Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a rendszer úgy van felépítv...

Ha a rendszer úgy van felépítve egy munkahelyen, hogy minél kevesebb önbizalma legyen egy dolgozónak a munkahelyen, akkor a vezetők önbizalma miből táplálkozhat?

Figyelt kérdés
Senior Manager mindenki felé így jár el a munkahelyen: ez nem jó, ez miért itt van, ezt miért úgy csináltad? Ha végig dolgozza az ember a napot, akkor sem tudsz neki megfelelni. Mondják az emberek, hogy nem is kell, nem szabad vele foglalkozni. Viszont a viselkedése nagyon mérgező mindenki számára, hiszen addig, mennyi negatív jelzőt kap az ember, amíg az emberben tudatosul, hogy amiket mond, az igazából nem azt az ember jellemzi, aki fogadja az információt? Mikor az ember elkezd dolgozni, akkor előadják, hogy itt nálunk, nagyon könnyen érvényesítheted magad, gyakorlatilag meg, ott tapossák el az embert, ahol akarják. Aztán utólag kiderül, hogy ez a személy nem kedvelt, ez irigy volt rád, ez haragot érzett feléd. Mikor a munkahelynek vannak összesített eredményei, akkor pozitív képet kap az ember, hogy ezt ő is csinálta, viszont addigra, nem is érdekli az embert az egész, ő nem kap ebből annyi pozitívumot, hogy a keletkezett károkat pótolni lehessen vele. Hiába a szép eredmény, ha a pénzt nem tudjuk úgy forgatni, hogy a problémákat megoldjuk vele, hiszen más és más szinten és területen vannak azok a gödrök, amik figyelemre szorulnak. Ha sokszor negatív kép körvonalazódik először felénk, akkor hogy van a vezetőknek mindig pozitív tervei/önképe, ha mindig negatív viselkedést képviselnek?
2022. jan. 2. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Az önbizalom belülről fakad.
2022. jan. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, szokták mondani. Gyakorlatban működik egy darabig, viszont nem mindegy, hogy hány irányból és mekkora volumenű ingert kap az ember, amire az egészséges önbizalom is kevés.
2022. jan. 2. 09:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy ő ezt látta és tartja normálisnak, attól miért ne lenne önbizalma? Semmi köze egymáshoz. Szimplán nem tanulta meg a vezetői treningeket, hogyan kell a dolgozókat motiválni, általában a férfiak szoktak ilyenek lenni, hogy nem dicsérnek, bár az én női főnököm is ilyen volt
2022. jan. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kicsit komolyabb helyeken, a vállalat folyamatosan továbbképzésekre küldi az ilyen vezetőit, ahol arra tréningezik őket, hogy hogy lehet leszerelni a panaszos munkavállalót, akkor is ha teljes mértékben jogos a panasza. "kommunikációs tréningnek" csúfolják az ilyen, de ennyi a lényege, hogy azt oktatják, hogy kell bevinni a labirintusba a munkavállalót, hogy azt érezze nincs igaza egy konfliktuskor, akkor is ha igaza van.
2022. jan. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az elvégzett munka mennyisége és minősége nincs feltétlenül egyenes arányban. Ha mindig kritizálják a munkádat, akkor jó eséllyel rosszul dolgozol
2022. jan. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
A tudás ad egyfajta önbizalmat
2022. jan. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az én önbizalmamat az adja meg, hogy havonta utalják a nem kevés lóvét

a többi nem igazán érdekel

2022. jan. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem egy vezeto sem tudna megtörni. Lehet talán életkorból, tapasztalatból, tudásból képességekből fakad. Van önbizalmam, ismerem a képességeimet s a határaimat is. A masik véleménye lepattan rólam. Ha szakmailag degradál hidegen hagy. Ha ilyen felkérdezések intéződnek felém, szépen tudok nézni az illetőre esetleg válaszolok is, ha persze nekem megéri. Nincs az az ember aki letörje az önbizalmamat. Azt meg ne felejtsd el h a tudás a legnagyobb hatalom. Ha okos vagy s azon a teruleten profi szintre kiképezted magad, az ilyen kutyák csaholhatnak kínjukba. Senkinek nem kell megfelelni csak saját magunknak.Én mindig csak egyet kértem hagyjanak dolgozni, s én leszek a legjobb munkavállaloja volt aki hagyott, meg is kapta.Volt aki nem hagyott de az rövidesen nézhetett magának mást a helyemre.
2022. jan. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!