Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Veletek volt már olyan, hogy...

Veletek volt már olyan, hogy új munkahelyen a régi dolgozók rátok próbáltak fogni vagy kenni egy általuk vétett hibát?

Figyelt kérdés

Velem olyan volt, hogy étteremben mosogatva a szakácsok a távollétemben eltörtek néhány tányért, majd a menedzsernek azt mondták, hogy biztos én voltam, és le is szidott érte, részben ezért küldtek el a próbaidő alatt.

De hallottam már nagyobb stílű dolgot is, hogy irodában dolgozva valaki valami komoly rendszerszintű hibát vétett, és végül ügyesen rákente valakire, aki nemrég kezdett ott.

Mert ugye eléggé adja magát a dolog, hogy valami hibát vétünk, és azt gyors ráfogjuk az újoncra, és a felettes jó eséllyel be is veszi.

Veletek volt már hasonló?



2021. dec. 8. 09:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Velem konkrétan ilyen még nem volt.Csak olyan, hogy más okból hazugsággal bemószerolt valaki a főnöknél.Új dolgozó voltam, aki bemószerolt régebb óta ott dolgozott.Igazából nem is emlékszem rá, hogy köszönésen kívül valaha is beszéltünk volna bármiről.

Ő azt állította a főnöknek, hogy én minősíthetetlen stílusban beszéltem vele, sértegettem, veszekedtem vele és hogy összeférhetetlen vagyok, velem nem lehet együtt dolgozni.A vicc az egészben, hogy azt sem tudtam kiről van szó, mikor a főnök leszidott engem emiatt.Hiába mondtam, hogy nem is beszéltem még vele, én lettem lecseszve.

2021. dec. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

1 Még ez lemaradt:

Mondtam a főnöknek, hogy hívja ide ezt az embert és kérdezzük meg tőle, hogy miért állít valótlanságot.Erre azt mondta, hogy nem hívja, én ne balhézzak(nem balhézni akartam).Ha van valami, akkor rajta keresztül kell elintézni.Mondtam neki, hogy mint említettem, nem történt meg ez az eset.Erre azt a választ kaptam, hogy viselkedjek, különben meg kell hogy váljanak tőlem.

2021. dec. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen konkrétan nem volt, csak akire új emberként engem "rábíztak" az nem adott nekem feladatot és emiatt lustának nézett a főnök. Mert a régi dolgozó nagyon jól tudta mi az elvégzendő feladat, de mivel nem volt sok, magának "tartogatta" hogy azt lássák hogy folyton csinál valamit. Nekem meg azt mondta, nem kell csinálni semmit most, nem tudja mit csinálhatnék, ha valamit kérdeztem arra azt mondta azt nem ilyenkor kell elvégezni stb. Szóval én kb néztem ahogy ő dolgozott. Sz*r volt az egész munkahely, a főnök egy perverz (ajánlatokat tett, meg egyszer fogdosott is), szóval rövid úton ott is hagytam. De az első pár napban elég rosszul esett hogy ok nélkül szívatnak és osztanak ki.
2021. dec. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez mindenhol megvan . Dolgoztam egy nagyon toxikus közegben ahol egy évek óta ott lévő csávó mások lehúzásával nyalta be magát a főnöknél ... Undorító hozzáállás ez szerintem . Mind főnöki mind alkalmazotti szempontból . Bár sajnos mindenki azt nézi neki hogy a legmegúszosabb a dolog
2021. dec. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Olyan történt, hogy a rögtön az első héten lecsesztek, egy anyagban talált hibák miatt. Nem a munkatársak, hanem a főnök.

Az anyagot még akkor készítette valaki, amikor én ott sem voltam :D Azt sem tudom, hogy ki készítette el. De nekem semmi közöm nem volt hozzá.

Közöltem is a főnökkel. Szerencsére megértette :D

2021. dec. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Volt pár alkalommal ahol megkóstolgattak.

Meg kóstolgatnak az öreg rókák.


Első nap azonnal mentek panaszkodni a saját hibájuk miatt hogy én csináltam...

Főleg az idősebb kollégák csinálják.

Jelenlegi helyemre azért vettek fel mert 20+ év tapasztalatom van, szóval nem zöldfülű vagyok, láttam ezt azt, és van 2 kollégám aki hamarosan nyugdíjba megy. 1,5 éve érkeztem, az egyik idős kollégám idén dec 31 -el meg nyugdíjba. Ő egy rendes nyugodt soha nem próbált mószerolni. A másiknak még van 2-3 éve na ő nem bírja elviselni hogy a tudását meg kelljen osztani mással. Marha sokat dolgozik ez tény, de a fele felesleges meló. Mert nem tud szervezni így favágó szintű módon végez mindent. Fele munkája ablakon kidobott idő. Nem fogadja el és engem piszkál. Közvetlenül nem, de a hátam mögött folyton jár a főnökhöz és lobbizik hogy rúgjanak ki. Nem tudja elfogadni hogy egyrészt megöregedett és másrészt a cégnek működnie kell utána is. Viszont ügyesen kavarja a kakát. Sokszor voltam már veszekedésen a főnöknél. Nem adja oda a munkát, nem is tudok róla hogy van aztán a kolléga meg behazudja hogy átadta, és rám várnak. Ügyfélnek meg sürgős lenne és nem történik semmi. Majd elővesznek hogy miért nem halad az ügy. Persze mindig sürgős dolga van mikor szembesíteni kell vele hogy hát hazudott. Bár a főnök egyre inkább neki ad igazat... Nem tudom mi lesz a vége...

Mindenesetre mondtam neki hogy ha kirúgnak a családom nála fog vacsorázni ameddig nem találok másik munkahelyet. Adta a hülyét persze, és felháborodott. Majd szembesítettem a hazugságaival.

Persze értem, nyugdíjas lesz meg minden neki lassan mindegy, aztán majd ő megmondja utána hogyan lesz itt a módi.


Bár van egy apróság itt. hogy Nyugdíj pénztáron keresztül sokáig fizet ki nyugdíjban lévő ex kollégáknak is a cég. Nem kevés pénzt.

Csak hát a belső szabályzat azt mondja hogy ha valaki gy megy el nyugdíjba hogy nem tanította be az utódját akkor ez a pénz nem jár. Ez a várható nyugdíjának kb 1/3 része. Most lobbizik hogy ez megváltozzon.

Némelyik ember ha megöregszik megbolondul. A cég nagyfőnöke jelezte hogy ha nem hagyják abba a zaklatását azonnali hatállyal felmenti a munkájából, és nem kapja meg természetesen sem az év végi jutalmakat, a nyugdíjpénztári kiegészítéseket, a nyugdíjba menetel utáni kiegészítést.

Úgy hogy ismét ment a kisfőnökhöz hogy gyorsan rúgjanak ki és vegyenek fel mást. Gőzerővel keresik az utódomat és hanyagolják a munkák átadását, így most más osztálynak segítek már be 80% -ban úgy hogy lassan ha akar se tudná átadni nekem. Na de már vagy 20 ember után se találtak még megfelelőt. Túl fiatal, túl öreg, túl ilyen túl olyan. Kezd szorulni a hurok amit kötött a nyaka köré. Természetesen mindegyiknek én vagyok az okozója.


Annyira elmerült a hazugságokban hogy kénytelen egyre jobban egyre agresszívebben védeni mert ha ez minden a helyi vezetés orra alá kerül azonnal kivágják mint macskát sz@rni. Bukva mindent.


Legszebb hogy ez a kolléga választott engem, mert pont erre a melóra specializálódtam. Mert hogy minden furfangos tesztjén átmentem. Mások akik nem pont ezt csinálták 100% ban ők egy egy kérdésen el el hasaltak.

20 éve ezt csinálom, és nehéz megvezetni a területemen. Most még is belsőleg átképződtem...


Nem ez nem magyar cég, és egyedül én tudok magyarul a cégben :)

Nem Magyarországon élek.

2021. dec. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Velem nem pont ez volt, de leírom.

Első "munkahelyem" egy olyan termelésben volt ahol édesanyám is dolgozott, csak ő az irodán. Volt egy pár munkatárs ott, akinek ez kiatt szemet szúrtam, s nagyon nem akarták, hogy ott legyek. Szándékosan tévesen mutatták mit hogy kell csinálni, én meg 19 éves naiv voltam, aki még akkor is elhitte nekik hogy úgy kell ahogy mondják (többször rá is kérdeztem, hogy biztosan így kell).

2021. dec. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Új helyen ilyen még nem. Régi helyen viszont volt olyan, hogy a kedves kollegina egy másik részlegről nem csinálta és ellenőrizte le rendesen a feladatát, majd az ő főnöke kezdett el pattogni emailben, amin az én főnököm is rajta volt. És a főnöke már úgy adta elő, hogy *név szerint* én adtam hibás dolgot az ő kezébe..


Akkor ott egy reply all-al elmondtam a főnököstül, hogyan is néz ki ez a munkafolyamat, és ha eddig nem szokta ellenőrizni ezt a részét, akkor hogy tudja, miért fontos azt is elvégezni, mivel a mi részlegünkön is is ezt tesszük ennél a feladattípusnál, pontosan az ilyen helyzetek elkerülése végett. Az ellenőrzés is a feladat része, ha ez megtörtént volna, akkor nincs hiba sem.


Hihetetlen, hogy képes lett volna rám kenni a saját mulasztását.. Na persze! Az egy dolog h alapból kedves meg normális vagyok, de hü*lye azért nem vagyok. Onnantól már rám sem nézett és nem köszönt, hogy nem hagytam rámkenni a saját bénaságát. :D

2021. dec. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az a tapasztalatom, hogy a régi dolgozókkal nagyon kell vigyázni, mert már van egy bizalmi kapcsolatuk a főnökkel, spicli mind és a szarkeverés jobban ízlik nekik, mint a munka. A főnökök meg hülyék. Lusták utánajárni az igazságnak, így inkább lecseszik, kidobják az újat ok nélkül.
2021. dec. 25. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyárban direkt gyártottak pár selejtet, és betették az én munkámba. Szóltam a főnöknek, de hitt nekem szerencsére.
2021. dec. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!