Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Most munkaerőhiány van vagy...

Most munkaerőhiány van vagy mégsem?

Figyelt kérdés
Egy állásra általában sokan jelentkeznek vagy nem? Mire jelentkeznek sokan és mire kevesen?
2021. nov. 14. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Van szektor amiben munkaerohiany van, van amiben tulkinalat. A kerdesed ertelmetlen. Van korhaz ahol keves a szívsebész, de dugig vannak takarítóval.
2021. nov. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hiány van fizikai munkásokból, akiket nem zavar, ha zsírral kell dolgozni, és nem marad tiszta műszak végére.

Viszont nagy a túl jelentkezés a betanított irodai munkákra. Nálunk ha valaki felmond egy ilyen poziról, megsem hirdetik, csak körbe kérdezik az irodaiakat, hogy van e ismerősük akit érdekelhet. Százasával érkeznének a jelentkezések.

2021. nov. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
A képzetlen munkaerőből túlkínálat van a képzett munkaerőből meg hiány van.
2021. nov. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Az, hogy sokan jelentkeznek egy állásra, még nem jelent semmit.

Egy ember nem egy állásra jelentkezik, illetve, akinek van munkája, de váltani akar, az is jelentkezhet, így még akkor is nagy verseny alakulhat ki az állásokért, ha munkaerőhiány van.

Illetve sokszor jelentkeznek olyan emberek is az állásokra, akik nem rendelkeznek a megfelelő készségekkel, mivel reménykednek, hogy a munkaerőhiány miatt lehet megelégszenek velük is, ha nem jelentkezik megfelelő ember.

Legalábbis nálunk, nem betanított irodai munkánál ez a helyzet és többnyire fél-egy év mire lesz új kolléga, ha valaki elmegy.

2021. nov. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3-as,ezt cáfolnám. 4 embert akartunk felvenni betanított munkára októberben, Budapesten. 1250/óra senki, 1350/senki, 1500/ó 1 ember, 1 napig aztán nem jött többet, majd mégegy, szintén 1 napig, aztán ő sem jött többet. Hát ez van.
2021. nov. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Struktúrált munkanélküliség van még mindig
2021. nov. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

"3-as,ezt cáfolnám. 4 embert akartunk felvenni betanított munkára októberben, Budapesten. 1250/óra senki, 1350/senki, 1500/ó 1 ember, 1 napig aztán nem jött többet, majd mégegy, szintén 1 napig, aztán ő sem jött többet. Hát ez van."


A fentiek azt jelentik, hogy az emberek 1500 Ft/óra áron nem szívesen dolgoznak. Ennyi pénzért valóban munkaerőhiány van. Természetesen magasabb óradíjért biztosan többen jelentkeznének, csak a magasabb bért nem biztos, hogy minden cég megengedheti magának.

2021. nov. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hatalmas hiány van.

Gyárban dolgozom, mint biztonsági őr. Egyrészt a kutya nem akar hozzánk sem jönni, mint őr. Màsrészt a soron is hiány van, egyszerűen nincs elég ember, jönnek hetente 20-30-an, abból 17-27 lelép pár nap múlva. Takarítóknàl ugyanez van nálunk. Pedig egy csóró megyéről beszélünk.

Ezzel szemben vannak helyek, ahol meg tolong a munkaerő. Például vagyonőrnek jelentkeztem rengeteg céghez, és volt ahol előző nap lett feltéve a hirdetés, másnap reggel telefonáltam(csak telefonálni lehetett), és közölték, hogy betelt. És ez így volt kb 20 állásnál.

Van ahol nagyon vàlogatnak is. Például beadtam egy telephelyre az önéletrajzomat (három szakmám van, érettségim, fegyvervizsgàm, küzdősportolok, fiatal vagyok, van gyakorlatom a szakmában, van gyakorlatom 24/48-ban is), és hónapok óta hirdetnek, de annyit nem bírtak visszaírni, hogy "Elutasítva".

Úgyhogy nagyon változó, hogy miről beszélünk, és hol.

Operàtorokból hiány van, vagyonőröknél szerintem kimondottan túl van terítve a szakma, hozzánk azért nem jönnek, mert nagyon rossz a fizetés, és ezért cserébe 24 órás a szolgálat, aludni nem nagyon lehet, és a szánalmas pénzért rengeteg dolgot csinálni kell, ami nem is vagyonőri feladat lenne. Aki írni-olvasni nem tud, azzal ezeket a feladatokat nem lehet megcsináltatni. Van, hogy még este 10-kor van bent kamion, és azzal kapcsolatban csinálom az adminisztrációt, pedig reggel hatra járok...Az úgy elég húzós, nem?

Mindegy, nem lényeg. Fogok váltani jövőre, van ettől jobb szakmám, ami valódi hiányszakma.

Visszatérve például az építőiparban is hiány van Pest megyében, például. Nálunk itt, ebben a csóró megyében viszont nincs. Hiába keresek a környéken építőipari munkát nincs felvétel sehol, mindenki Pestre akár csabítgatni.

Gyárainkban már külföldiek dolgoznak (Bosch, Marklin, Dana), tele van szerbekkel/szlovàkokkal/ukrànokkal minden. Tudom, mert láttam.

Gyorséttermekben is hiány van, futàr sincs elég, minden ezerrel hirdet, hogy toboroznak.

Közszolgálatban sincs elég ember, kb három éve látom, hogy a BV toboroz, de állandó a toborzás a rendőrségnél is.

Amiből nálunk nincs hiány az az irodistàk. Feladnak egy hirdetést, hogy kéne xy pozícióra ember, jelentkezik száz ember, és egy hét múlva már van is más a helyére. Mindegy, hogy mérnök kell, hr-es, vagy egyéb.

2021. nov. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

"4 embert akartunk felvenni betanított munkára októberben, Budapesten. 1250/óra senki, 1350/senki, 1500/ó 1 ember, 1 napig aztán nem jött többet, majd mégegy, szintén 1 napig, aztán ő sem jött többet."

Lol és ezt le mered írni hogy 1250 forint órabérért akartál embert foglalkoztatni, és csodálkozol hogy nem jön? Fogadok a te órabéred ennek a többszöröse. Meglehet persze hogy a te munkád "többet is ér" mint holmi irat tologatás,de akkor csináld azt is te. Vagy ne nézz másokat ennyire szarba :)

2021. nov. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem én állapítom meg a béreket, hanem a HR. Mi már rég mondjuk, hogy fizetni kellene normális bért, hogy egyáltalán jöjjön valaki. Én magam is alkalmazott vagyok😄. Mi csak az igényünket nyilvánítjuk ki, ebben az esetben 4 betanított sori dolgozóra.

5#

2021. nov. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!