Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha felmondok a próbaidő...

Ha felmondok a próbaidő letelte után,de munkahelyi zaklatás miatt nem akarom ledolgozni a felmondásiidőt. A táppénzen kívül,hogy tudom megoldani?

Figyelt kérdés
2021. nov. 16. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el ezt a cikket:

[link]

2021. nov. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem vagyok hozzáértő, így mindenképp kérj szakembertől tanácsot.


Szerintem (vagyis az én nem mérvadó véleményem szerint) a munkahelyi zaklatás rendkívül súlyos bűncselekmény (még akkor is ha csak a nálunk ,,szokásos'' hétköznapi segglyukisztáni balkánforma ,,alázgatásról'' van szó), tehát ebből a szempontból teljes lehetőséged nyílna azonnal távozni, mégiscsak bűncselekményrőll van szó.


Azonban a munkahelyi zaklatást még a fejlett jogrendszerű országok is csak igen-igen nehezen tudják tárgyiasítani, megfogni.


Szerintem kérj egy munkajogásztól elgalább egy konzultációnyi alkalomra tanácsot. Ilyesmikre gondolok:


Tud-e a munkáltatód (legalábbis a papírforma szerint) a zaklatásról? Fontos lehet, hogy ne mondhassa a munkáltatód, hogy ő nem is tudott róla.


A jogásszal meg átbeszélhetitek még a zaklatások, megaláztatások súlyát, a lehetséges bizonyítékokat, tanúkat,akármi ilyesmi. Rejtett kamerás - mobilos, kémtollas - felvételt lehet-e, érdemes-e készíteni (a munkahelyi zaklatás mégiscsak erőszak, betegséget, balesetet, akár halált is okozhat).


Ha kisebb súlyú a zaklatás (nem a főnök, csak néhány magát kápónak képzelő kisfőnök vagy munkatárs csinálja a főnök tudta nélkül, akkor lehet hogy őket ügyvédi felszólítással is be lehet ijeszteni, de sok függ az alapszemélyiségüktől is.

2021. nov. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt találtam részletesebb leírást.

[link]


A lényeg úgy látom, hogy

- ha nincs szó félreértésről, akkor megalapozza a munkahelyi zaklatást a rendkívüli felmondást, de épp ezért érdemes egyértelműen értesíteni a munkáltatót a zaklatás tényéről, nehogy elüsse azzal , hogy csak félreértett tréfa vagy kommunikációs zavar volt.


- a bizonyítási teher sajnos Rajtad van, kivéve ha valami különleges védett tulajdonság miatt folyik a zaklatás


Az ősi kérdést, hogy szabad-e rejtett felvételt csinálnod, annak vitáját szintén nem tudom eldönteni hozzáértésem hiján, de szerintem bűncselekmény vagy más súlyos balesetet, sérülést akárki megakadályozhat felvételkészítéssel, aztán legfeljebb utána zöröghet a felvett személy miatta bíróságon, remélhetőleg nem sok eséllyel.

2021. nov. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

JAVITÁS:

de szerintem bűncselekményt vagy más súlyos balesetet, sérülést akárki felvehet, ha az igazság kiderítése, a bűncselekmény folytatásának megakadályozásáa másképp nem lehetséges, aztán legfeljebb utána zöröghet a felvett személy miatta bíróságon, remélhetőleg nem sok eséllyel.

2021. nov. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

ez utóbbiról meg ezt találtam (a legeslegvégébn lesz a lényeg)


[link]


de mivel mindez csak ollózás a részemről, lehetőleg kérj tanácsot szakértőtől, pl munkjogásztól is, főleg a finom részletek terén.

2021. nov. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!