Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Átlagosan 490 nap alatt...

Átlagosan 490 nap alatt találnak munkát a magyar álláskeresők - biztató kilátások egy friss állását vesztettnek? Jó 1 év???? És ebből a munkanélküli max 3 hónap?

Figyelt kérdés
2022. jan. 6. 07:49
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

ugyanakkor ismerősöm 3 hét alatt talált 2 állást is, az egyikre leszerződött. Vagyis 3 hét és még ő választott hova menjen. És össz -vissz tán 30 életrajzot ha szétküldött.


Jó, nem egy nagy szám állás, de állás.

2022. jan. 6. 07:50
 2/25 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Ha jól értelmezem ezt a kérdést akkor az a 490 nap egy össz. átlag. Az is benne van aki direkt húzza az időt a munkakereséssel meg az is akinek valami “speciálisabb” végzettsége van amivel nehezen tud elhelyezkedni, ők mind később találnak munkát s ezzel kitolják az átlagot. Ezért találhatott az ismerősöd pár hét alatt több munkahelyet is. Tudod, ez olyan mint az országos átlag fizetés ami szintén viszonylag magas mert felhúzza az a pár, milliós fizetésű ember.
2022. jan. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem mindegy hol, milyen végzettséggel, mennyi tapasztalattal és milyen igényekkel. Az első Covid alatt sok ismerősöm veszítette el hirtelen a munkáját, és max.1-2 hónapon belül mindenki talált, de akinek sürgős volt, mert mondjuk egyedül tartja el a gyerekét, annak egy héten belül sikerült. Egyrészt ez Pest környéke, másrészt nem válogattak (árufeltöltő, futár, ilyeneknek mentek el).

Elhiszem, hogy egy kelet-magyarországi faluból nehezebb, ahogy annak is nyilván több idő akinek nem felel meg akármi.

2022. jan. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
65%
Én Svájcban élek, tavaly december óta munkanélküli vagyok, mert bezárt az étterem, ahol dolgoztam. Na de időközben elkezdtem egy oltóközpontban adminisztrátorként dolgozni, nem fix állás, hanem órabéres. Hullámzik a nyitvatartásunk, úgyhogy a munkanélkülihivatalban is azt a tanácsot kaptam, hogy maradjak én hivatalosan munkanélküli, mert ugye ha be vagyok jelentve, az oltással meg heti 3 órát dolgozok, akkor jár nekem tőlük pénz. Csak épp már hónapok óta heti 50-60 óra a munkaidőm, és még soha életemben nem kerestem ilyen jól. De hivatalosan egy éve munkanélküli vagyok.
2022. jan. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
34%

En es a noverem 1,5 honapig utan helyezkedtunk el a diplomankkal ugy,hogy volt mar tapasztalatunk.

Volt olyan oldal,ahol

benyujtottam a jelentkezesemet es kiirta,hogy en vagyok a 523. jelentkezo. Tuljelentkezes van es iszonyatosan keves a munka itthon.

2022. jan. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%
Azért elég nagy a szórás, irodai adminnak érettségivel nehezebb állást találni, mert túljelentkezés van. De ha olyan tudásod van, ami keresett, akkor szinte pillanatok alatt lehet munkahelyet találni.
2022. jan. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
80%

"irodai adminnak érettségivel nehezebb állást találni, mert túljelentkezés van."


Már bocs, de a mi helyünkön ÉPP irodai admint keresnek érettségivel, és van jelentkező, egy marék, nem sok és egy se jön el a GBM-ért dolgozni.

Ezt is fűzzük hozzá. 1 szem állást hónapok alatt se lehet betölteni, mert a felkínált bért karcsú.

ember bőven lenne,csak nem ennyiért. mert még egy érettségizett se jön el nettó 150-ért melózni.

2022. jan. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
33%
Ezt a számot amúgy honnan veszed mégis?Egy forrásra kíváncsi lennék
2022. jan. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%
Balázska szokásos kamukérdése. Mi újság az alapítványi iskolában?
2022. jan. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
67%

"Ezt a számot amúgy honnan veszed mégis?Egy forrásra kíváncsi lennék"


[link]


tessék. a forrás: NFSZ.


Van még kérdés?

2022. jan. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!