Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a főnököd neked azt mondja...

Ha a főnököd neked azt mondja neked, hogy eltördeli a kezed legközelebb, szerinted az normális viselkedésre vall? Mit csináltál volna? Nekem mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden, érthetően összefoglalni amennyire tudom, és tudom hogy elszúrtam már rég.


Másfél éve dolgozom a cégnél három műszakban, ami amúgy sem rózsás. Elvállaltam egy olyan pozíciót amit mindenki utál, mert sokat kell mozogni, de én imádom. Gyakorlatilag ez tart még itt. Viszont mindemellett én alapvetően szeretek kedveskedni az embereknek, de sokszor már arcon köptek, mint ahogy ma történt a főnököm részéről. Igen azt is vallom, hogy a főnökömmel nem árt jóban lenni, de túlzásba is vittem a kedveskedést. Megtudta, hogy egy utcával lejjebb lakom, így rá kérdezett eleinte, hogy el-e viszem. Mondtam persze, örömmel. Utána ez már részéről átment pofátlan, kötelező jellegűbe. Mostanság ez már úgy néz ki, hogy mintha az övé lenne az autóm, ő lenne ebben is a főnök, és megszabja hogy várunk-e másra, vagy így járt, mehet gyalog, megállunk-e dohányboltban sörért, cigiért. Nagyon-nagyon szeret vedelni, igénytelen életmódot élni, mindenki tudja róla. Szokott nekem kaját adni, ha neki nem kell, de ez nincs arányban semmivel, és nyilván nem jelenti azt, hogy bármit megengedhet magának. Tehát mióta a cégnél vagyok, jó párszor kisegítettem.


Most jön a mostani szitu. Egy hónappal ezelőtt hitel moratórium miatt a bankja elvileg 72 forintot hagyott a számláján. Ennek fényében semmi szép szóval, szimplán olyan szöveggel felhívott, hogy segítsem ki, egy hónapig vegyek neki mindent, mert tudja hogy van hitelkártyám, amivel ráadásul jó nagy rizikót, banki tartozást halmozok fel, ha nem fizeti vissza nekem. Belementem, mert úgy voltam vele, hogy ha nagyobb összeget töltök vissza, talán a bank annál nagyobb pozitívumként kezeli. Az ő főnöke azt mondta nekem, mert rá kérdeztem nála, hogy vissza fogja adni. Szóval én vásárolok be neki egy hónapja, persze egy karton sör is neki létfontosságú. Felajánlom, hogy hazavigyem-e.


Tegnap felajánlottam neki, hogy elmegyek érte munkába, ha igényt tart rá. Azt mondta, hogy haza viteti magát, nem kell. Mégis kellett volna neki fuvar, próbált hívni ötkor, amire nem számítottam, így hát aludtam némított telefonnal. Később visszahívtam, azt mondta, hogy b*sztam felvenni a telefont. Mintha nekem kötelességem lett volna ez. A mai napon telefonon hívott szintúgy, és megfenyegetett, hogy eltördeli a kezemet, ha legközelebb megint engedély nélkül viszek ki valamit az irodából. Egy nyomorult telefon töltőt vittem ki, mert az enyém ki fingott pont a legrosszabbkor. Hát én óriásit csalódtam benne, hogy a karomat nyújtom neki egész hónapban, és akkor hirtelen már nem is haver a haver, ha nem tetszik neki valami. Ez volt az első, és utolsó alkalom részemről, hogy segítettem ilyen szinten rajta. Ismerőseim azt mondták, hogy ők letojták volna a tartozásával együtt, akkor is ha főnök, és haverként tekint rám. Nincs neki senkije egyébként 38 évesen, csak a pia, és egyebek... Mindenki tudja róla, hogy milyen életvitele van. Engem mint említettem a nagyon szuper meló tart ott, de keresztbe tud nekem tenni simán (mozgóbér megvonás, bér csökkentés, kirúgatás). Keresgélek már másik helyet amúgy.


Ráadásul már decemberre mondta, hogy össze kéne hozni egy 120 ezer forintos lego szettet neki, tehát segítsek be. Én ebbe már biztos nem megyek bele. Látszik számomra is, hogy csak kihasznál engem.


Ti amíg ilyen szituban dolgoznátok, hogy s mint kezelnétek őt?



2021. dec. 7. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

És, el-e vitted-e a főnöködet-e?

Szép kis mese.

2021. dec. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hordj megfelelo munkaruhat ...


[link]


... akkor nem tudja eltorni a kezed :)))

2021. dec. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Hát ez olyan mint egy szar kapcsolat.

Sürgősen lekoptatnám.

Ja,és azt hiszem azt a beszélgetést rögzíteném,hogy ha kirúgással fenyegetne meg,akkor az ő főnökének eljuttatnám.

2021. dec. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki hülye, azt kihasználják. Hát barátom te hülye vagy.


Én már az első megjegyzésére felálltam volna és viszlát.


Na persze, vigyem haza.. nálam is volt ilyen kolléga, hogy eltudom e vinni a buszmegállóig mert siet (nekem kerülő) mondom oké. Másnap már úgy jött, mintha övé volna az autó. Mondtam neki, hogy hova hova?! Hát ő siet. Akkor mondom futás, mert hogy nem teszek miattad minden nap egy kerülőt, az is biztos.

2021. dec. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az új albijában ahol most lakik, az nekem is kerülő már. Aki azt írta, hogy mese, kár volt kommentelnie...
2021. dec. 7. 22:23
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Engem is megfenyegetett a főnök hogy be kell mennem egy napon. Azt mondta nincs mese, és hogy meg fogy csapni ha nem megyek be, vagy bármi okból lemondom. Másnap leszámoltam kapásból. Engem ne fenyegessen senki.
2021. dec. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát ha én nagyobb összeget adok kölcsön azt mindig lepapíroztatom . Én lekoptatnám a rákba és a beszélgetéseket felvenném ahol fenyeget . A pénzt szerintem nem látod többet amit ráköltöttel , nem rosszból de ilyenek ezek az alkoholisták. Az igazság az ha önzetlenül segítesz az emberek 99%-átol ezt vagy rosszabbat kapsz :/
2021. dec. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most elő állt azzal, hogy jövő hónapban segítsek neki valamit megvenni, fizessek bele.
2021. dec. 12. 21:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálad a labda, hogy elmeséld, hogy járt, aki tartozott neked. De csak miután felmondtál.
2022. jan. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!