Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki volt az eddigi legszemetebb...

Ki volt az eddigi legszemetebb kollégad és főnököd, és miért?

Figyelt kérdés

2021. nov. 1. 08:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Margit.Vénlány volt,irigy a fiatalabb csajokra.
2021. nov. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A főnök mérgező légkört teremtett.

Smúzolt a beosztottaival, pletykalkodott és felült a pletykáknak, a rossz ítélőképességének hála teljesen alkalmatlan embereket vett fel.


A kolléga meg áskálódott mindenkinek a háta mögött és így helyezkedett a főnöknél.

2021. nov. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyikben volt hiba. Az adott munkahelyen, az első: túlterhelt, ha végig dolgoztad a napot, másnap azzal jött, hogy mit nem csináltál meg, férfiakat jobb munkaerőnek tartotta, egyszerűen nem tudtál megfelelni neki. Későbbi főnök: az étkezései sokkal fontosabbak voltak számára, férfiak voltak itt is az etalonok, mások véleményét használta építkezésül a megítélése kapcsán, agresszív volt, nőkkel nem tudott szépen beszélni, fizikai munkára kevés rálátása volt stb. Aki HR-es volt, az annyit sem tudott a dolgozók munkájáról, mint egy kívülálló, holott a kamerát szokta csekkolni. A férfiak munkáját tartotta fontosnak, úgy beszélt a nőkkel, hogy kártéritésre is kötelezették volna őt/ pályaelhagyására, mert volt mikor cselekedeteivel olajat öntött csak a tűzre. Most csak párat említettem, de ezek megfelelnek a kérdésre adott válaszoknak.
2021. nov. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

39/F vagyok.


Kolléga: Még odahaza gyárban dolgoztam. Páran már eleve azért utáltak, mert protekcióval kerültem be, az öregem régen ott volt főkönyvelő, amíg le nem építették. Volt egy női kollégám, aki próbált rámszállni, és beleszólni mindenbe. Mint később megtudtam, amikor régen odakerült, vele is ezt csinálták, és utólag így akarta kompenzálni. Egyszer mikor nagyon faggatózott, közöltem vele, hogy nem szimpi, így nem fogok vele trécselni. Erre eléggé mérges lett, irritálta, hogy másokkal viszont beszélek. Így fúrni kezdett, olyanokat terjesztett rólam, hogy fennhordom az orromat.

A másik egy nagypofájú, folyton a középpontban lenni akaró férfi dolgozó volt. Ő igyekezett megkeseríteni számomra a műszakot, amikor együtt voltunk beosztva. A legkisebb semmiségért is üvöltözött, meg belevert vagy belerúgot néha ajtóba-falba, hogy megijedjek. Miután bepanaszoltam, némileg visszább vett. Végül leépítés által kerültem el.


Főnök: Hollandiában kínai étterem. Eleve csak 24 órát jelentett be, de átlagban minimum 40-et dolgoztam, a be nem jelentett órákat kézbe fizette, de volt hogy úgy kellett vadászni, könyörögni neki. Gyakran azt mondta, hogy most nincs ideje, elfoglalt. Ugyanakkor azt elvárta, hogy ha ő bent akar fogni túlárara az utolsó pillanatban szólva, akkor nekem legyen időm rá. Ha a kollégám megbetegedett, azt várta volna, hogy amíg meg nem gyógyul, addig menjek megállás nélkül, ha kell két hétig folyamatosan heti hét napot. Valamint egyszer télen szabadságra akartam menni január 2.-ával kezdődően (Téli ünnepek alatti szabiról szó sem lehetett.), és nem engedett el, mert hogy az utána jövő napok még forgalmasak. Holott nem is voltak azok, egyértelműen csak hatalomfitogtatás volt mögötte. Egyszer, amikor sokadjára játszotta el, hogy az utolsó pillanatban akart bentmarasztalni, összebalhéztam vele, nem sok híja, hogy verekedés nem lett. Utána a szerződésem nem lett meghosszabbítva a lejártakor, amit nem is bántam.

2021. nov. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, ja, és a kínaiban ez a főnök sem dícsért meg minket, mosogatókat. Ha sok mosatlan volt megmaradva, az volt a baj. Ha minden el lett mosva, akkor abba kötött velem hogy koszosak a polcok meg a falak. Ha azok is tiszták voltak, akkor a gépnél talált valami hibát. És amit nagyon utáltam, többször is megesett, hogy a kollégám dolgozott lassan, vagy csinált valami galibát, de a főnök ezt úgy vette, hogy ketten együtt követtük el, mert hogy csapat vagyunk. Volt hogy nekem is kevesebbet fizetett kézbe, mert hogy a kollégám egyszer nagyon sietett haza, és korán leállt a mosogatógéppel.
2021. nov. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
kötött velem=kötött bele
2021. nov. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Azért kérdem, mert első munkahelyemről eljöttem, mert nem szerettem ott lenni. Csalódás volt ez számomra. Olyan munkahelyi légkör volt, hogy nem bírtam tovább..

Kb. 30 évvel fiatalabb voltam mindenkinél, emiatt lenéztek, az a külsőmbe is bele kötöttek miért vagyok vékony miért élek még otthon a szüleimmel (20 évesen kezdtem ott). Miért nincs még gyerekem, férjem nekik már 17 évesen volt gyerekük. De hallottam, hogy szinte mindnekit kibeszélnek, valaki kiment közülük az ajtón ő lett a téma. Engem bezzeg nyiltan dumáltal ki. Nem tetszett nekik hogy fiatal vagyok, az se hogy maradni akartam, mert ők nem fogadtak be, nem is adták át úgy a tudást. Nem akartam első munkahelyem feladni, de nem bírtam maradni se.

Azért kérdem milyen a rossz munkahely, mert tapasztalatom sincs milyen a jó munkahely..

2021. nov. 1. 09:01
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

7: A gyárban az említett két személyen kívül nekem is volt még egy ötvenes öregasszony, aki irigy volt rám, mert 20 éves voltam. Valamint azt várta, hogy én automatice tiszteljem, mert a fia lehetnék, meg ő már gyerekkora óta ott szalagmunkáskodik. Egy ideig tűrtem, hogy lehetetlen hülyeségekkel piszkáljon, meg mindenbe belekössön, de aztán egyszer elkezdtem visszazólogatni, úgy már nem volt neki annyira élvezetes a mobbingolásom.

És nyilván, valamennyiüknek rossz pont volt a szemében, hogy én még szülőkkel lakok, hogy csak tízezret adok haza, meg drágább fajta kaját viszek magamnak enni.

A jó munkahely az, ahol befogagnak, egyenrangúan trécselgetnek veled, olyan a légkör, hogy nem érzed úgy, mintha börtönbe vonulnál.

2021. nov. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy jártam, hogy az egyik főnököm két volt kollégámmal kereste rajtam minden áron a fogást, - olyan szimpatikus voltam neki, hogy valami földöntúli csoda folytán mindig kizárólag engem részesített a kegyben, hogy ordítozott velem. Ehhez az jött hozzá, hogy mindegyikük sok szakmai ismeretet tőlem tanult meg előtt, - valamiért azonban hamar elfelejtették, hogy honnan indultak. Az egyik ilyen alkalommal - amikor már ott tartottunk, - hogy az én személyem kizárólagos ellenőrzésére korlátozódott minden energiájuk és figyelmük, felvettem a kesztyűt, és olyan kombót állítottam össze nekik, amelynek hatására az idegtől szétvetve, egymást kerülgetve, tanácstalanul rohangáltak le s fel. -Nem értették, hogy miként lehetek eredményes a kontrollálási fétisük kizárásával. Úgy éreztem utána, hogy sikerült a haragjukat felpiszkálnom, de annyira szégyellték a kudarcukat, hogy soha nem esett erről szó, - azonban felébresztettem bennük azt a felismerést is, hogy velem nem járnak jól, ha rám szállnak. Valamilyen szinten tiszteltek ezt követően, - bizonyára egy életre szóló traumát okoztam nekik azzal, hogy több eszem volt egyedül, mint nekik összesen.
2021. nov. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%
A legjobb húzása a főnökömnek az volt,mikor rövidváltóztatott (14-22-ig voltam délután, és másnap reggel 6-ra kellett visszamenni dolgozni). Vidékiként volt kb. 3 órám aludni, reggel végignézett rajtunk és negédes mosollyal hazaküldte azt a kollégát, aki aznap jött vissza szabadságról. Mikor telephelyet kellett váltani önként jelentkeztem, hogy megszabaduljak tőle.
2021. nov. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!