Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Uj munkahelyre kerultem, de...

Uj munkahelyre kerultem, de nehezen jovok ki az uj koleggakkal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az uj munkahelyemen 2 hete kezdtem. Konyvelessel foglalkozunk, mindenki fiatalabb tolem kb 7-10 evvel. Kiveve a felsovezetok.

Nehez kozos temat talalni mert a tobbseg meg szuloknel lakik es mindig berugnak munka utan meg hetvegen. Kicsit ugy erzem,hogy nem illek bele a kozossegbe. Barmi javaslat? Mert a ceg jo elorelepes lehet a jovoben es szeretnek meg itt maradni. A kesobbiekben 3-2 es rendszer lesz. 3 nap munkahelyrol 2 nap otthonrol kell dolgozni.


2021. nov. 2. 09:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%

De konkrétan mi a probléma?

Mert az hogy nehezen jövök ki az új kollégákkal, meg hogy nehéz közös témát találni, aközött elég nagy a különbség.

2021. nov. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Bemegyek es nincs mirol beszelni veluk. De ugy tenyleg semmi kozos nincs. Mas filmeket/sorozatokat neznek. Folyton a partyzasrol es a berugassrol beszelnek, meg hogy ki mennyit ivott. En meg mar házas vagyok, komoly terveink vannak. Most akarunk sajat házat venni, lecserelni az autot, szabadidobe kirandulunk, fallabdazunk es van egy nyuszink is. Na ezeket a temakat kilottem mar az elejen. De ugy erzem,hogy a periferian vagyok. Uj ceg egyebkent, mindeki 2-3-4 honapja kezdett. Szeretnem,hogy az eltoltott munkaido ne igy teljen el hogy gubbasztok az asztalomnal egesz nap.
2021. nov. 2. 09:55
 3/24 anonim ***** válasza:
84%

Értem. Pedig ezek szerint nincs más választásod.


Én ugyanígy jártam tavaly nyáron az új munkahelyemen, éreztem hogy abszolút nem fogadnak be. Nem hívtak sehova, nem szóltak hozzám, csak ha muszáj volt.


Én nyitott, es könnyen barátkozó ember vagyok, viszont azt is érzem, amikor nem kell erőltetni a dolgokat, így csak ültem ott, és csináltam amit rám osztottak.


Közben megtudtam egy másik osztályon dolgozó kollégatol hogy azért utálnak, mert nekem van diplomám (!!?? no comment).


A vezető felismerte hogy nem ok valami, pedig nem szóltam semmit, csak voltam egy két allasinterjun (ahova fel is vettek/volna).


De jött egy lehetőség osztályt váltani cégen belül, és mentem azonnal. Érdekes módon ott teljesen normális és aranyos kollégák közé kerültem, akik végtelenül örültek nekem és ezt azóta is sokszor elmondjak.


Szóval igen... Annyira nem mindegy, kikkel vagyunk osszezarva egész nap.

2021. nov. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
17%
Adj még egy kis időt, még csak két hete vagy ott. Egyébként nem barátkozni mentél oda, hanem dolgozni, ha munka terén nincs velük baj, akkor ez van. Nem lehet mindenki mindenkinek szimpatikus.
2021. nov. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
45%

Nálunk 30-60 között vannak kollegák, mégis van miről beszélni, ez nem a koron múlik.

Ha érdekelnek a filmek, érdeklődj arról, amiről beszélnek, és mondd el te is, mit nézel. Ilyesmi.


Ha új a cég, akkor mindenki új, nem egy összeszokott csapatba kell beilleszkedned, ez azért nagy könnyebbség. Csak próbáld őket nem lenézni, mert most süt a szavaidból... neked komoly terveid vannak, húha. Attól, hogy a másik hétvégén nem fallabdázik, hanem bulizik, lehet ám még házas, családot tervező ember. :)

2021. nov. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Pontosan! Ezt mondom en is!
2021. nov. 2. 10:03
 7/24 A kérdező kommentje:

A lelkes valaszom a 3# szolt! :-)


Persze a tobbieknek is ment a zold pacsi

2021. nov. 2. 10:04
 8/24 anonim ***** válasza:
42%

De most komolyan, ki a fenét érdekel, hogy egy munkahelyen (ahol dolgozni kell) tudunk-e közös témát találni vagy sem? (Ha munkával kapcsolatos, akkor meg eleve közös a téma, hiszen hasonló cipőben jártok)


Csinád a dolgaidat, aztán ha szólnak hozzád, te is azt teszed, ha meg nem, akkor legalább nyugodtan tudsz dolgozni tovább!

2021. nov. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
8# szerintem ez nem igy van. Ahol eltoltom azt a 8 orat, szeretnem olyan kornyezetben eltolteni ami nem feszélyez. Adok nekik 1-2 honapot es ha em valtozik akkor keresek mast. Az elozo munkahelyemen is hasonlo feladatom volt, csak kisebb volt a cég. Lenyegeben ezert valtottam.
2021. nov. 2. 10:31
 10/24 anonim ***** válasza:
81%
#9: Az érmének is két oldala van..., engem pl kifejezetten irritál, ha beszélgetnek körülöttem, miközben a munkámat végzem. Nem is csoda, ha inkább éjszaka szeretek dolgozni, ahol nem csipog a munkatársak telefonja 2 percenként... Meg hallgathatom a rögeszméiket. :-)
2021. nov. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!