Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hová lett a 8 óra munka, 8...

Hová lett a 8 óra munka, 8 óra pihenés, 8 óra szórakozás ? Látom, hogy minden fiatalból kihajtják az utolsó szuszt is ?

Figyelt kérdés
2021. nov. 28. 11:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
60%
Oké, napi kamu kérdés megvolt. Tovább lehet lépni :D
2021. nov. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
51%
Lehet választani. Nálunk a gyárban 8 órás egy műszak, kérdezik, ki vállal túlórát. Eleinte nem tudtam, más városban laktam, aztán albérletet vállaltam, helyben vagyok, így sokszor 10-órázok, egész jól fizetik a túlmunkát. Nekem az a tervem, hogy minden plusz pénzt félreteszek 3-4 évig, aztán felmondok és 1-2 évig élek, hobbijaimat csinálom, élvezem a dolgot, és majd újra ugyanez. Több fiatal ismerős ezt csinálja. Lehet így élni, persze nem eszek kaviárt, nem lakom szép helyen, minimalizálom az igényeim, utána meg jöhet az ereszdelahajam. Úgyse lesz nyugdíj, 75 évesen még max. fekszek és vegetálok, így viszont fiatalon lehet pár jó évem. Aki csak 8 órát megy, az is elél valahogy, de általában ott már van gyerek, ház hitellel. Engem meg pár nagyon fiatalt meg még nem köt úgy semmi.
2021. nov. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
62%
Dontes kerdese, lehet tanulni, igenyeknel megfelelo munkahelyet valasztani. En nem dolgozom 8 oranal tobbet, es megis megelek, van penzem szorakozasra is, felre is tudok tenni.
2021. nov. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Vadkapitalizmus, késői kapitalizmus, kontrollálatlan kapitalizmus van. Akárhogyan is fogalmazzuk meg az államok letérdeltek a magántőke előtt és hagyják kizsigerelni az embereket.
2021. nov. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
34%
Hát nem tudom, én nem érzem úgy, hogy kihajtanák belőlem az utolsó szuszt is, nem is dolgozom napi 8 óránál többet. Még időnként én veszek túl komolyan egy-egy feladatot, mert lekiismeretesen állok hozzá, érdekel a munkám, meg összességében szeretem. Igaz, ehhez hozzá tartozik, hogy van egy elég piacképes végzettségem, nyelvtudásom, szóval emiatt szerencsére nem is kell ilyen gyári vagy hasonló lélekölő munkát végeznem.
2021. nov. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
50%

Nem kötelező kihajtani, én például ott hagytam azt a helyet, ahol egyébként orbitális mértékű is olt emiatt a fluktuáció, és a stressz.. Engem idegesít a szervezetlenség, fejetlenség, és volt a probléma gyökere, csak ezzel meg nem akart/tudott foglalkozni a vezetőség.


Szóval én ott hagytam, és választottam mást. De az én generációm és az utánam jövőt sem féltem ( Y, z), szerencsére mi nagy többségben merünk lépni másfelé, ha valami xar.

2021. nov. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ez van mert a munkáltatok nagyon rosszak itt max külföldiek jobbak ahol nincs magyar vezetés.Én már a nyugdijra gyüjtök meg elö állitok én is dolgokat amiért fizetnek.Igy túl is vagyok a 8 óra munkán de magamba fektetem és pénz is lesz belöle.De család meg hasonlo esélytelen amire komoly be vétel lesz a saját munkábol az is évekbe telik.Nem lenne semmi gond ha fiataloknak épitenének bérlakást de ilyen nem lesz.Mert igy csak dolgoznak és meghalnak.
2021. nov. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Megmaradt, csak idő közben szorzókat is társítottak ehhez a munkáltatók.
2021. nov. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ja, a régebbi generációnak legalább volt esélye lakhatásra valamilyen élhető módon, esetünkben viszont ez el van vágva, jól írja a 17-es.. :D Ez a legszomorúbb.
2021. nov. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
+ nekünk már nyugdíjunk sem lesz..
2021. nov. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!