Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új munkahelyen érdemesebb...

Új munkahelyen érdemesebb rögtön kiállni magadért, vagy inkább elfogadni a kis "csúsztatásokat"? (túlóra benyelés, szabadsággal trükközés...)

Figyelt kérdés
2021. nov. 20. 07:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt rizikós arcoskodni.
2021. nov. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Ilyenkor max azért érdemes szót emelni, ha tényleg csicskáztatnak, bunkóskodnak.
2021. nov. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Viszont ha benyeled, soha tobbe nem mászol ki belőle.
2021. nov. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 B2man ***** válasza:
100%
Ha a kötelességedet teljesited, kérd a jogaidat is!
2021. nov. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
A túlóra egy normális intézmény, amit anyagilag kompenzálnak is. Mi ebben a "csúsztatás"?
2021. nov. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Én mindig kiálltam magamért, egyrészt mert ilyen vagyok, másrészt meg mert nem volt más választásom (képzés mellett dolgoztam). Interjún is megmondtam, hogy a munkaszerződésben meghatározott időben tudok dolgozni és elsősorban abba egyezek bele, hogy akkor ellátom a feladataimat. De nem tudok bennmaradni és nem tudok rugalmas lenni az időmben, mert egyik helyről rohanok a másikba, úgyhogy ez van. Ők elfogadták látszólag, aztán első héten már bepróbálkoztak mindenféle csapatépítővel meg ment a duma, hogy maradjak még, csak fél órát. Mondom bocsi, de nem tudok, 20 perc múlva kezdődik az órám. Vagy egy óra múlva jön hozzám egy diák, akit korrepetálok. Nem volt belőle sértődés, de ha lett volna, akkor sem tudok mit csinálni. Elmondtam előre, ez van.
2021. nov. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb,egyszeri alkalmakon én nem pattognék de azt se érdemes hogy mindent elnézel és minden második nap trükköznek mert akkor csak szivatod magad.Néha még oké de rendszer ne legyen belőle,ha már sok akkor nemet kell mondani.
2021. nov. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"A túlóra egy normális intézmény, amit anyagilag kompenzálnak is. Mi ebben a "csúsztatás"?"

Olvasd el újból a kérdést! Nem azt írtam, amit te, hanem ezt:

elfogadni a kis "csúsztatásokat"? (túlóra benyelés, szabadsággal trükközés...)

Ha normálisan kifizetik a túlórát, vagy szabadidőt adnak helyette, az korrekt, abban nincs "csúsztatás"

2021. nov. 20. 15:25
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmanként nálam még belefér. Rendszeresen viszont nem.


Egyébként én már az interjún ( pont minap voltam i) mindig rákérezek többek között erre a kérdésre is. Nem elég 1 kérdés, sajnos körbe kell ezeknél járni. :D ÉS csak kibújik a szög a zsákból. Nálam elég volt 1rossz tapasztalat.


Mert igen, fizetett "túlóra" nincs,.. de aztán csak kiderült, hogy azért azt sem szeretik, ha munkaidő lejártával hazamész. Olvasni kell a sorok között.


Egyébként ha ők kérnek meg, hogy maradjak, akkor rá is kérdeznék hogy ok, fizetve vagy lecsúsztatva lesz? Én már nem fogok igás ló lenni egy helyen sem. Órabérben szerződünk. Ettől simán bennmaradok, ha nem fejezek be vmit határidőre ha úgy tartja kedvem, de ha megkövetelik, és ez rendszeres, az megint más..

2021. nov. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!