Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnék "spontán"...

Hogyan tudnék "spontán" felmondani a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve dolgozom a mostanin (diplomás irodai seggelős/agyilag terhelő), de egyre jobban stresszelek (nagyrészt azért, mert még most sem tudtam betanulni és a főnöknek ez fel sem tűnik ill. szakmailag eléggé inkompetens vagyok és utálom is). Másrészt nem is érdekel, már motiválatlan vagyok és szeretnék más munkát végezni (ahol tudok mozogni és nem egyhelyben szenvedni főleg, hogy gerincbetegségem is van aminek az ülés a halála).


Szóval eldöntöttem, hogy váltani szeretnék csak az a gond, hogy már eléggé "belesüppedtem" a céges közegbe, a főnök is bízik bennem és számít rám, eléggé szoros a közeg (persze csak látszatra, hogy meglegyen az "összetartozás" képe).

Én viszont idegileg már alig bírom és simán bevállalnék pár hónap munkanélkülit, hogy újult erővel menjek a még nem kiválasztott munkahelyemre (ahol nem zúdul ennyi felelősség és nyomás a nyakamba). Árulfeltöltő, kocsimosó vagy futár melót szeretnék.


Viszont gondolom kell valami indok amivel fel lehet mondani és eléggé macerás folyamat mivel már nem próbaidőn vagyok. Nekem viszont nincs olyan indokom amit belökve elkerülhetném, hogy a felmondási idő (amit legkevésbé nincs kedvem kitölteni) ne legyen egy Canossa-járás. A legjobb a közös felmondás lenne, de nyilván nem én mondom meg.


Mit javasolnátok, hogyan tudnék gyorsan lelépni a munkahelyről?



2021. nov. 1. 15:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont gondolom kell valami indok amivel fel lehet mondani"


Mármint? Felmondasz és kész. Találtál másik helyet, vagy nem akarsz ott dolgozni, teljesen mindegy, milyen indokkal mondasz fel. Annyi a bibi, hogy a felmondási idő valóban 30 napos, ezt ha a főnök beleegyezik, elengedhető, de ha nem, akkor nem. Gyorsan lelépni sehogy nem tudsz, mert ha nem mész be dolgozni a felmondási idő alatt, bíróságra vihetik az ügyet.

2021. nov. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden munkahely ilyen, ahol dolgozni kell sajnos.
2021. nov. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1: "Gyorsan lelépni sehogy nem tudsz, mert ha nem mész be dolgozni a felmondási idő alatt, bíróságra vihetik az ügyet"


Nyilván a lógásra nem gondoltam, max idegösszeroppanást kaphatok. Viszont ilyen bírósági ügy során max mit kaphat az ember?

2021. nov. 1. 16:03
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Nézd meg a helyi szabályzatot, mi az amiért azonnal megszüntetik a munkaviszonyt. Általában az ittasság, verekedés köztük van. Menj be részegen, köss bele valakibe, és másnap már nem is kell menned. Ráfogod valami hülyeségre, hogy miért ittál.
2021. nov. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Megállapíthatják hogy mennyi kárt okoztál a cégnek azzal, hogy nem mentél be dolgozni.

Ahelyett, hogy húznád add be a felmondásod. 30 nap nem a világ, ha van szabid ugye azt is kiadják, meg ha enged a főnököd, akkor elengedhet előbb is. Persze biztos kérdezni fogják, hogy miért mész, de neked nem kötelességed megindokolni. Ráadásul minél előbb jön meg a végleges elhatározás annál előbb szabadulsz.

2021. nov. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5: Az a gond, hogy az én pszichém ezt nem bírja.


Igazából az a baj, hogy pszichiátriai szorongásom/depressióm van, amiről magánúton van papírom (enyhe szorongásos zavar). Viszont nem olyan súlyos, hogy ne tudjak bejárni.


Azonban ez a szorongás amiatt jött elő, hogy utálom a szakmám és az egyetem alatt+középsuliban végig ezt erőltettem, mert nem mertem/tudtam váltani. Lényegében egy alacsonyabb felelősségű/képzettségű munka lenne jó nekem, ami nem szolgáltatószektor, mert a felelősség és szellemi megterhelés hozza elő a szorongást.


Szóval szükségem lenne min pár hónap pszichoterápiás kezelésre/pihenésre mielőtt másba fognék bele, de a munkahelyemen nyilván nem merem ezt így elmondani, amit itt leírtam, mert totál gyépésnek fognak nézni. Ezért lenne szükség vmi szolid felmondási indokra.

2021. nov. 1. 16:15
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
4: Ha ittasságért vagy verekedésért rúgják ki, akkor is alakulhat úgy, hogy fizetnie kell.
2021. nov. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem bírod a stresszt,egy olyan munkát szeretnél csinálni ahol nincs akkora felelősség.Ennyi,nem kell túlgondolni.

Le merném fogadni hogy a szorongásod nagy része azért van mert apróságokon pörgeted az agyad,túlgondolod a dolgokat.Be kell venni a leszarom tablettát néha,hidd el sokat segít.

2021. nov. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért hülyét ne csinálj magadból ivászattal és verekedéssel. Egyrészt sosem tudhatod, hogy akár 10 év múlva nem-e kötsz ki ugyanannál a cégnél, vagy főnöknél/kollégánál/hr-esnél egy másik helyen. Ne amiatt utasítsanak már vissza, hogy "ja rád emlékszem, te vagy aki meg akarta verni az osztályvezetőt."

Számold ki időarányosan mennyi szabid van még, mert úgyis köteleznek a kivételére. Másrészt jelents beteget, és játszd el az orvosnál, hogy izomfájdalmad és 38 fokos lázad van 2 hétig. Ilyen covid időszakban még csak furcsállni sem fogják.

Egyébként ne gondold túl ezt az egész felmondósdit. Semmi közük hozzá, hogy mi miatt mondasz fel, de akár el is mondhatod, hogy nem jön be az irodai munka, szeretnél inkább valami mozgalmasabb munkát, úgy érzed teljes életmódváltásra van szükséged, kaptál egy jobb ajánlatot több fizetésért, a gerincbetegségednek ez a folyamatosan egy helyben ülés nem tesz jót, stb. Azt hazudsz amit csak szeretnél. A vezetőd valószínűleg egy tanult, intelligens ember jobb esetben, nem fog rád pikkelni és megalázni amiért elmész. Manapság 2-3 évnél tovább nem éri meg egy munkahelyen dolgozni, mert megreked az ember egy szinten és kiég, szóval azt gondolom, hogy a mai világban már egyáltalán nem kínos és nagy döntés felmondani.

Neked egyébként még szerencséd van a 30 nappal, mert nálunk jelenleg 90 nap van, szóval míg vissza nem csökkentik, addig azt gondolom, hogy esélyem sincs innen elmenni, mert nincs munkahely aki 3 hónapot fog rám várni. Én pedig biztosat a bizonytalanért nagyon nehezen adok. Neked viszont hajrá!

2021. nov. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9: Azt se tudom mennyi a felmondási időm. Munkaszerződésben semmi ilyesmi nincs, megkérdezni HR-en meg nyilván nem fogom, mert akkor egyből megy a pletyka, hogy fel akarok mondani (és az egész cégen belül nemcsak a szűk munkakörömben).
2021. nov. 1. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!