Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Azokon a munkahelyeken, ahol...

Azokon a munkahelyeken, ahol kötelező a rendszeres covid öntesztelés, hogy szokták ezt ellenőrízni?

Figyelt kérdés

Ugyebár vannak helyek, ahol nem tették kötelezővé az oltást, de kötelező heti többször mindenkinek magát tesztelnie. (Meg valahol az oltás kötelező, de még így is elvárják, de nem is ez a lényeg.)

De ezt mégis hogy ellenőrzik le? Ha be kell mutatni, bárki símán megteheti, hogy egyszer teszteli magát, majd mindig ugyanazt a negatív eredményt mutatja be, nemde?

Gondolom, nem úgy néz ki a dolog, hogy a főnök előtt állva kell elvégezned a procedúrát, mert az magánszférasértés lenne.



2021. dec. 3. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
egyik ismerosomeknel le kell adni hetfon es penteken is egyet
2021. dec. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1: Ja, hogy ott kell hagyni? Ez valahogy eszembe sem jutott. :) De azt mondjuk símán megtehetik, hogy mondjuk megcsinálnak magukon egymás után tíz tesztet, és 5 héten keresztül azokat adogatják be.
2021. dec. 3. 10:44
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
igaz, mondjuk ahol o dolgozik, ott a ceg veszi a teszteket es egy hetre adnak nekik kettot de nem tudom mashol hogy oldjak meg
2021. dec. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3: Tesztek pontos kinézetei között valóban lehetnek eltérések. De jó eséllyel lehet szerezni ugyanolyat.


Ami még eszembe jut: Pozitív eredmény esetén szerintem a vonalat át lehet satírozni fehér filccel. Ha a főnök másodperceken keresztül bámulja közelről, akkor persze jó eséllyel kiszúrná, de kötve hiszem, hogy ez szokásuk lenne.

2021. dec. 3. 10:58
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk munkahelyemen hetente 2x (hétfőn, csütörtökön) tesztelnek, gyors antigén tesztelés van. Egy teszteléssel foglalkozó cég küld ki tesztelő embereket ide a céghez és a cégnél minden részleg meghatározott időpontra elmegy egy erre kijelölt helyre "orrturkára", aki pozitív azt küldik haza.
2021. dec. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5: Az más. De egyes helyek inkább spórolnak, és a dolgozóktól várják el, hogy teszteljék magukat.
2021. dec. 3. 20:38
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Kedves kérdező!Úgy beszélsz mintha minden héten pozitív lenne a teszt,és azt kéne valahogy elsumákolni :D
2021. dec. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7: Igen, persze. Nekem múlt év március óta egyfolytában pozitív. Valószínű.
2021. dec. 26. 08:08
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt írtam én is!
2021. dec. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A tesztek nem örökéletűek, úgy ertem, ha csinálsz egy tesztet hétfőn, akkor egy hét múlva ránézésre meg lehet mondani, hogy nem friss a teszt.

Nos, a csalással az a gond, hogyha valaki csal a teszttel, és odabent megfertőz valakit, vagy tünete lesz, akkor elég komoly következményei lehetnek a dolognak, es ebből a legenyhebb, hogy azonnali hatállyal kirúgják.

Ha már valaki nem hajlandó oltatni magát, annyi már igazán elvárható, hogy legalább a teszttel ne csaljon.

Volt olyan ember, aki megvette a szobatársától a negatív tesztet, azt mutatta be. Miután tünetesen is bement, leteszteltek mindenkit, kiderült a turpisság. Abból rendőrségi ügy lett. Nem éri meg. Ha beteg vagy, maradj otthon, ha negatív a teszt, akkor meg úgyis mehetsz, ahová akarsz.

2021. dec. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!