Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért vannak ennyire ratardált...

Miért vannak ennyire ratardált emberek egy munkahelyen?

Figyelt kérdés
Multinál dolgozok a termelésben. Világosan ki van adva mindenkinek, hogy milyen szabályokat kell betartani munka közben, hogyan kell végezni a munkát. Van egy munkatársam aki állandóan a józan logikus gondolkodásra hivatkozva nem tartja be a munkautasításokat, sem a minőségi, sem a tisztasági teendőket. Hiába mondom neki, hogy előírás, hogy ezt így meg úgy kell csinálni, de ő még neki áll feljebb, hogy ő anélkül is képes elvégezni jól a munkáját, hogy ezeket a szabályokat, munkautasításokat betartaná. És érdekes módon őket kevésbé cseszteti a főnökség és mindig megússzák a lebaxást. De nem is ez a lényeg hanem az, hogy mi a véleményetek az ilyen dolgozók hozzáállásáról? Nálatok is dolgoznak hasonlók?
2022. jan. 5. 18:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Ilyesmire gondolsz?


Az intelligens ember nem szemetel. A többinek pedig tilos

2022. jan. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ezért is hagytam ott. Az idegrendszerem épsége többet ér, na meg nem akarok börtönt kapni azért, mert esetleg megverem. Utána még a pszichiátriai osztályra is bedugnának, megállapítanák, hogy nem vagyok beszámítható és a társadalomba se tudok beilleszkedni, de persze az, aki felrúgja a szabályokat, és a munkavédelmi előírásokat nem tartja be, az hasznos tagja a társadalomnak, amíg bele nem lép papucsban a szögbe, vagy keresztül nem megy rajta a targonca.
2022. jan. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%
Nem akarok beszólni de az nem retardált? (sorry)
2022. jan. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Vannak, akik a törvény fölött állnak."

Erre kb ez a "jó" válasz.

2022. jan. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
3: akkor ne szóljál be köszi
2022. jan. 5. 19:03
 6/14 SIDLER22 ***** válasza:
76%

Van. Én is ilyen vagyok. Ha az egész részlegünk mindent szabály szerint csinálna akkor nem menne a termelés mert olyan lassan haladnánk. Ez a mázlijuk, hogy vannak akik bevállalják a rizikót mert különben sehol nem tartanánk egy nap alatt.

Például van olyan szabályunk, hogy egy gépet (olyan 10-15 kilósak) kötelezően két embernek kell vinnie. Az hagyján, hogy két embernél nem egyezik a koordináció és még talán nagyobb is az esélye, hogy leesik a gép... de képzeld el, hogy végeztél a javítással és ott kell futkároznod fel-le, hogy ugyan már valaki segítsen átvinni ezt a rohadt gépet 10 méterrel arrébb mert nem szabad megfognom egyedül.

2022. jan. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 remetdol ***** válasza:
52%

Mert ez Magyarisztán, ilyenek a Magyarok.

Japán melós, vagy egy átlag Svájci nem ilyen.

2022. jan. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 SIDLER22 ***** válasza:
100%
6-os vagyok. Egyébként egyszer sem esett le még gép abból adódóan, hogy egyedül vittük. A leesések általában ott jönnek szóba amikor az asztalra tesszük fel és a súlypontja még lent van az asztalról és lebillen. Ebben az esetben meg majdnem mindegy, hogy előtte ketten vitték-e a gépet vagy én egyedül. Ma például ketten vittünk egy gépet mert a nehezebbik változatot kaptuk meg (olyan 30-40 kiló körül van). A kollégám előbb elengedte mint azt kellett volna és majdnem leborult az egész.
2022. jan. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem retarfáltság.


Neki ez még is jobban működik, mint neked az...

2022. jan. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%
Attól függ, hogy milyen szabályok be nem tartásáról van szó. Mert dolgoztam már én is olyan helyen, ahol olyan szabályok voltak, aminek semmi értelme nem volt. Például, hogy jobbról balra kell pakolni valamit az asztalra. De ha balról jobbra raktad, akkor is ugyanaz lett a végeredmény, mivel pont annyit raktál fel, ami kitöltötte végig a helyet és a sorrend sem változott. Mégis ha meglátták, hogy balról rakod jobbra, nem jobbról balra, akkor kitört a harmadik világháború a kollégák körében. Az ilyenfajta hülye szabályokat felesleges betartani, a rugalmatlan vezetőséget és az akadékoskodó kollégákat meg ki kéne rúgni.
2022. jan. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!