Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Informatikusoknak & Programozó...

Informatikusoknak & Programozóknak van üzenorvosi vizsgálat?

Figyelt kérdés
Megnézik, hogy van e eltitkolt betegséged, vagy becsület alapján megy?

2021. okt. 18. 19:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Van, mivel kotelezo mindenkinek. Ha normalis az orvos, meg is vizsgal rendesen, es amugy mondd mar meg, mire jo eltitkolni egy betegseget?
2021. okt. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Van. Ez hihetetlen lesz, de nálunk volt egy csaj akit elküldtek a cégtől junior fejlesztőként mert annyira elhízott volt hogy az orvos azt mondta az ülőmunka annyira tönkretenné hogy bele is halhat.
2021. okt. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%

2-es: ez érdekes, nem akarom kétségbe vonni amit mondasz, csak hozzátenni, hogy nálunnk (szintén IT) volt két kollega is 200kg körül. Mindkettő betegség miatt (az egyik pajzsmirigy a másik nem tudom), jártak orvoshoz, meg volt személyi edzőjük is, a maguk módján sportoltak, komolyan foglalkoztak a betegségükkel.

A nem pajzsmirigyes kollegát megműtötték és azóta sokat fogyott, a másikkal nem tudom mi van.

Szóval lehet, hogy lett volna más megoldás is, mint elküldeni, bár nyilván nem ismerem a részleteket.

2021. okt. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#1

Elméleti a kérdés.

Lehet hogyha valaki nem titkolja el akkor nem veszik fel.

2021. okt. 18. 21:07
 5/18 A kérdező kommentje:
De megnézik hogy van e eltitkolt betegségem, vagy nem?
2021. okt. 18. 21:07
 6/18 anonim válasza:
100%
5-ös: megvizsgál az orvos, az, hogy mennyire lelkiismeretesen, az rajta múlik. Nyilván van olyan "eltitkolt betegség" ami egy fél órás vizsgálaton akkor se deríthető ki ha lelkiismeretes, meg van olyan, amivel könnyű "lebukni".
2021. okt. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ha valakiről kiderül hogy beteg akkor azt a főnök is egyből tudni fogja?

Vagy akkor alapból nem tudja kiadni a papírt?

2021. okt. 18. 22:09
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
'Ha valakiről kiderül hogy beteg akkor azt a főnök is egyből tudni fogja?' - a fonok annyit fog tudni, hogy alkalmas vagy sem. Az egeszsegi allapotodrol az orvos ennel reszletesebben nem fogja tajekoztatni, mert ez csakis ra es rad tartozik.
2021. okt. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmondanád a betegséged többet tudnánk mondani.
2021. okt. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan mi a betegséged?


Nekem például refluxom és vélhetőleg krónikus orrmelléküreg-gyulladásom van vagy 15 éve, ezeket 10 éve vizsgálgatták (mindkettő ki lett mondva alapvetően, de normálisan nem vizsgáltak meg), ezen kívül még egy rakás dolog. Ezt a kettőt hallgattam el éveken át, illetve hát annyit mondtam, hogy stressz és rossz étkezés hatására ég a gyomrom, refluxos tüneteim vannak - ami igaz is alapvetően, random nem szoktam tünetes lenni refluxot illetően.


Ilyen szintű dolgot elhallgathatsz, csak a szervezetednek ártasz vele.


Legalább most konkrétabb vagy, mint az eddigi kérdéseid esetében.



A főnök csak arról fog tudni, alkalmas vagy-e.



Amúgy ha a foglalkozás-egészségügyi orvos talál valamit, 3 hónapon belül leletet fog kérni. Én szemészettel jártam így (de eleve ideje volt már...), volt munkatársam pedig a magas vérnyomással.

2021. okt. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!