Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy írnátok rá?

Hogy írnátok rá?

Figyelt kérdés

Munkahellyel kapcsolatos a dolog. Apukámnak van egy ismerőse akinek óvodában dolgozik. Én tavaly fejeztem be a dajka képzést, és apukám az ünnepek előtt ráírt erre az ismerősére, hogy nem tud-e üres pozicióról vagy utánakérdezni? Azt válaszolta, hogy ő már szabin van, de térjünk vissza erre jövőre az ünnepek után és akkor meglátjuk mit tehet. Jelöljem be facen és majd írjak rá.

Na most eljött az idő, hogy írjak, de nem tudom hogy kezdjem. Gondolom be kéne mutatkoznom az elején, mert nem ismer engem. Ti mit írnátok?


2022. jan. 4. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Józsi,

Icuka vagyok, a Kis Pista lánya. Édesapám említette, hogy lehet, hogy van szabad dajka pozíció nálatok. Érdeklődni szeretnék, hogy jelenleg van-e ilyen állás meghírdetve?


Előre is köszönöm!


Üdv,

Icuka

2022. jan. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Üdvözlöm!


Hegyesfogú Piroska vagyok, Hegyesfogú Farkas lánya. A múlt évben érdeklődtünk öntől, hogy van-e üresedés dajka pozícióban az óvodában, ahol a kedves neje dolgozik. Tudna-e nekem ebben segíteni?


Vagy apukád felhívhatná vagy írhatna neki, ha esetleg nem csak ismerősök egy kis baráti csevej is belefér.

2022. jan. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha Jó napottak kezdem, az is jó?
2022. jan. 4. 17:06
 4/8 anonim ***** válasza:
16%
Persze, hogy jó.
2022. jan. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem jó, ha jó napottal kezded.


Élőszóban köszönsz jó napottal, nem írásban.


Levelet, különöse, ha hivatalos ügyben írjuk, akkor úgy kezdjük, hogy:


Kedves Kovácsné Hideg Erzsébet!

vagy

Tisztelt Igazgató Asszony!


Ha személyesen ismered és jó viszony van köztetek, akkor a megszólítás lehet sima keresztnév is:


Kedves Erzsébet!

2022. jan. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
most már mindegy, jó napottal kezdek.
2022. jan. 4. 18:09
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Üdvözlöm, én újabban így kezdem, ha sem tisztelegni sem kedveskedni nem akarok.
2022. jan. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már lényegtelen, azt mondta tegeződjünk és holnapra megbeszéltük hogy majd hív. Köszi mindenkinek!
2022. jan. 4. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!