Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kezeljem az olyan...

Hogyan kezeljem az olyan helyzeteket amikor olyannak kell koszonnom, akit amugy nem kedvelek? Van erre valami tipp?

Figyelt kérdés

Sajnos korhazban dolgozom, ahol rengeteg ember van es egy ideje egyre kellemetlenebbul erint ha olyannak kell koszonnom akit amugy ruhellek, es akik egyre tobben lesznek.



Tovabba az is egyre jobban idegesit az utobbi idoben, hogy rajotttem, az evek alatt szinte mindenkinek en koszontem elore. Ezert ezt elkezdtem abbahagyni. De belulrol folyamatosan orlodom, hogy en nem ilyen vagyok, es rosszul erzem magam ettol stb..


De elegem lett abbol hogy ilyen emberek vannak. Miert kene nekem koszonni elore? Ha a masikat nem erdekli mit gondolnak rola akkor engem sem kene hogy erdekeljen.


Mondjuk elegge haladtam a korabbi enemhez kepest. Amugy 40 eves vagyok es lehet hogy ez gyerekesen hangzik, de ez van.



#Kezelni, nem kedvelem, rossz erzes
2021. dec. 29. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne köszönj neki
2021. dec. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
:d Nem kötelező köszönni mindenkinek, én sem szoktam, főleg nem annak akit utálok. A másik problémádra meg az a megoldás hogy vársz hogy neked köszönjenek előre aztán ennyi. De egyébként nem tudom miért vagy ezen ennyire fen akadva.
2021. dec. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan helyzet, hogy valaki megharagudott rám, mert egy közös munkatársunkat megsértettem. Elfogadtam hogy letörölt fbról és nem beszélgetett velem de az borzasztóan rosszul esett hogy nem is köszönt. Nem kell engem szeretni de emberként annyi tisztelet azért még kijár hogy köszön nekem és ez mindenkire érvényes. Egy "Szia!" nem azzal egyenlő hogy kedveled csak hogy követed az alap udvariassági normát.
2021. dec. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én mindenkinek köszönök akit ismerek.

Attól, hogy ő bunkó nekem még nem kell annak lennem.


Amúgy is túl sok energiába kerülne szortírozni.

2021. dec. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem a köszönés alap udvariasság, nem pedig szeretem/nem szeretem/utálom függvénye.
2021. dec. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Akit utálok, nem köszönök. Pont azért mert alapvető illem, tehát annyira sem tisztelem, hogy ezt megtegyem.
2021. dec. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.


Hat ez az. Minden ami mar vegigfutott az agyamon azt leirtatok.

Az alapudvariassag, az hogy attol hogy mas ilyen nekem nem kell olyannak lennem, aztan hogy ha bunko velem akkor en is vegyem semmibe, a parom is mondta hogy amig en ezeken ragodom o inkabb koszon es megy tovabb, es vegul az is, hogy minek feccolok erre ennyi energiat.


Valoszinuleg tul lelkis vagyok es ez nem jo mert felemesztenek ezek a dolgok.


4-en negyek dolgozni aztan majd meglatjuk.

2022. jan. 1. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!