Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy vennétek ha új helyen...

Hogy vennétek ha új helyen épp az első bér csúszna akár 1 hónapot is? Épp karácsony előtt

Figyelt kérdés

Minden összejött. Új hely épp most jött volna meg az első bér. De csúszik most mindegy is mi okból. Ha szerencsém van (HA!!) még dec 22-ig megjön (noha dec 10-ig kellett volna...)


Ha nincs szerencsém, dec 22-től minden HR és irodista eltűnik az ünnepekre és csak jan 2vel kerülnek elő és jan 10-ig számfejtenek. így a novemberi első bérem majd jan 10-én kapom meg.


Ez nem egy jó indítás. Próbaidős vagyok, felállhatok.

Mit tegyek?


2021. dec. 13. 11:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
76%
Ja, hát akkor ne sírjál. Ha veled minden szrságot meg lehet tenni, az már a te bajod.
2021. dec. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Akkor viszont keresnék más helyet, de addig nem mondanék fel, míg nem találnék, ha ennyire megviselt a dolog. Sok szerencsét!
2021. dec. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

"Akkor viszont keresnék más helyet, de addig nem mondanék fel, míg nem találnék,"


Na ja. És ugye azt tudjuk hogy az ünnepek tájéka épp a leghalottabb időszak az álláskeresés szempontjából....

2021. dec. 13. 11:41
 14/19 A kérdező kommentje:
vagyis nem annyira szimpla a képlet hogy álljak fel és csá...
2021. dec. 13. 11:44
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz felmondani, akkor párhuzamosan keress másik munkát. És, ha bejön, akkor dobbants.
2021. dec. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%

Saját tapasztalat 2 évvel ezelőttről, szintén karácsony előtt:


Dolgozz minél kevesebbet, ne erőltesd meg magad, várd meg a fizetést és másnap már ne menj be!


Szintén saját tapasztalat, hogy a bíróság nem foglalkozik ilyen "kis összegekkel" (esetemben 400.000 forint volt) és évekig elhúzódik a per, aztán vagy kifizetnek vagy nem.

Ezt a munkaügyisek mondták.


Szóval én megvártam a fizetést amiért minden nap szóltam, napi 3x írtam mailt, sms-t és amikor végre a főnök idegeire mentem és megkaptam, akkor bent hagytam az irodánál a kocsit, kipakoltam belőle a cuccaim és otthagytam az asztalán a felmondásom. Illetve visszaszolgáltattam a notebookot és a drága műszereket amik zálogban a garázsomban figyeltek és semmilyen papír nem volt arról, hogy ezek bármikor is nálam lettek volna.


Csak ezt tudod tenni, mást sajnos nem.

2021. dec. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Cseszeged a főnöked és a HRt-t mindennap többször. Másrészt hogy hogy nics szabadságod? Ha november elején kezdtél jár 4 nap.
2021. dec. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

" Ha november elején kezdtél jár 4 nap."


Őszi szünetben kivettem.

2021. dec. 13. 12:48
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudsz/akarsz váltani akkor annyi marad hogy egyfolytában basztasd őket a fizetéssel kapcsolatban hátha megunják.Perre menni nem egy bölcs döntés a te helyzetedben,nézegesd folyamatosan az álláshirdetéseket,jelentkezz rájuk és lépj le amint lehet.
2021. dec. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!