Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen területen tudnék...

Milyen területen tudnék érvényesülni gyorsírással? Van kifejezetten olyan hely, ahova ez elég?

Figyelt kérdés
Gyorsan, vakon tudok gépelni 10 ujjal, 110/szót átlagolok(igaz ez angol, magyar kicsit lehet kevesebb lehet az ékezetek miatt amik kicsit távolabb esnek a billentyűzeten). Van olyan terület ahova ennyi "képesítéssel" eltudok helyezkedni, és semmilyen háttértudás nem számít?

2021. nov. 15. 01:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Ez édeskevés
2021. nov. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
50 éve lehettél volna gépelő bíróságokon, vagy írhattad volna valaki memoárjait, de ez édeskevés ma már.
2021. nov. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Úgy tudom, hogy ezt már nem is tanítják. Én is elvégeztem. Már csak kedvtelésből gyorsírok...egy kicsit nehéz volt füzeteket szerezni.

Amennyiben olyan iskolába jártál, ami érettségit adott, akkor egy kicsit tágabb a mozgástered...

2021. nov. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

#3 Ha elolvasod a kérdés kifejtését is, megtudod, hogy valójában nem gyorsírni tud a kérdező, hanem 10 ujjal gépelni. Csak valószínűleg nem tudja, hogy a gyorsírás, amire te is gondolsz, teljesen mást jelent.

Egyébként ismerek olyat, aki 2 éve végzett valami titkárnői (nem ez a szak neve) szakképzésben, és bizony tanították neki a gyorsírást.

2021. nov. 15. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Valóban, utolsónak igaza van. Nekem sem tanítottak, saját magamtől sikerült elsajátítani az évek során. #3 az igaz, nyilván van érettségim is de szerintem egy érettségit mindenki megtud csinálni akinek van 50 iqja a 10 ujjas gépelésre pedig nem mindenki képes
2021. nov. 15. 02:03
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Helytelenek a válaszok mert a biróságokon még mindig vannak gépírás.Ott kel jelentkeznie! Sok sikert kívánok. Ui.Én a gyorsirát szeretem de sehol nem hasznosithatom!
2021. nov. 15. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A válaszok nem helytelenek. A válaszok azt állítják, hogy egymagában a gyorsírás nagyon kevés ahhoz, hogy elég legyen bírósági gyorsírónak ha létezik még ilyen, ha nem. A kérdésben azon van a hangsúly, hogy a gyors gépelés elég e valamilyen munkához. A válasz továbbra is nem. Nem elég. De ha máshogy gondoljátok, menjetek be bíróságra, hogy "helo gépelni tudok munka van-e végzettségem nincs", végül lehet pszichiátriára visznek.
2021. nov. 15. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is gyors- és gépíró szakképesítéssel (bizonyítvánnyal) rendelkezem már 30 év óta. De nekem nincs érettségim.


Szerintem már kikopott, elavult szakma lett. Más ismeretek is kellenek az "érvényesüléshez".

2021. nov. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Olvassátok már el a kérdést! A kérdező egyáltalán nem tud a szó valódi értelmében gyorsírni, csak írógépen, vagy számítógépen az általa megítélted alapján GYORSAN ÍRNI, szóval sebesen! Ez teljesen más, mint a gyorsírás, amit bizony annak idején évek alatt sajátítottak el, akik profi módon űzték, űzik.

Az hogy valaki 10 újjal vakon viszonylag gyorsan gépel, a kutyát nem érdekli manapság. A saját munkádat megkönnyítheted vele, de munkakeresésnél nem jelent a felvételnél előnyt.

2021. nov. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Gépelni konkrétan mindenki tud, akinek kell a munkájához. Én 20 éve érettségiztem, nekünk iskolában tanították már akkor is, és senki nem gondolta, hogy ez valami új dolog lenne.
2021. nov. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!