Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy egyesek...

Miért van az, hogy egyesek betegen is képesek bejönni dolgozni?

Figyelt kérdés
Sokszor előfordul, hogy egy-egy munkatársam betegen bejön dolgozni, akár lázasan is képes ott ülni. Én ha beteg vagyok, örülök hogy élek, Lenne betegszabadság amire elmehetne, de inkább ott szenved, ráadásul mást is veszélyeztet mert elkaphatják tőle (szinte mindig így betegedtem le minden évben, így most is)
2021. dec. 17. 09:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
46%
Vannak akik ettől érzik magukat a munka hősének és kemény "dógos" embernek.
2021. dec. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
A főnöknek kellene hazaküldeni ilyenkor. Nagy eséllyel félti a munkahelyét.
2021. dec. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
53%
Mondjuk én lázasan soha nem mentem be dolgozni, de volt, hogy egy kicsit megfáztam, fájt a torkom és köhögtem, így bementem dolgozni. Senki nem lett tőlem beteg. Egy kis köhögéssel és torokfájással kicsit vicces is lenne otthon maradni. :D Nem kell eljátszani a hattyú halálát, csak mert jaj, fáj a torkom..
2021. dec. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%

Én például azért mentem be, mert átlagosan havonta egy hetet beteg vagyok. Sohasem vagyok levert, fáradt és hőemelkedésem is ritkán van, lázam még ritkábban. Ha azt mondanák, feküdjek, kifejezetten szenvednék is.

Eközben a háziorvos garantáltan mindenre antibiotikumot ír ("baktérium van a torkában"), a táppénz pedig fájó dolog...


Valamit reformáljanak meg.


Mondjuk nekem a maszk sokat segít, akkor kéthavonta vagyok 3 napot beteg.


Vagy a fizetés legyen magasabb, vagy a táppénz jobb, ahol lehet, engedjék betegség alatt az otthoni munkavégzést (ha 1-2 gyógyszer mellett enyhe torokfájáson és kétóránként 1 orrfújáson kívül a világon semmi baja az embernek), persze a főnök se hisztizzen ilyeneken.

2021. dec. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%
Mert sok helyen a főnök kirúgást helyez kilátásba arra az esetre, ha valaki táppénzre mer menni.
2021. dec. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%

#5

Sok helyen igen, de a kérdező írja hogy náluk van betegszabadság.

2021. dec. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
67%

#7

Én a covid előtt se szerettem, ha rám köhögtek, vagy ha valaki látványosan betegen mászkált.

Az meg, hogy NEKED nem probléma, szép és jó. Nekem van alapbetegségem, egy köhögésből 1-2 hónap mire kiverekszem magam. Remélem megengeded, hogy ne élvezzem ha beteg vagyok.

2021. dec. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
19%

#8

Akkor remélem utcára se mész ki, és otthon egy burokban élsz, mivel az utcán, boltban is simán tudnak köhögni körülötted. Egyébként milyen alapbetegség az, ami miatt tacsra mész, ha elköhögi valaki magát melletted?

2021. dec. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
69%
6: Az, hogy elvileg és hivatalosan van betegszabadság, még nem jelenti automatikusan azt, hogy a főnök nem köcsögösködik.
2021. dec. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
44%

#9

Miért ne mennék utcára? :) a "csúszós lejtő" egy ismert érvelési hiba.

Ne menjen az, aki beteg.

Allergia + asztma + velemszületett kis tüdőkapacitás amik miatt hajlamos vagyok fulladni és köhögni. Bár nem tudom miért olyan roppant fontos ez.

Fun fact, hogy egyik nagyon közeli ismerősöm megsüketült, egy másik pedig lebénult sima szezonális influenza szövődményeként. Gondolom az se probléma, szerinted az is semmiség és hamar kiheverhető. :D

Maradj otthon ha beteg vagy, és/vagy húzz maszkot a képedre.

2021. dec. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!