Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkahelyen miért túlórázn...

Egy munkahelyen miért túlóráznak a „régiek“ ha tudják úgyse fizetik ki soha senkinek?

Figyelt kérdés

Berendelik őket néha még szombaton is, és soha senkinek egy fillért ki nem fizetnek rá.

Aki még új ott lehet mondani hogy nem tudja mi a rendszer.

Na de aki régi, az pontosan tudja és évek óta csinálja mégis.


Kérdés: miért? MIért megy be valaki néha még szombaton is ha tudja, egy fillért nem kap érte úgyse?


2022. jan. 8. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem akarja, hogy kirúgják, mivel tudja magáról, hogy nem piacképes a tudása és nem biztos, hogy találna magának másik stabil munkahelyet.
2022. jan. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
49%
Mert hülye!
2022. jan. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam egy ilyen gyárban, raktáros voltam, négy másik raktáros mellett. Ez szerintem még jobb, mint fröccsöntő mellett ülni.


Ott is mondták, hogy menjek be, szombaton csak egy raktáros kell. Mondom, de hát nem fizetik ki. - De most én vagyok a soros, ha én nem megyek, akkor más fog szívni miattam. Mondtam nekik, hogy én nem megyek, ha ti hajlandók vagytok ingyen dolgozni, akkor meg is érdemlitek.


Amúgy nem tudom, hogy mi ilyenkor a szokás, szombaton is csippantjátok a belépőkártyát, vagy sem, az jól dokumentál mindent. Kell tenni bejelentést a munkaügyi hatóságnál.


Egyébként nincs minden veszve, akik akarják, megkaphatják, egy kis harc árán, csak számolniuk kell a kirúgással.


Több megoldás is van, egyike a Munkaügyi bíróság. Érdemes viszont összefogva csinálni. Persze ott is lehet, hogy lesz olyan megosztási kísérlet, hogy valakinek azt mondja a munkáltató, hogy kifizeti, előlépteti... ha hamisan tanúskodik, vagy ilyesmi.

2022. jan. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Félti az állását ezért nem mer nemet mondani
2022. jan. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában azok csinálják ezt akik nem nagyon válogathatnak tobbek kozott végzettseg, nyelvtudás hiánya illetve hitelek miatt.
2022. jan. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, az már nem ide tartozik, de szintén személyes élmény, hogy a gyár, ahol dolgoztam két néven is működött, és az egyik dolgozó mondta, hogy minden évben új munkaszerződést kötnek, hogy a másik cégnél dolgoznak, de ugyanott, ugyanazt csinálják. Mondtam, hogy ennek bizony az az oka, hogy ne kelljen végkielégítést fizetni.
2022. jan. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Le lehet húzni a válaszomat,de aki ingyen megy be dolgozni a mai világban az tényleg hülye!!!

Kihasználnak,mert hülye vagy!

2022. jan. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tanulni kell gyerekek, 4 nyelven beszélni több lábon állni, okosnak lenni. Egy okos képzett, tanult munkavállalóval ezt nem tudják megtenni mert másnap másik munkája van.
2022. jan. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!