Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnék "spontán"...

Hogyan tudnék "spontán" felmondani a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve dolgozom a mostanin (diplomás irodai seggelős/agyilag terhelő), de egyre jobban stresszelek (nagyrészt azért, mert még most sem tudtam betanulni és a főnöknek ez fel sem tűnik ill. szakmailag eléggé inkompetens vagyok és utálom is). Másrészt nem is érdekel, már motiválatlan vagyok és szeretnék más munkát végezni (ahol tudok mozogni és nem egyhelyben szenvedni főleg, hogy gerincbetegségem is van aminek az ülés a halála).


Szóval eldöntöttem, hogy váltani szeretnék csak az a gond, hogy már eléggé "belesüppedtem" a céges közegbe, a főnök is bízik bennem és számít rám, eléggé szoros a közeg (persze csak látszatra, hogy meglegyen az "összetartozás" képe).

Én viszont idegileg már alig bírom és simán bevállalnék pár hónap munkanélkülit, hogy újult erővel menjek a még nem kiválasztott munkahelyemre (ahol nem zúdul ennyi felelősség és nyomás a nyakamba). Árulfeltöltő, kocsimosó vagy futár melót szeretnék.


Viszont gondolom kell valami indok amivel fel lehet mondani és eléggé macerás folyamat mivel már nem próbaidőn vagyok. Nekem viszont nincs olyan indokom amit belökve elkerülhetném, hogy a felmondási idő (amit legkevésbé nincs kedvem kitölteni) ne legyen egy Canossa-járás. A legjobb a közös felmondás lenne, de nyilván nem én mondom meg.


Mit javasolnátok, hogyan tudnék gyorsan lelépni a munkahelyről?



2021. nov. 1. 15:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagyok abban, hogy benne van a munkaszerződésedben. Lehet, hogy kollektív szerződésre hivatkozva konkrétan nem írták rá arra a papírra, amit a munkába állásodkor aláírtál, de a belsős oldalatokon fenn kell lennie valamelyik doksiban. Keress rá arra a fájlnévre, hogy "kollektív szerződés". Olyan nincs, hogy titkolják a munkavállaló előtt. De egyébként általában 30 nap az alap.

Nem ismerem a vállalatot, de nálunk és szerintem általánosságban is elmondható, hogy a hr-es olyan, mint egy orvos - nem adja ki másnak a kettőnk közti beszélgetést. Éppen ezért hogyha cégen belül váltani akarunk más pozira, akkor hiába tud róla a hr-es a jelentkezés és interjú által, mindaddig nem szól a jelenlegi vezetőnek róla, amíg fel nem vesznek a másik pozícióra és fel nem kell mondani a jelenlegi pozin. Amennyiben nem vesznek át, akkor pedig egyáltalán nem szól a jelenlegi vezetőnek, hogy mi történt. Ha jó munkaerő vagy és bízik benned a főnök, és mindezek ellenére elcsacsogja a hr-es a tervedet, akkor meg inkább azt tudom elképzelni, hogy megpróbálnak fizetésemeléssel marasztalni, mintsem felháborodni és felmondani a semmire hivatkozva neked. Nekik is céljuk, hogy ne kelljen újból interjúztatni és egy újoncot betanítaniuk.

2021. nov. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a munkaszerződésben nincs kiköketve, akkor az Mt szerint 30 nap.
2021. nov. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"gerincbetegségem is van aminek az ülés a halála"


Árufeltöltőt engedd el, sokat kell hajolgatni és nehezeket emelni. Nem neked való lenne.

2021. nov. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!