Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lesz még normális munkahely,...

Lesz még normális munkahely, ahol jól érzem magam?

Figyelt kérdés

Annyira a gödörben érzem magam, hogy az hihetetlen és hiába próbálok kimászni, folyton a start vonalon találom magam..


Pár hónapja váltottam egy új munkára a jobb anyagi lehetőség reményében, de rossz volt az új és ott hagytam. Azóta mellékesben dolgozok, és próbálok újra elhelyezkedni főállásban, de egyszerűen ami van, csak rémes hely: vagy x munkakört végezzen 1 ember... Vagy másik interjún a főnök tett nem professzionális megjegyzéseket. Vagy a fizetést nem adják meg, ha a többi stimmel, mert előbb vesznek fel egy juniort..


Egyszerűen hiába próbálok nem összezuhanni, menni előre, kikepeszteni ebből a folyamatos mocsárból.. A régi helyem jó volt, csak nem éreztem magam értékelve, míg ott voltam, anyagilag meg pláne nem. :( .. Szóval jól éreztem magam, szerettem a munkám, de lépnem kellett.


A legrosszabb, hogy vágyok a babatervezésre is már egy ideje, de amíg nem találom meg újra a helyem, a stbailitást, csak tolódik ki az egész. :( Hiszen az úh helyen se a gyerektervezéssel fogok nyilván kezdeni. Pedig már szívesebben foglalkoznék azzal. De most mivel kockáztattam a jobb reményében, úgy érzem többet veszítettem.. Alig van normális munkahely. Magánéletemben is csak problémák vannak. Próbálok a jóba kapaszkodni, de egyre nehezebb..


Más is volt/van így? Hogy lehet folyamatos kudarc után továbbmenni? Már nem bírom.



2022. jan. 10. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

igen.

a covid 1 hullámában csődbe ment a 17 éve üzemeltetett vállalkozásom, ezért visszamentem alkalmazottnak.

nem akartam elhinni, hogy milyen körülmények közt dolgoznak emberek, hogy nincsenek emberi és munkavállalói jogok, hogy megbüntetik, kirúgják akinek gyereke van, vagy terhes mer lenni, mondvacsinált okokkal, hogy mindenki azonnal pótolható és semmilyen megbecsülése nincsen a dolgozóknak...

és ami még döbbenetesebb volt, hogy lazán egy szó nélkül elfogadják ezt az emberek, hogy ez a dolgok rendje...

hogy beteg lesz az ovis kisgyereked, te otthon maradsz vele és mikor visszamész ezért kirúgnak, mert ilyesmi nem fér bele a cégnek.

egy ilyen cégnél 3 hónap alatt 5 anyukát rúgtak ki ilyenek miatt, a 2020 as felvételi létszám stop közepén, hogy még melót se találjanak.


vagy csak kirúgják a magyarokat sok cégnél, mert az ukránok olcsóbban elvégzik, plusz utánuk még állami támogatást is kapnak.

hihetetlen ami megy.


ami a lényeg, hogy megálltam a helyem és 2020as tényleg siralmas kétségbeejtő helyzethez képest, a rengeteg helyezkedéssel, játszmával és szakértelemmel, majdnem 100%ot tudtam javítani az akkori fizetésemen.

persze ez még mindig lófa sz a régi vállalkozói bevételemhez és a szabad élethez képest, de most ekkorra trében a kis jót is értékelni kell.


ez a jól érzem magam meg nálam mindenhol ugyanúgy megy általában.

én jól elvagyok magamban is, de idővel elkezdenek hozzám csapódni.

és akkor ezek közül kiválasztom azokat, akiket el tudok viselni, vagy esetleg meg is kedvelem őket és akkor velem vannak.

a másik opció, hogy hozzám hasonló emberek vannak többségben adott helyen, akik profik és nem éreznek leküzdhetetlen vágyat a másokhoz csapódáshoz.

velük jövök ki a legjobban.

szavak nélkül megértük egymást és velük a leghatékonyabb a munkamenet is.

2022. jan. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy ezt leírtad! Örülök, hogy túl vagy rajta!!


Az ukránosra: én is ismerek ilyen céget.. Szomorú.


Jelenleg én azóta egyéni vállalkozóként vagyok, hogy túléljem, de nem kapcsoltam rá az ügyfélszerzésre.. Az elején, kezdő vállalkozóként eléggé átcsesztek, nem fizettek, becsaptak. Alkalmazottként teljesen új és ijesztő volt ez az oldal..


Én jobban érzem magam kereket között, hiányzik a valahová tartozás érzése, a jó csapat.. Hogy van kerete a napomnak, interakció. Érted. :)

De a másik oldalon engem is elkeserít újra és újra, amit te is látsz: az olyan munkahelyek, ahol fordítva ülnek a lovon, vagy azt hiszik mindent megtehetnek.. Egy interjún korombeli srác volt a kisfőnök, ott hencegett nekem, hogy ő kirúgott ott valakit, meg az a beképzeltség és önhittség.. ppfff.


A sok szar hely és tapasztalat miatt, ami van, lehet most mégis megpróbálom kihozni a maxot a KATA-zásomból, csak az is egy lelki hullámvasút volt, mert fel kellett dolgoznom, hogy többszázezer Ft-al átvertek. Nekem a stabilitás is fontos lenen.


Köszönöm hogy leírtad, kicsit jó érzés olvasni, hogy nemcsak én szívom ennyire meg ezekkel, és sikerült másnak is ebből már felállni! Igyekszem erre gondolni!

2022. jan. 11. 10:02
 3/5 anonim ***** válasza:

hát igen:)

az egyéni vállalkozás az nagy sakkjátszma, de nekem ment.

annyi, hogy bennem nincsen meg ez valahova tartozás téma, sőt inkább frusztrál, főleg ha a cégnél elvárás.

meg ugye egészen más keret, hogy egy önmegvalósító, kiteljesedett életből visszacsöppenni alkalmazottnak ahol megpróbálnak hülyének nézni, kihasználni, vagy akár megkárosítani.

én a családommal szeretek lenni, a kisgyerekemmel.

viszont alkalmazottként sokkal több a szabadidőm, többet lehetek a gyerekemmel, cserébe nincsen jövő, mert alkalmazotti fizetésből nincsenek tervek, opciók...csak kicsik.


én is tervezem a visszatérésem, ha végre eltűnik a fidesz és nem kell attól tartani, hogy önkényesen záratják a boltokat, de közben meg ugyanúgy elvárják, hogy a vállalkozó fizesse a bérleti díjat, rezsit a bezárt üzlete után.

a másik ami miatt még várok, hogy a nagybani forgalmazók már évek óta megunták a fidesz forinttal való bohóckodását és euroban lehet vásárolni.

most meg 1 éve szinte minden héten emelkednek az árak, ahogy omlik össze a forint.

azt meg nem lehet megcsinálni egy boltban, hogy én is minden héten emelek, mert elmennek a vevők.

vagy, hogy a saját hasznomat lefaragva benyelem a heti/havi áremelést meg nem opció.

szóval, mivel több szakmában is elég jó vagyok-vagy ha nem is vagyok, de el tudom úgy adni magam, mintha jó lennék:)- ellébecolok amíg lemegy ez a fa szkodás, a coviddal, a forinttal meg a fidesszel.


és az is elgondolkodtató az alkalmazotti szemszögemből, ha leváltják a fideszt, akkor vége lesz ennek a tömeges eu n kívüli bevándorlásnak, vagy akár ki is toloncolják őket, így a cégek kénytelenek lesznek magyarokat alkalmazni újra, akiket meg kell fizetni ha nem akarnak bezárni.

fel fognak erősödni a szakszervezetek a fidesz elnyomása nélkül.

ezek pedig erősebb munkavállalói jogokat, magasabb fizetéseket fognak eredményezni.

2022. jan. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát neked legalább van munkahelyed, mégha részidőben is.
2022. jan. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, ez is igaz, több szabadidő van fix alkalmazottiban, mint egyéniben.

Egyébként átérzem ezt a részét: még nekem is nehéz elköteleződni egy cégnél, ahol feltáteleket szabnak és az ő beszabályozott rendszereik szerint kell dolgozni. bevallom, szűröm is kicsit őket..


Én jelenleg úgy látom, hogy nekem a 2 együtt menne jól: stabil főállás és mellette csinálnám side business-ként. A 2 együtt elég jó félre tenni meg tervezni.


Amit írsz, a kormányváltásról: nem tudom, ez amultis része megváltozna-e. Sajnos az ország olcsó termelési folyamatokat lát el a külföldi multik részére, erre rendezkedtek be. Multik nélkül meg még kevesebb munkalehetőség lenne. De én kívánom, hogy változzon, ahogy írod, mert láttam én is, hogy a se magyarul se angolul nem beszélő ukránokat előbb alkalmazzák még így is, mint a magyart, mert az fillérekért dolgozik.


Biztos, hogy vissza fogsz térni előbb-utóbb. Látszik, hogy neked ott van a helyed. Addig meg élvezd ki a szabadidődet a családdal!

2022. jan. 11. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!