Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha munkahelyen kérek két nap...

Ha munkahelyen kérek két nap szabadságot jogos ha be kell számolnom hova megyek,miért kell a két nap szabadság?

Figyelt kérdés
Betanított munkáról van szó. Nem olyan pozíció amiben két napig vagy akár tovább ne tudnának nélkülözni.
2021. nov. 22. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek semmi köze hozzá. Dolgod van. Pont.
2021. nov. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze hozzá a munkahelyednek, nem kell beszámolni róla.
2021. nov. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
Látom nem leszek népszerű az eddigi válaszok alapján, de a saját munkahelyemből kiindulva (máséból nehéz is lenne, hiszen itt dolgozok nem másnál) azért is kérdezhetik, mert nem tudnak elengedni valami ok miatt, de ha valóban fontos dolgod van, és indokoltnak látják megoldják nélküled.
2021. nov. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%
Ha úgy kértél szabit, hogy most azonnal kell, akkor jogos a kérdés. Ha időben szóltál, akkor semmi közük hozzá
2021. nov. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Anno engem se akartak elengedni 1 napra, majd 2 hétig táppénzen voltam, aztán nem akarták elfogadni a táppénzt, majd miután összehánytam a raktárat többet nem kötöttek belém, elhitték.
2021. nov. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kevés az információ.

Évi 7 napról rendelkezhetsz összesen, a többivel a munkáltató. Ezt a 7 napot sem köteles több mint 2 részletben kiadni. Ennyi információ alapján mivel november van feltételezem nagy részét már kiadták a szabadságaidnak, ha akkor amikor akartad, akkor igen megkérdezheti, hiszen nem köteles kiadni, de ha jó okod van otthon maradni emberségből dönthet úgy, hogy kiveheted.

2021. nov. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 7 nap kicsit kevés mondjuk az én esetemben, amikor nekem 30 nap az alap. :)

Volt, hogy nem akartak szabit adni "személyzethiány van, nem tudunk kiállni" [közösségi közlekedés] -én bólintottam, majd hajnal 3-kor telefonáltam, hogy saaaaaaajnos nem vagyok jól, reggel nem tudok megjelenni. Két nap kellett volna -egy hónap lett.

Azóta minden kérésemet azonnal teljesítik.

2021. nov. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!