Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg léteznek olyan munkahe...

Tényleg léteznek olyan munkahelyek, ahol a főnök kerekperec kijelenti, hogy amíg ott dolgozol, sose lesz szabadságod?

Figyelt kérdés
Épp tegnap tett fel valaki itt hasonlót. Olyanról is hallottam már, hogy rögtön felvételkor kijelentik. Egy ismerősömnek még azt is hozzátették, hogy a szabadnapjain is elérhetőnek kell lennie, és ha felhívják, hogy berendeljék, csak kétszer mondhat nemet, a második után ki van rúgva. Az ilyenek nem jelenthetőek fel törvénytelenség miatt? Az meg a másik kérdés, hogy ki az a marha, aki ilyet elvállal?
2017. ápr. 20. 09:26
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%

Sógorom ilyen helyen dolgozik mint asztalos. De nekik ezt nem mondták felvételkor. A szabadság amit ugye a törvény szerint nem vihetsz át a következő évben így vagy ki kell adni vagy ki kell fizetni. A főnöke nem adja ki, nem fizeti ki, de a jelenléti írva ráírja, hogy ki vették, felhasználták.

Sokan max 1-2 hónapot dolgoznak ott, majd lépnek. Akik maradnak azok azért mert szükségük van a pénzre. Ez az egyetlen amit a főnök becsületesen megfizet. Jó fizetést ad. Sógorom is ezért dolgozik ott. Marad mert vidéken ahol nincs munka, jó ha valaki kap fizetést, és nem kell 300 km utaznia, hogy egy nagyobb városban találjon munkát. Szokott otthon lenni, de akkor a főnök fizetetlenek számolja el.

2017. ápr. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
1: No, várj! Akkor ezek szerint kap szabadságot, csak az fizetetlen? Azért az mégicsak más tészta, mint az, hogy sose mehetsz el vakációra.
2017. ápr. 20. 09:35
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem kap szabadságot. Sógorom 2-3 évente bepörög, hogy elege van, és nem megy be pár napra. Ilyenkor a főnök őrjöng, fenyegetőzik, hogy kirúgja stb. Nem érdekli. Pár nappal később bemegy, és minden marad a régiben...Sűrűn nem meri megjátszani mert félti az állását.
2017. ápr. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
50%
Letezik. Ha alkalmazott vagy, akkor mar nem szamitasz embernek, vallalati eszkoz vagy.
2017. ápr. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
28%

"ki az a marha, aki ilyet elvállal?"

Ki az a marha aki ilyet kérdez? Te sem dolgoztál még. Ja, vannak betöltetlen állások persze, de azok vagy minimálbéresek és/vagy szopatósak. Maradok inkább itt. Kényelmes, jól fizet, de szabadság/fizetett ünnep nincs..

2017. ápr. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
87%

Szerencsére én még nem dolgoztam ilyen helyen és ismerőseim sem meséltek ilyenről.

Csak itt olvastam én is.

2017. ápr. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

"Tényleg léteznek olyan munkahelyek, ahol a főnök kerekperec kijelenti, hogy amíg ott dolgozol,

sose lesz szabadságod?"

Valószínűleg létezik, ha tudod bizonyítani, akkor nagyon csúnyán megvágják érte a munkáltatót ha csak kijelent ilyet, ha tényleg nem is ad szabadnapot, akkor meg még csúnyábban.


"szabadnapjain is elérhetőnek kell lennie"

Ez olyan ügyelet, ahol nem kell személyesen bent lenni, de pár órán belül meg kell jelenni. Ezért külön fizetés jár.


"...és ha felhívják, hogy berendeljék, csak kétszer mondhat nemet,"

Ügyeletben persze elérhetőnek kell lenni.


"Az ilyenek nem jelenthetőek fel törvénytelenség miatt?"

De, ha van aki bizonyítja. Persze a munkavállaló általában nem nyer sokat ezzel, csak a munkáltató szívja meg csúnyán.


"Az meg a másik kérdés, hogy ki az a marha, aki ilyet elvállal?"

Sokan vannak, aki a helyzetükből nehezen tudnak kimozdulni, mer vagy anyagilag, lelkileg, vagy mindkét módon be vannak ragadva és semmi nem támogatja őket a változtatásban.


Nem véletlen hogy kitalálták a szabadság rendszert, a táppénz rendszert, és hasonló szabályozást. Ha egy munkavállalónak nem kell félnie egész évben, hogy mikor betegszik meg és rúgják ki, vagy mikor borul ki idegileg és rúgják ki, hanem el tud menni lábadozni, pihenni, akkor év közben jobban termel, kevesebb baleset történik, kevesebb váratlan kár keletkezik.


Fehéren kell dolgozni és akkor van ami megvéd. Van aki vállalkozóként dolgozik, vagy céget alapít, és a más céggel köt szerződést. Ilyen esetekben nem munkavállalóról van szó, teljesen más megállapodások lehetnek. Vállalkozóként kevesebb járulékot kell fizetni, de nincs szabadság vagy táppénz.

2017. ápr. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Pincér, felszolgáló munkakörben szinte csak ilyen munkahelyek léteznek. Jó ismerősöm mesélte..


A szabadnapon a túlórákat csúszod le, de szabadságot nem adnak, aláíratják, hogy szabin vagy és akkor is dolgoznod kell, különben kirúgnak. Ezért ment el rengeteg pincér külföldre..


Feljelenteni akkor érdemes, ha el akarsz jönni a cégtől.


Én úgy szívatnám meg a főnököm, hogy elmennék sokszor táppénzre. Utána ha kirúg, akkor munkaügyi pert akasztanék a nyakába.

2017. ápr. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
5: De dolgozok, 35/F vagyok. De én elképzelni nem tudom magamról, hogy egy ilyet elvállaljak. Volt már rá példa, hogy a munkaügyiben megláttam egy álláshirdetést, ahol napi 8 órát és szabad hétvégéket írtak. Elmentem érdeklődni, ott kiderült, hogy elég gyakran lesz 8 óránál több, olyan is lesz, hogy hétvégén is dolgozni kell, sőt még az is megeshet, hogy heti hét napot. Megköszöntem a tájékoztatást, közölvén, hogy arra jutottam, hogy nem érdekel az állás, és már jöttem is el. Hiába fizetnek esetleg jól, ha nem tudom élvezni a keresetet.
2017. ápr. 20. 10:51
 10/30 Kései Sirató ***** válasza:
Igazad van, én se dolgoznék napi 10 órát..
2017. ápr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!