Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az tényleg megesik, hogy...

Az tényleg megesik, hogy valakit kirúgnak, majd azt várják tőle, hogy a felmondási ideje alatt ő tanítsa be az utódját?

Figyelt kérdés
Olvastam már itt ilyen esetet, nem tudom, igaz volt-e vagy kamu. De ha tényleg van ilyen, az eléggé megalázó.

2021. okt. 15. 18:32
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
65%

Egyrészt, tudtommal felmondási idő akkor van, ha te mondasz fel, nem akkor ha kirúgnak!


Másrészt, amíg a felmondási idődet töltöd, addig ugyanúgy a cég alkalmazottja vagy, és csinálnod kell a dolgodat!

2021. okt. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
93%

Felmondási idö akkor van, ha valamelyik fél felmond. (A "kirúgás" az azonnali hatályú elbocsátás, ott nincs.)

A felmondási idö alatt a dolgozónak ugyanúgy el kell végeznie a rábízott munkákat, mint egyébként, elvileg ez lehet az utód betanítása is. Nem tudom, ez miért lenne megalázó, csak sima munkakaöri kötelesség. (Meg megkérdezném az illetöt, hogy öt ki és hogy tanította be, mert igen nagy valószínüség szerint az elödje a felmondási ideje alatt)

2021. okt. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

1: Akkor is van, ha ők mondanak fel. Esetleg ebben az esetben az egy hónapból csak két hetet kell munkával tölteni.


2: Lényegében az is kirúgás, ha elbocsátanak, szabályosan, a felmondási időt letöltetve. Hiszen ők akarnak megválni tőled.

Talán azért megalázó, mert az elbocsátott esetleg úgy gondolta, hogy még jó sokáig ott fog dolgozni. És erre elküldik, és még assziszáljon is hozzá, hogy más kerül a helyére. És az tényleg fura, ha elküldik avval az indokkal, hogy nincsenek megelégedve vele, de azért tanítsa be azt, akit a helyére vettek. Ha nincsenek megelégedve, akkor milyen alapon feltételezik, hogy majd jó tanítást ad? Na meg a tanítási kedve már eleve minimalizálódik azáltal, hogy el van küldve.

2021. okt. 15. 19:02
 4/38 A kérdező kommentje:
assziszáljon=asszisztáljon
2021. okt. 15. 19:03
 5/38 anonim ***** válasza:
67%
Miért lenne megalázó? A betanítás is része a munkakörnek, valaki téged is betanított egyszer, ami az ő munkaidejéből ment és ugyan úgy megkapta érte a fizetését. Felmondási idő alatt pedig dolgozol, szóval mi a megalázó abban, hogy munkaidőbebn ellátod a feladatodat?
2021. okt. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

5: Nem találod paradoxonálisnak, hogy valakit nem megfelelő teljesítményre hivatkozva bocsátanak el, de ugyanakkor azt várják, hogy adja át a tudását másvalakinek?

Az nyilván más, ha én mondok fel.

2021. okt. 15. 19:12
 7/38 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem is elég gáz egy ilyen helyzet, de mondjuk értelmes munkáltató nem is így csinálja.

(Amúgy meg szerződéstől függ, hogy ez kötelességed-e. Az én munkaköri leírásom pl. öt oldal, minden benne van, amit csinálnom kell, és nincs olyan része, hogy "bármi más, amit rám bíznak". Szóval ha betanítást akarnának rám bízni, akkor tudnám mondani, hogy felejtsék el.

2021. okt. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
72%

"Nem találod paradoxonálisnak, hogy valakit nem megfelelő teljesítményre hivatkozva bocsátanak el, de ugyanakkor azt várják, hogy adja át a tudását másvalakinek?"

Hacsak nem az volt a kirúgás oka, hogy az illető nem érte fel ésszel a feladatait, nem értem miért lenne ez probléma.

2021. okt. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
89%
Nem csak az moatt rúghatnak ki valakit, mert hogy "nem megfelelő teljesítménye". Attól, hogy lusta valaki, még tudhatja a dolgát és kirúghatják azért, mert munka helyett mást csinál
2021. okt. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
98%
Meg összeférhetetlenség miatt is kirúghatnak valakit, de attól még lehet szakmailag jó.
2021. okt. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!