Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy vennétek ha új helyen...

Hogy vennétek ha új helyen épp az első bér csúszna akár 1 hónapot is? Épp karácsony előtt

Figyelt kérdés

Minden összejött. Új hely épp most jött volna meg az első bér. De csúszik most mindegy is mi okból. Ha szerencsém van (HA!!) még dec 22-ig megjön (noha dec 10-ig kellett volna...)


Ha nincs szerencsém, dec 22-től minden HR és irodista eltűnik az ünnepekre és csak jan 2vel kerülnek elő és jan 10-ig számfejtenek. így a novemberi első bérem majd jan 10-én kapom meg.


Ez nem egy jó indítás. Próbaidős vagyok, felállhatok.

Mit tegyek?


2021. dec. 13. 11:02
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
és persze szabim nincs így menjek be még az ünnepek közt is, miközben a bérem meg sehol!
2021. dec. 13. 11:06
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Én lelépnék plusz a nyakukba varrnék egy pert, amiért nem fizetik ki a munkát a szerződésnek megfelelően.
2021. dec. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

"Én lelépnék plusz a nyakukba varrnék egy pert,"


Ühüm. és mire a dolog oda jutna hogy a bíróság egyáltalán rámozdul, jövő karácsony lenne.

És mire mennék a perrel? mi lenne az eredménye, a jutalma nekem?

2021. dec. 13. 11:24
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidős vagy, állj fel és távozz. Én ilyen helyen nem dolgoznék.
2021. dec. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
kérdés mi lesz ha felállok? újabb több hónapos munkanélküliség? mert mire ide bekerültem 4 hónapot voltam üresben. Most ha innen felállok, újabb több hónap?
2021. dec. 13. 11:27
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Instant felmondás próbaidő alatt.

2. Ha nem fizetnek záros határidőn belül, akkor felnyomni őket.

2021. dec. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
Én másfél évig voltam munkanélküli, de nem érdekelt, alja helyre akkor se megyek.
2021. dec. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A papírjaidat beadtad időben? Mert ilyenkor sok dolgozó megfeledkezik, hogy neki is vannak kötelességei, mondjuk, hogy az oep kiskönyvet, munkáltatóit, adókedvezmény papírokat időben bevigye, kitöltse, ugyanúgy, ahogy a szerződést is írja alá, illetve az sem mindegy mikortól dolgozol.

A munkáltató oldaláról meg elég gáz, hogy nem bírnak elutalni egy bért időben, a többi dolgozó megkapta? Ha már rögtön az első béreddel gondok vannak, mi lesz a többivel? Én még most nem állnék fel, csak, ha lenne biztos helyette.

2021. dec. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"Én másfél évig voltam munkanélküli,"


Én csak 4 hónapot és mentálisan totál leépültem, 10 évet öregedtem, 10 kilót fogytam, nem aludtam, nem ettem az idegtől. Bele se merek gondolni egy újabb több hónapos üresjáratba. És akkor még az anyagi oldaláról nem beszéltem.


egy újabb üres etap engem a diliházba juttatna. és mondom: még az anyagi oldalról nem is szóltam.

2021. dec. 13. 11:36
 10/19 A kérdező kommentje:

"A munkáltató oldaláról meg elég gáz, hogy nem bírnak elutalni egy bért időben, a többi dolgozó megkapta?"


Ki igen, ki nem. Nem vagyok egyedül aki nem.... bőven nem

2021. dec. 13. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!