek a vezető felé is, aki láthatóan nem tett lépéseket az ügy megoldására. Mondd el, hogy a vírus és az az szülte folyamatos bizonytalanság miatt természetesen mindenki sokkal feszültebb, erre tudod fogni a kifakadásod, egyébként nem vagy ilyen ember. De a kolléganő állandó sopánkodása már a munka minőségére ment.

Kérj elnézést, ugyanakkor kérd azt is, hogy a vezetőség ügyeljen arra, hogy más se mérgezhesse hozzáállásával a munkalégkört.

2021. okt. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Szükségtelen mértékig folytál bele a dolgok menetébe és ezt értékelheti úgy a helyi főnökség, hogy messze túllépted a jogosultságaidat, - amely az ő "tekintélyüket" rombolja. Ezt, így, soha nem fogják neked szemtől szembe megmondani, de lényegében ebbe futottál bele. Én figyelmeztettelek volna - főnökötökként - mind a kettőtöket, hogy fejezzétek be a kis magánháborúitokat, mert ez egy munkahely és nem a dedó, de a fegyelmit túlzásnak tartom. Azt viszont kilátásba helyeztem volna mind a kettőtöknek, hogy a következő ilyen jellegű magánakciótok jutalma egy tényleges, írásos fegyelmi - mások zaklatásáért és a morál rombolásáért.
2021. okt. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Lehárpiázni nem kellett volna, meg azt mondani, hogy mind felmondtok. A többi jogos volt. Persze lehet arra hivatkozni, hogy fel voltál húzva, így nem válogattad meg a szavaidat, de a tömeges felmondás sajnos szöget üthet a vezetők fejébe, mert úgy gondolhatják, hogy ilyet nem mond csak úgy az ember.
2021. okt. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%
Belefolytál egy olyan dologba amihez nincs közöd. Jogos a fegyelmi mert nem szólhatsz úgy a kollégáidhoz ahogy neked tetszik. Munkahelyen vagyunk s nem egy kocsmában. Intelligens kultúrált hangnemben is lehet beszélni a másik emberrel, nem a seggedből rántottad ki a másikat s nem a kutyád mégha részben nincs is igaza a kollégának. Ha ilyen miatt felmondasz ám legyen úgy. Ám nem értem azt a részét sem hogy aki be van oltva mitől fél? En ezt a kolleganotol megkerdeztem volna. Esetleg menjen haza es csukja magára ajtot ablakot. Az oltas felvételének fontossága amúgy nem egy megvetendő dolog, hanem felelős gondolkodás pláne egy kozosségben. De ez egy másik téma ne is menjunk bele mert ujabb kerdest fog szulni es vitat oltott,oltatlan kozott.Mindenesetre a jogszabályi hátteret nézve sajnos nem beszélhetsz így a kollégaddal vagy akarhogy, mellesleg a btk-ban becsuletsertesnek nevezik.
2021. okt. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Igen, egyértelműen jogos. Vállalhatatlanul viselkedtél.

(Az egy másik kérdés, hogy miért és az ostoba libával is kellene kezdeni valamit. Nyilván nem véletlen, hogy az eddigi jelzések ellenére nem szankcionálták, leeshetett volna, hogy képletesen vagy szó szerint is, nagyon fekszik valakinél a hölgy egy szinttel feljebb)

2021. okt. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, kérdező, én egyetértek veled, de sajnos egy munkahelyen alapesetben ilyen hangnemet nem üthetsz meg senkivel.

Egyébként mit takar a fegyelmi tárgyalás egy munkahelyen?

2021. okt. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!