Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezt hogy kéne megfogalmazzam?

Ezt hogy kéne megfogalmazzam?

Figyelt kérdés

Nagyon fiatalon (huszonévesen) eladtam a vállalkozásom és lett annyi pénzem hogy életem végéig kitart jól beosztva, szóval nyugdíjaztam magam.


Ismerkedésnél viszont valahányszor szóbakerül hogy nyugdíjas vagyok jönnek az értetlen tekintetek hiszen csak 65 év feletti lehet nyugdíjas vagy akit leszázalékolnak, szóval ha nem vagyok idős akkor csak fogyatékos vagy munkanélküli lehetek.


Van erre jobb megfogalmazás vagy törődjek bele abba hogy "munkanélküli" vagyok?



2021. dec. 14. 06:10
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Csak mondd nekik, hogy szeretsz kamuzni,mert ilyen nem létezik :)
2021. dec. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%
"A vagyonomból élek."
2021. dec. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hidd el 1-es hogy nem kamu.

Csak a crypto hozott 1700%-os hasznot az elmúlt évben.


Persze gyári munkásként vagy sima mezei beosztottként tényleg lehetetlennek tűnhet.


Köszi 2-es, csak így picit úgy hangzik mintha valami gazdag családból származnék és örököltem volna a pénzt. Nem akarom hogy azt gondolják hogy ingyenélő vagyok.

2021. dec. 14. 07:01
 4/14 anonim válasza:
100%
Biztos a gyakorikérdéseken kérdeznél multimilliárdosként reggel 6kor :D jó reggelt, vár a munka a gyárban
2021. dec. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem vagyok multimilliárdos, sőt, milliárdos se. De ha 500 millióm van és a kamatot nem számolom az infláció miatt, akkor is 10 millióból bőven meg lehet élni egy évben feltételezve hogy még 50 évig élek.

De még mindig nem ez volt a kérdés.

De azoknak akik ebbe a részébe kötnek bele, átfogalmazom a kérdésem:

Ha te ebben a helyzetben lennél, mit mondanál?



Amúgy meg nagyon elkeserítő ez a fajta hozzáállás hogy ha valaki sikeresebb akkor nem tippeket kérünk tőle (pedig adok szívesen. Pl az AMP most 16Ft körül van, de egy év múlva 150-180 is lesz) hanem megpróbáljuk lehúzni hogy hát nehogy már neki legyen jobb.


Ha azt kérdeztem volna hogy mit tegyek ha nem indul a BMW-m, biztos egyik válasz az lett volna hogy nézzem meg az akksit, a másikat pedig a 20 éves Astrájában ülő gyűlölködő fogalmazta volna meg hogy dehogy van nekem BMW-m, max egy rozsdás bicikli.

Sose értettem az ilyen embereket, attól jobb nekik ha beszólhatnak másnak?


Szoktam ezerszer meredekebb kérdéseket is látni, de komolyan veszem őket mert sose lehet tudni hogy melyik kérdés igaz és mennyit segítek a válaszommal.

2021. dec. 14. 07:36
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Te ugyanaz vagy aki a múltkor panellakások kiadásából élt és azon vergődött, hogy munkanélküli lúzernek tartja a környezete?

Amúgy igen, fiatalon nyugdíjas az lehet általában, aki fogyatékos így vagy úgy.

2021. dec. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem, még csak nem is láttam azt a kérdést. Én crypto adás-vétellel és tanácsadással foglalkoztam.


Ott a mondatodban az "általában" szócska. Bármikor örökölhet egy nagyobb összeget az ember vagy nyerhet a lottón. Akkor viszont minek dolgozna többet?

2021. dec. 14. 07:59
 8/14 anonim ***** válasza:
oké
2021. dec. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a vagyonodból élsz, nem ugyanaz, mint hogy nyugdíjas vagy.
2021. dec. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk mond azt hogy befektetésből élsz?Tudod,ami a valóság?

Miért akarsz mindenáron kitalálni valami más dolgot,mondd azt ami van és kész.A nyugdíjas tényleg hülyén hangzik de nem vagy az hanem szimplán a befektetéseid a bevételi forrásod.

2021. dec. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!