Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egészségügyben dolgozók, hogy...

Egészségügyben dolgozók, hogy birkóztok meg vele, hogy ennyi halállal szembesültök? Hogy élitek meg, amennyiben haldokló ember közelében kell lennetek? Voltatok már szemtanúi halálnak?

Figyelt kérdés

2021. nov. 27. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Haverom dolgozott a Hospice Alapítványnál, kérdeztem tőle ezt. Annyit mondott csak, hogy aki nem bírja az nem is csinálja, a halál és a születés a két legtermészetesebb dolog, amit mindenki átél egyszer.
2021. nov. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
* Na jó, az "átél" talán nem volt jó szó a halálra :-) Amin mindenki átesik egyszer.
2021. nov. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Más az, amikor a saját hozzátartozód haldoklik és más, amikor egy idegen. Nyilván mindkét esetben sajnálod az illetőt és megvisel a dolog, de a személyes érintettség nélkül annyira azért nem.

Másrészt vannak olyan betegségek, ahol bizonyos idő után a halál kb. a legjobb dolog, ami történhet az emberrel, mert akkor legalább nem kell tovább szenvednie. Aki sok ilyet lát, az nem feltétlenül a létező legnagyobb tragédiaként, hanem sokszor inkább megváltásként tekint a halálra.

2021. nov. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3 elég jó tényeket írt. Amikor az én közeli családtagom már egy jó ideje szenvedett és rá sem lehetett ismerni, és semmihez nem volt ereje sem, és csak szenvedett.. Na akkor már minden hívásnál én is arra gondoltam, hogy vajon ez lesz-e az. É amikor végül tényleg az a hívás volt az, egyszerre sírtam, és egyszerre éreztem megkönnyebbülést. :(


Egy mentőápoló segéd ismerős régebben azt mondta, hogy hozzá lehet azért szokni, meg a mindennapok során az empátia is csökken, és nem viseli ugyanúgy meg mint az elején.


Egyébként biztos vannak olyan betegek, akiket ismernek valamennyire mert bent vannak, beszélgetnek akár viccelődnek is velük, stb, és gondolnak rájuk azért olyankor, hogy mi lehet velük. Szerintem nem egyszerű lelkileg hozzáedződni, de ez én vagyok.

2021. nov. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
44%
Nekik csak melo.. nem a rokonuk hal meg. Engem se hat meg ha meghal egy ismeretlen ember.. az allatokat viszont nagyon tudom sajnalni 🥺
2021. nov. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!