Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek embert keresnek...

Szerintetek embert keresnek helyettem? Ha rákérdeznék a főnöknél (és hogyan?), akkor mi lehet a következmény?

Figyelt kérdés

Cirka 8 hónapja dolgozom a cégnél és eddig sosem végeztem önálló munkát csak a főnökömet úgymond "kisegítettem", részfeladatokat elvégeztem. Az utóbbi időben intenzíven keresnek ugyanolyan munkakörre embert és többször említette, hogy azért keresnek, hogy kisegítse a "munkámat", de valahogy bűzlik nekem ez a dolog, mert annyival meg nincs több feladat így sem, amit - ha kompetens lennék - el kellene pluszban végezni.


A főnök nagyon barátságosnak tűnik, eddig sosem fogalmazott meg kritikát felém, viszont marhára kétségbeesetten keres embert és mindig erősen hangoztatja nekünk, hogy xy jönni fog interjúra meg milyen jó lenne majd ha sikerülne embert felvenni meg posztolgatja email-ben a konkrét álláshirdetést (azt ami konkrétan az én munkaköröm), hogy van-e ismerős akit felvehetnének. A kollégáim közönyösek velem szemben, csak a főnök barátságos (sokszor cinikus kedvességnek is érzem).


Baromira szeretném tudni, hogy valóban azért keresnek-e embert (akár az én helyemre), mert nem tudnak/nem akarnak rám számítani vagy valóban úgy gondolják, hogy sok a feladat és ki kell segíteni (ez esetben pocsék a HR tevékenység).


Egyszer rákérdeztem, hogy mennyire elégedett a munkámmal a válasz annyi volt, hogy "amiben számítok rád azt nagyon becsületesen elvégzed". Nem merek konkrétabban rákérdezni, mert utána meg csak azért is odaláncolnak és - amennyiben tényleg a személyváltás áll a háttérben - még megalázóbb lesz a távozás.


Ráadásul ha fel fognak venni egy embert, aki tuti okosabb, képzettebb lesz, akkor az amúgy is nulla önbizalmam még lejjebb zuhan (amúgy se szeretek ott dolgozni).


Ti hogy látjátok ezen írás alapján a helyzetem és mit tanácsolnátok?



2021. okt. 12. 18:16
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!