Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Javítsatok ki ha tévedek, de...

Javítsatok ki ha tévedek, de az előre megírt szabadságtervezet így helyénvaló?

Figyelt kérdés

Nekünk mindig december végén meg kell írni az egész jövő évi szabadságtervezetünket, a főnök megnézni, és átvariálja az egészet, úgy hogy kb. csak az az 1 hét egyezik amiről én döntök, de mindig úgy mondja, hogy megpróbálja elfogadni azt amit mi küldünk (az én esetemben még sosem sikerült)


Nem szoktam decemberben szállást foglalni nyárra, meg igazán nyaralni sem járok, pusztán a családi programokról, valamit a családi és baráti kikapcsolódásokról maradok le mindig mert "másnap dolgoznom kell", és hát decemberben nem tudtam, hogy június 8-tól ez és ez az esemény fog közbe jönni amikor jó lett volna szabin lenni.


Rugalmasság meg nem nagyon van.

A munkámban május közepétől októberig van pörgés illetve decembertől karácsonyig.

Az év első 4 hónapja elég laza, de ott is akadhatnak erősebb napok.


Most visszaküldte a főnök, hogy nyáron 1 hét , februárban 1 hét és az összes többi szabimat kiadta április elejére és május elejére.

Magyarul a júniusi szabim után legalább fél évig nem leszek szabadságon.

Értem, hogy akkor van pörgés, és kell az ember, de azért marhára el lehet fáradni ebben a munkában, miközben áprilisban itthon fogok ülni és nézem a plafont mert mit csináljak?!

Jól esne azért megpihenni ha nem is egy hétre a nagy pörgés közepén, de legalább 2-3 napokra is akár.

Fizikálisan és mentálisan is lefáraszt a nyár.


Felhívtam, hogy hát ez így elég gáz nekem, legalább akkor osztaná el az egész évre, de ne az hogy év elején meg durván 2 hónap alatt ellövi az összes szabadnapomat, aztán gürizhetek mint egy állat.

Idén is volt, hogy 3 hónapot egyhuzamban dolgoztam, és igencsak feszült és indulatos voltam már mire végre eljött a szabadság hete. Utána újra a régi voltam, de nagyon kellett az a pihenő.


Na mindegy, tök normálisan szóltam neki, hogy mi a gondom, és ő meg felháborodott, hogy mit képzelek, hány éve itt vagyok, majd szerintem az egész nyarat kiadja nekem, mintha nem tudnám, hogy miért így oszotta be a szabit stb...aztán rámnyomta a telefont.

Egyébként alapvetően normális főnök, de vannak ilyenjei és nagyon unom.

Persze, hogy tudom miért így adta ki, és ő is tudja hogy én egy ember vagyok és nem egy robot aki megállás nélkül tud hajtani hónapokon át.


Az előző munkahelyemen mindig 2 héttel előtte kellett szólni, ha akartunk szabira menni, és bár ott egy f### volt a főnök, de kivétel nélkül azt mondta hogy jó.

Ha nem volt jó akkor is azt mondta, hogy megoldja, és megoldotta.

Így mikor már ott is kezdett bekattani az ember, és látta ő is, akkor volt hogy javasolta is, hogy menj el legalább 2-3 napra pihenni.

Nem elvárható, hogy ennyire rugalmas legyen egy főnök, de én akkor is kivagyok ettől a "írd meg az egész éved" dologtól ami aztán szent írás és nem variálható később sem.



2021. dec. 31. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Kellemetlen, de a szabadság nagyobb részével a munkahely rendelkezik. Ő oszthatja be.

Nyilván egyéne válogatja, ki mennyire rugalmas. Meg milyen a közeg.

Én pl. próbálok mindenkivel barom rugalmas lenni és elengedni mindenkit, amikor akar. Jó a csapatom, be tudjuk osztani. De van olyan terület, ahol nem tudnak mit csinálni, ki kell adni, ha akarja a dolgozó, ha nem. Mert nem bírnak normálisan szervezni, megbeszélni egymás között stb.

2021. dec. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 ascelpius ***** válasza:

Hát ezzel jogilag nem sok mindent tudsz kezdeni, a szabi nagyobb részével ő rendelkezik és adja ki. Egyetlen pont ahol lehet probléma, hogy évente egyszer kötelező a munkavállalót 14 egybefüggő napra szabiztatni, de őszintén ezt nem sok helyen veszik figyelembe.

Ha nagyon nem jó ez így neked és nem is hajlandóak leülni megbeszélni akkor sajna keresni kell másik helyet ahol rugalmasabbak, más megoldás nem igazán van.

2021. dec. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2: És nem is kötelező 14 napos szabi, ha megállapodnak a felek ebben.
2021. dec. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
elmész betegre
2022. jan. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolom vendéglátás.

Nem vagyok ennek a híve, amit mondani fogok, de ha ennyire szemellenzős a főkön (ráaádsul a leírás alapján a törvényi követelmények sem teljesülnek), akkor el kell ballagni a dokihoz évente 2-3x, hogy neked most aztán rohadtul megy a hasad és hánysz :)


Persze majd jól telesírják nyáron a médiát, hogy nincs elég dolgozó a törvényi minimálbérért, meg a borítékba kapott pár tízezresért. :)

2022. jan. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!