Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkaközvetítőn keresztül...

Munkaközvetítőn keresztül jelentkezés! Mi a teendő? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudok elhelyezkedni a szakmámban, viszont szeretnék munkába állni minél hamarabb.


Viszont a gyári munkákra munkaközvetítő cégeken keresztül lehet jelentkezni (Adecco pl.). Nem igazán vagyok ebben járatos, és elég sok dolgot olvastam, ami kicsit aggaszt, például, hogy valaki ígyis maga után fizeti a tb-t, vonnak le a fizetésükből, indok nélküli kirúgás stb.


Ezekből mennyi igaz?

Illetve, mivel nem közvetlen a cégnek dolgoznék, így a munkaközvetítőnél kellene a felmondást is intézni (ha valami csoda folytán találnék jobbat)?


Mindenféle tapasztalat, vélemény érdekel, nem szeretnék beleugrani olyanba, amiből károm származna!



Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



2021. okt. 24. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Semmivel sem más mintha a cégnek dolgoznál, csak a fizetést nem a cég, hanem a közvetítő utalja. Nekem pl csak annyiban változott amikor átvett a cég, hogy kaptam ruhát, és a bérlet árát már a cég állta.
2021. okt. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A közvetítősüket leépítésnél tény, h hamarabb küldik el, mint a saját állományban lévőt. Illetve olyan lehet, hogy a közvetítő is leveszi a jutalékát, így előfordulhat h kevesebbet kapsz mintha saját állományban lenné, nyilván a közvetítő is ebből él. :D


Máskülönben minden ugyanúgy érvényes rád is jogilag, adó tb stb stb, mintha a cég maga alkalmazna.

2021. okt. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!