Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő alatt felmondani?

Próbaidő alatt felmondani?

Figyelt kérdés

December 1-jén szerdán kezdek az új helyen, ezért jövő pénteken akarok felmondani itt, még próbaidőn vagyok.

Szombat itt munkanap lenne, mert karácsonykor kiadnak +1 napot és azt dolgoznánk be. Én erre a napra már nem akarok bemenni.

Sosem mondtam még fel próbaidő alatt. Hogyan kell eljárni? Köteles vagyok átadni a megkezdett feladataimat a kollégáknak? Nap mint nap jön újabb feladat, kb lehetetlen lenne mindet. Feltöltök mindent egy közösen elérhető mappába, de ennyire gondoltam..


Nagyon nem jó sem a társaság, a főnök meg mióta itt vagyok, egy szót nem szólt hozzám, szóval legszívesebben csak a HR-nek szólnék, hogy felmondok, nekik nem is, majd csak látják, hogy nen megyek be szombaton.. ráadásul a főnök szabin is lesz, úgyhogy amúgy sem lehetne elérni.


Mikor az előző helyen felmondtam, ott volt 1 hónap felmondási idő, természetesen mindent átadtam a kollégáknak, mielőtt eljöttem, de itt nem szenvednék azzal, csak visszaadnám a céges dolgokat..

elvégre azonnali hatállyal fel lehet mondani, ráadásul előtte szabin leszek jövő héten, csak felmondani megyek be majd.


Ez mennyire fair? Vagy hogy kellene? Nagyon frusztrál a helyzet, de nem tudom, hogy kell jól eljárni ilyen helyzetben.


Mit tennétek a helyemben?


Köszönöm előre is!



2021. nov. 17. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bevinném a felmondást, aztán viszontlátásra. Indokolni sem kell. Szerintem ez így teljesen rendben van, próbaidő alatt ez így működik. Ne törődj semmi mással, csak azzal hogy neked mi a jó.
2021. nov. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Úgy tudom, 5 munkanapon belül kell postázniuk a dokumentumokat is.


Ha pénteken mondok fel és következő szerdán kezdek a másik helyen, akkor ott csak 3 nap telik el.

Lehet abból probléma az új helyen, ha még nincs nálam a kilépő papír, kiskönyv stb?

2021. nov. 17. 21:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, azokat utólag is tudod pótolni. Nyugodtan el tudsz helyezkedni nélkülük, megmondod hogy még nem kaptad meg az előző munkahelyedről, de ahogy megküldik viszed.
2021. nov. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Próbaidő alatt azonnali hatállyal felbonthatja a szerződést mindkét fél.

Elolvastad a munkaszerződésed vagy csak aláírtad??

2021. nov. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem próbaidő legutolsó napján rugtak ki mosolyogva nulla indoklással. Szóval szerintem egy percig se problémázz ezen, főleg, hogy mi lesz a feladataiddal, majd megoldják, ők is szó nélkül elküldenek embereket.
2021. nov. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Pénteken reggel mész a HR-re a két példányban megírt felmondásoddal, átveteted, közlöd a feletteseddel, hogy ez az utolsó napod és csókolom. Van ahol még végig dolgoztatják a napot, van ahol haza is küldenek. Nem kell belőle szívügyet csinálni.
2021. nov. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2021. nov. 18. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!