Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért így szólnak hozzam első...

Miért így szólnak hozzam első munkanapon már?

Figyelt kérdés
Ma tanítottak be és a főnök megkért, hogy vigyek valamit oda a többi munkatársnak erre én mondtam nekik normálisan, hogy meghoztam amit kértetek aztán az volt a válasz nyávogó hangon, hogy “nagyon ügyes vagy, csak el ne bízd magad”.
2021. nov. 15. 13:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
87%

Nem ellened szól. A legtöbb munkahelen megvan az ember, akinek a bucija tele van az egésszel. Sokan megtartják maguknak, de vannak emberek, akikből valahogy kijön, vagy ilyenféle megjegyzésekkel vagy olyannal hogy direktben kimondják, hogy az egész kóceráj olyan, hogy utálni fogod.


Arról nem is beszélve, hogy sok helyen nem szeretik az újoncokat.


Volt pl olyan munkahelyem, ahol utálták a nyári diákmunkásokat, be se tanították némelyiküket, mert nyár végén úgyis lelépnek, addig sepregessenek meg ne rontsák a levegőt a közelben.


De ahol nem ez volt a helyzet, ott is párszor megvolt egy ellenszenv, hogy a kollégáknak kell betanítani az illetőt, az aurájukban van egész nap és a munka is lassabban készül el, mert mindent el kell magyarázni.


Na, én pl fültanúja voltam egy ilyen kommentnek egy pasitó a főnök felé, hogy "Ugye ma nem hozzám fogjátok őt beosztani?" . Elég szívmelengető volt, mondhatom... :D

2021. nov. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
9%
Sosem értettem, hogy betanuláshoz miért kell még egy ember. Ha nekem elmond valaki valamit, hogy hogy csináljam, tuti egyik fülemen bemegy másikon ki, egyszerűen nálam nem működik ez a betanítós dolog, mert magam szereek rájönni a dolgokra egyedül.
2021. nov. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nálam is igaz 12. Nekem volt olyan, hogy a trainer ledarálta 2 hét alatt az anyagot majd elvárta, hogy abból az információhalmazból én kivétel nélkül minden lépésre és minden részletre emlékezzek. Amikor az egyiknél nem voltam biztos akkor meg jött azzal, hogy de hát ő ezt elmagyarázta már egyszer, miért nem tudom.


Más helyeken is úgy voltam, hogy a trainingeknél a felére se emlékeztem mire hazaértem a munkából, aztán, amikor beültettek dolgozni, akkor valahogy kitapasztaltam vagy kérdeztem azt amit nem értettem.


Ugyanúgy, hogy beültettek valaki mellé, aki eldolgozgatott és random mutogatott ezt-azt nem volt segítség, néha fel se fogtam hogy mi van, ha visszakérdeztem, hogy ez így van e, kiderült, hogy félreértettem, nem is jó, ha nem egy sémát követ egy munkahely, hanem Jucika csinálja x módon, Pistike Y módon, aztán te azt sem tudod mi van...

2021. nov. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ja nem is azzal van a baj, de amikor eleve így áll hozzá az újból valaki, mint egy púphoz.


Nekem volt olyan, hogy kérdeztem mert elakadtam, és direkt nem nagyon akarta megmutatni azt a feladatot, hogyan kell a csaj. Pedig elég volt egyszer megmutatnia.


Utána meg már az volt nekik a durva ahogy nem kérdezek. Akkor bef*stak hogy biztos hibákat csinálok. :D persze nem volt semmi gond a munkámmal, mondtak is hogy meglepően önállóan dolgozom. A csaj is később mondta, hogy mások többet szóltak kérdezni.


Meg amúgy jóba is lettünk később.

Szóval nyugi kérdező, ezt a hozzáállást én sem szeretem, de légy önmagad, ne kezdj el direkt sztem te is bunkózni, de szólj ha nem tetszik ahogy szól. Lehet ez még simán ok is.

2021. nov. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"hasonló korú nők vagyunk"


Szerintem itt a kulcsa a problémádnak. Gondolom fiatal, csinos nő vagy, akire alapból irigykedik a többi nő, akiknek férfihiánya van, akik elégedetlenek a külsejükkel, akik érzik, hogy öregszenek stb.

Szerintem ha csupa férfi pincér dolgozna ott rajtad kívül, mindenki kedves lenne veled. ;-)

2021. dec. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
15, én már lettem elküldve a p.csába nagyon kedves férfitól - ő szakács volt mondjuk én meg pultos, de nagyon szépen a fejemhez vágta hogy mivel nem jól kevergetem a melegítőn az ételt ezért én egy elviselhetetlen perszóna vagyok. :)
2021. dec. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!