Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő alatti felmondást...

Próbaidő alatti felmondást (munkavállaló) vissza lehet-e vonni?

Figyelt kérdés
Próbaidő alatt felmondtam a munkahelyemen a főnököm miatt. Sokszor konfrontálódunk, sajnos az ő stílusa miatt. Ezen a héten tudattam vele, hogy nem szeretnék maradni. A munkatársaim viszont azt hajtják, hogy ne menjek el, ne adjam fel ilyen könnyen. Vajon van esély arra, hogy a felmondásomat semmisnek tekintsék? Holnap van az utolsó munkanapom, holnap jön a munkaügyis, intézkedni. Nagyon béna lenne, ha benyögném, hogy mégis szeretnék maradni?

2013. nov. 7. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, hogy utána mit tudnál kezdeni főnököddel, még ha valahogy el is tekintenének a felmondásodtól.

Szerintem ha már nem türtőztetted magad, akkor már mindegy. A konfliktusok csak sokasodni fognak. Majd találsz jobbat.

2013. nov. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ez a főnöködön múlik. Visszavonni nem lehet, viszont újra alkalmazhat, de ezt csak a főnököd döntheti el.
2013. nov. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez a stílus világosan a komolytalanságodat mutatja a cégvezető előtt. A kisfőnök vagy nagyfőnök nem azért szokott ideges lenni, mert máson nem tudja kiélni a szadista vágyait, vagy azért mert idegbeteg. Azért idegesek, mert nagy a nyomás, profitra kell kihozzák a céget minden egyes hónapban, mert közben a költségszámlák egymást után jönnek, stb.-stb.

Ha te már pár nap/hét múlva felmondasz az a nagyon rossza stressztűrő és ugyanakkor szituáció kezelő képességedet mutatja.

Ha huszonéves vagy, akkor még meg fog téged edzeni az élet jól alaposan a munkapiacon Magyaro.n és külföldön is, ha 30 feletti vagy, akkor siralmas az ilyen hozzáállás.

2013. nov. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, valóban rosszul tűröm a stresszt és ez miatt bizonytalan vagyok. Jóval harminc alatti vagyok, úgyhogy valószínűleg megedződök majd az évek során.

Az utolsó hozzászólónak teljesen igaza van. Nem fogom felhozni a dolgot.

2013. nov. 7. 13:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy egyébként mennyire van szükségük rád, ők mennyire akarnak. A helyedben őszintén megmondanám a főnöknek, hogy mi volt a baj, mitől borult ki nálam a bili annyira, hogy beadtam a felmondásom, és hogy szóba jöhetne a maradás, ha sikerülne kicsit visszafogottabban viselkednie.
2013. nov. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!