Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elnézik a cégnél az egész...

Elnézik a cégnél az egész napos hiányzást, ha kivizsgálásokra megyek majd nem tudok mivel eljutni a munkahelyre?

Figyelt kérdés
2021. okt. 17. 06:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szóltál előre?
2021. okt. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez minimum egy szabadság, vagy pihenő napnak felel meg. Miért nem lehet egyszerűen szabira menni, ha ilyen jellegű problémáid vannak?

Sehol nem nézik el a hiányzást.

2021. okt. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Te ismered a céget. Van, ahol a szemedbe mosolyognak, de két ilyen után mehetsz, amerre látsz, van, ahol megértőek. Szólni kell, nyilván, ne azt csináld, hogy nem szólsz és nem mész be. Meg kell beszélni, hogy szabit veszel ki vagy fizetés nélkülit vagy táppénzre kiír a háziorvos.
2021. okt. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyesmit az ember előre jelzi, megbeszéli a munkáltatóval. Ha nagyon hirtelen jött, ami a 10+ éves várólisták mellett nehezen elképzelhető, akkor is telefon, és megbeszélitek.


Olyan, hogy csak úgy nem mész be, és se kép se hang, az semmilyen munkáltatónál semmilyen indokkal nem elfogadható, hacsak épp el nem ütött a villamos vagy ilyesmi.

2021. okt. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk el, ha amúgy megbeszélem főnökkel, de azért egész nap nem maradok oda, ha így jön ki a lépés, akkor telefonálok, hogy írjanak be szabit vagy húzzanak le a túlórámból. Pár óra távollétet még tolerálnak, de azért egész napot nem.
2021. okt. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szólni kell. Amikor nekem urológiai műtétem volt, ami három hétre kivett a munkából, akkor előre megbeszéltem a főnökkel, hogy addig táppénzen leszek, míg jobban nem vagyok.

De amúgy hogy érted, hogy nem tudsz mivel eljutni a munkahelyre? Mert amúgy mivel jutsz el?

2021. okt. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Céges busszal járok.
2021. okt. 17. 09:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk előre szokás szólni és főnökkel megtárgyalni mi legyen.

Munka mennyiségétől függ mi szokott lenni, általában ezek egyike:

-betegszabi

-rendes szabi

-fizetetlen szabi

-ledolgozás

-esetleg munkaügyi alkalmasságihoz sorolja ha olyan fajta kivizsgálás

-néha csak úgy elenged ha amúgy sincs sok munka

2021. okt. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk így működik: Kérsz szabit - vagy kapsz vagy nem, vagy menj táppénzre, de akkor már legalább 1 hétig. Ne aprózd el. Hiányzás nem jó...
2021. okt. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!