Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális, ha idegesít a...

Normális, ha idegesít a munkahelyen, hogy semmit se tudok befejezni, már közben jönnek egy másik feladattal, és mindent félbe kell hagynom?

Figyelt kérdés

És kb. nincs olyan nap, hogy azokat a feladatokat csinálom, amiket aznapra elterveztem.


Van olyan munkakör, ahol szépen sorban lehet menni a feladatokon?



2021. nov. 22. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Miért kezded el az újat, ha az előző még nincs kész? Ezt várják el?

Nem értem, milyen munkahely ez, ahol nincs probléma a temérdek félbehagyott feladatból?

2021. nov. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod az illetonek, aki jon hozzad, hogy rendben. Most epp benne vagyok valamiben, amint vegeztem vele ranezek arra, amit hoztal. Ennyi...
2021. nov. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor szokták kirúgni az embert azzal, hogy lassan dolgozik, feltorlódik nála a munka.
2021. nov. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Priorizálni kell 2. Nincs értelme a mutlitaskingnak, hogy mindenbe belekezdesz, de semmit nem fejezve be és nem haladsz egyikkel sem. Neked kellene sorrendet állítanod és határidőket kitűznöd a legfontosabbtól a ráér vagy határidő nélküliig.


Nyilván ha a főnöktől beesik egy sos mai/heti prior, azok előrébb jönnek mint mások, és igen a napod is borul a gyakorlatban. Sokszor nem teljesül amit az ember eltervez.

2021. nov. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Vezess priorizált to do listát. Ne az alapján kapkodj egyik feladatról a másikra, hogy ki mikor szólt érte, hanem mindig sorrendben azt csináld, amelyik a legfontosabb, legsürgősebb.

Step by step.

2021. nov. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig én is ilyen voltam, de meg kell tanulni rangsorolni a fontosat, a halaszthatót.

És nyugi: meg lesz oldva minden.

2021. nov. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy normális, ha így érzel. Egyetértek #4-es válaszolóval és a két pontjával, amihez annyi hozzáfűznivalóm van, hogy vannak, akik azért valósítják meg nehezen az általa vázoltakat, mert olyan mértékig maximalisták, hogy nagyon nehéz megfelelő minőségben befejezettnek tekinteniük egy - egy feladatukat.


Nálam is így volt sokáig, míg végül hallgattam az okos tanácsra, s elkezdtem gyakorolni a "nem kell, hogy tökéletes legyen, elég a jó is" elv mentén való munkavégzést. Beletelt pár évbe, mert nem könnyű "elengedni" az említett hozzáállást, de mára úgy ahogy sikerült megvalósítanom. Azon csodálkozom, hogy még így is kapok dicsérő visszajelzéseket, pedig a saját 10-es skálámon mérve az addigi 9+ -os nívóról "leengedtem"a szintet úgy kb 5 - 6 -osra.


Szóval, még ma is kellemetlen érzés úgy "hagyni" egy munkát, de már meg tudom tenni.... muszáj, mert máskülönben soha semmivel nem készülnék el. Ha nálad is ez okozza a problémát, mint látod, van kiút belőle, bár nem könnyű kijutni rajta.

2021. nov. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy alakult az életed?
2023. márc. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hi, ez már régi kérdés, de reflektálok újra, mert szerintem hasznos minden hasonló tanulság:


Én azóta leginkabb cross-teamekkel dolgozok… gondolhatjátok hány embertől esnek be kérések. Ahogy azt is, hogy nem működik h mindnekinek minden azonnal kell..


Amit mondhatok az az, amit egy idős kollega is tanácsokt nekem a kapkodókra: már az elején meg kell húzni a határokat, és “ránevelni” az embereket a tervezésre. Az elején nem fognak ennek örülni páran, de hidd el, utána boldogabb lesz az életed.


Simán visszapattintom instant, ha valaki csak utolsó pillanatokban von bele egy projektbe/feladatba, és amit szeretne az nyilván több idő, de ő 1-2 napon belül vagy azonnal akarja..


Elkezdtek az emberek ráállni, plusz mivel nem mindig tudják h mi mennyi idő, így én szabom meg és mindig megadom h ez az adott feladat kb ennyi időt vesz igénybe, így kérlek legközelebb mindig ennyi idővel előtte jelezd, ha ez valóban fontos. Kicsit át kell venni az embernél az irányítást. Működik. :)


U.i: ajánlom mindenkinek loewhaley accountjat, humoros oldalról megközelítve, de abszolút helytálló tippekkel tanít arra, hogyan húzza meg az ember az egészséges határokat.

2023. márc. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!