Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Náthásan nem ír ki a dokim,...

Náthásan nem ír ki a dokim, de a főnököm nem enged dolgozni. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Náthás vagyok, kicsit fáj a torkom és folyik az orrom, ezért ma haza küldött a főnököm, amit én megértek, mert tényleg elég szarul nézek ki, viszont felhívtam a dokim, aki annyit mondott, hogy szedjek coldrexet, igyak neocitránt és amíg nincs lázam addig menjek nyugodtan dolgozni. Emiatt valószínűleg köteleznek szabit kivenni, de szerintem ez nem jogos. Összesen 5 napom van még az évre és nem így terveztem eltölteni. A dokim máskor is csinált már ilyet, nem támogatja a táppénzt.
2021. okt. 13. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Válts dokit, hogy lwgközelebb ne ez legyen és kérj szívességet a főnöködtől, ha már ő küldött szabira.
2021. okt. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%
Első körben az üzemorvoshoz mentem volna, - amennyiben létezik egyáltalán ilyen, - mert a főnököd és a közte lefolytatott kommunikáció tudott volna egy mindenki számára megnyugtató megoldást eredményezni. Ha nincs ilyen, akkor viszont sorsára kell hagyni az eddigi "orvosodat" és keresni egy orvost.
2021. okt. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért nem mondtad a dokinak, hogy lázas vagy? Kicsit lehetnél előrelátóbb és talpraesettebb is...
2021. okt. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet olyan könnyen orvost váltani. Lakcím alapján van ki jelölve a körzeti orvos hogy kihez tartozik a páciens.

Én három másik orvosnál is voltam egyik se vett át. Azt mondták hogy amíg XYZ (és itt mondták a település nevét ahol lakom) településen helyettesítés van addig át se vehetnek. Csak az a baj hogy ez már tíz éve így volt akkor. Vagyis nem volt a praxis be töltve ,de 10 éven keresztül ugyanaz az orvos helyettesítette saját magát aki elötte 20 évig betöltötte azt

2021. okt. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pedig most ez a trend, hogy orvoshoz menj ha kis náthád is van, nehogy covid legyen má aztán lefertőzz akárkit. Ez meg nem akar kiírni???


Nekem egyszer azt mondta az orvos, hogy az neki jó ha én táppénzen vagyok. Úgyhogy jó szar orvosod van.


Én úgy tudom akárkihez át lehet jelentkezni ha átvesz nyilván ha beférsz hozzá!

2021. okt. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!