Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vélemények arról, ha valaki...

Vélemények arról, ha valaki előre megírt felmondólevéllel megy a főnökhöz bértárgyalásra?

Figyelt kérdés

Kollega(volt kollega) bement a főnökhöz az idei emelésről tárgyalni. Egy szóval se mondta hogy fel akar mondani. Rövid beszélgetés volt a főnök előadta a szokásos jajj rosszul megy talán jövőre dumát. A kollega a beszélgetés végén felállt szépen megköszönte a beszélgetést majd egy mozdulattal nyúlt is be a táskájába kihúzott egy papírt és mondta: akkor ide kérek egy aláírást.

kerekedett a főnök szeme rendesen, de aláírta.

Vélemények erről az esetről?


2021. márc. 12. 08:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Jól tette. Eldöntötte, hogy ezt a munkát csak több pénzért hajlandó csinálni és felkészült minden lehetőségre.
2021. márc. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ha megkapta volna az igényelt bért, a főnök sem tudott volna a papírról meg te sem, így ez a kérdés sem született volna meg. Véleményem nincs róla, ha ő úgy gondolja többet ér a munkája és máshol megkapja azt a bért, akkor menjen. Ez semmivel sem különb mintha rá 2 napra mondott volna csak fel.
2021. márc. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

" és felkészült minden lehetőségre."


annyira azért mégsem mert új hely a láthatáron sincs. én úgy mondtam volna fel és csakis úgy ha van egy fix B terv.

A semmire nem mondtam volna fel.

És ha hónapokig semmit se talál? Mostanság simán benne van a pakliban, hacsak nem akarsz elmenni wolt futárnak hogy semmi szakirányút se találsz.


Pl itt ez a cég is, a cég történetében nem volt még ilyen hogy nulla állásajánlata lenne. Tavaly nyár óta nem keres embert semmire-ilyen még soha nem volt korábban.

2021. márc. 12. 08:30
 4/21 A kérdező kommentje:

"máshol megkapja azt a bért,"


Az majd kiderül. per pill a semmire mondott fel.

2021. márc. 12. 08:30
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Lehet van tartaléka vagy aki segít neki talpon maradni.
2021. márc. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

ez nem változtat azon a tényen hogy a semmire mondott fel.

nekem is van tartalékom, 20 misim van a számlán és saját lakásban vagyok, de SOHA nem mondanék fel csak akkor ha fixen megvan az új hely.

Aláírt szerződéssel megvan az új hely-na akkor lehet felmondani a régin. előbb nem. ki mit ígér, ide vesznek fel aztán mégse... nem.

Nem mondok fel, majd ha felvettek papíron is, majd akkor.

de lehet én vagyok rosszul összerakva.

2021. márc. 12. 08:39
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rosszul összerakva , csak mindenki máshogy gondolkodik. Én is így voltam, aztán volt egy munkahelyem amit utáltam és ezért felmondtam a semmire. Tavaly ráadásul.
2021. márc. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Van aki nem rabszolgának született

Most napi 8 órában tud új helyet keresni.

Vagy pihenhet is, vagy dolgozhat nem bejelentett módon.

2021. márc. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Az o dolga. Mi a problémád konkrétan ezzel?
2021. márc. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

"Most napi 8 órában tud új helyet keresni."



csak azt a 8 órát neki senki nem fizeti.

2021. márc. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!