Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kirúghatnak a munkahelyemről,...

Kirúghatnak a munkahelyemről, ha nem tudok mivel bejárni, mert balesetben (vadkár) összetört az autóm, és újat egyenlőre nem tudok venni?

Figyelt kérdés

6 hónapja dolgozok a munkahelyen, a 6 hónap alatt amennyit félre tudtam tenni, abból végtörlesztettem a diákhitelemet, pont a baleset hónapjában.


A nap amikor a baleset történt nem hazafele mentem, hanem le kellett volna adnom a cég kérésére egy másik városban adományt az állatmenhelyen, viszont arra fele egy erdőn keresztül kell menni, és sajnos egy szarvas telibetalálta a kocsim, nekem szerencsére semmi komolyabb bajom nem lett, bár még január 10-ig táppénzen vagyok, viszont az autó totálkáros.


A bejárás az átszállások miatt 1 óra 50 perc lenne, más nem jár erről a környékről dolgozni, kölcsön autó nem áll rendelkezésre, Home Office lehetőséget pedig nem biztosítanak.


Kirúghatnak ezért, ha nem tudom biztosítani a bejárásomat a munkahelyre?


2021. dec. 28. 17:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Őket miért érdekelné, hányszor kell átszállnod?
2021. dec. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Mégis, milyen választ vársz? Mit kellene tenniük?
2021. dec. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
igen kirúghatnak
2021. dec. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Én is hasonló idő alatt átszállással buszozok be. Nehéz a hajnali kelés, de meg lehet szokni amíg nem tudsz másik autót szerezni. Esetleg beszélj össze kollégákkal hátha félútról valaki be tud vinni vagy ilyesmi.
2021. dec. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy kirúghatnak. Egyrészt be tudsz járni, bár nyilván elég sokáig tart (nekem több kollégám is jár be másfél órányi távról tömegközlekedéssel), másrészt meg hogy gondolod, hogy majd foglalkoztatnak olyat, aki nem tud bejönni dolgozni?


Ha mindenképpen szükséged van kocsira, de nincs rá pénzed, akkor vegyél hitellel valami olcsót, jobbat nem tudok mondani.

2021. dec. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

nem, ezt nem lehet megszokni.


Nem csak hogy kirúghat, hanem ki is fog rúgni.

2021. dec. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy bejársz tömegközlekedéssel amíg nem tudod megoldani vagy kirúgnak.Mit gondolsz mi fog történni ha nem tudsz megjelenni a munkahelyen?
2021. dec. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer azt mondta a fonokom: "nincs benne a munkaszerzodesedben, hogy csak autoval kozlekedhetsz!" :)
2021. dec. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen ki. Gondolnom a szerződés edben benne vagy, hogy köteles vagy megjelenni az munkaidő kezdetén, munkára képes állapotban meg ilyenek. Egyéni szociális probléma, hogy hányszor kell átszállnod busszal.
2021. dec. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%

Ezt már egyszer kiírtad.

Igen, sajnos mi is fognak rúgni, mert nem érdekel senkit, hogy neked nincs autód. Nekem is ezt mondják: ,,Közelebb kell költözni, dikk."

Na, ilyen retek helyről fogok felmondani, aztán dolgozok még egy kicsit az eredeti szakmámban, és soha többé alkalmazotti jogviszony. Egyéni vállalkozóként már nem fogok tanulatlan idióta emberektől ilyen undorító beszólásokat kapni.

2021. dec. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!