Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagy postáról szeretnék...

Nagy postáról szeretnék váltani kisebb postára!Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Több mint fél éve dolgozom nagy postán csomagos ügyintézőként 20 éves vagyok és nagyon sok a munka és nagy a hibázási lehetőség.Viszont kaptam lehetőséget egy kisebb postára.Ráadásul a csomagos a legrosszabb munkakör itt mindenki utálja és ódzkodik tőle hogy ide kerüljön ha esetleg lebetegszik valaki vagy szabira megy.Ha délutános vagyok akkor mindig van túlóra amit nem igazán érzek hogy le lenne csúsztatva bármikor is.A legrosszabb az értékesítés mikor tukmálni kell az emberekre a biztosítást és ha nincs belőle teljesítés akkor kötözködnek ami a csomagos munkám rovására megy.A kis postán amit kinéztem magamnak legbelül csak kivolt rakva egy papírra hogy mit lehet kötni.Igazából röhej.A kis postán ugye mindenki csinál mindent viszont lényegesen kevesebben vannak mint a nagy postán.Érdemes lenne váltanom?Esetleg postai szakmában dolgozók közül van itt valaki aki jobban tud segíteni?Mi a különbség kis és nagy posta között?Bizonytalan vagyok hetek óta úgyhogy ha valaki érvel szívesen fogadom!Negatívak légyszíves ne írjanak.

2022. jan. 12. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Dolgoztam kispostán, kva sokan jártak oda, és ott is kellett tukmálni. Olyan szempontból talán jobb, hogy sokféle területhez kellett érteni (és ettől nem vált minden monotonná), de abba is bele lehet fáradni, ha egész nap csak a csekkeket látod. (Pl. adófizetői napokon)

Csomaggal mi a baj? Ráteszed a mérlegre, és a gépen kitöltöd az adatokat..

Ja, és ha nem álló nap dolgozol - amit látnak ugye a rendszerben -, máris megy az óracsökkentés, áttesznek 8 óra helyett 6 órába, vagy 4-be.

2022. jan. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A járatindítással vannal problémák meg a sok díjhiteles csomaggal amit beszállításból hoznak.
2022. jan. 12. 13:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Értem. Neked kell rovatolni is?
2022. jan. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 BlackSword ***** válasza:
Basszus a rovatolás meg a díjhiteles csomag a legegyszerűbb... ennél minden más csak bonyolultabb... Mi nem megy???
2022. jan. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos minden igaz, amit az első válaszoló írt. Én postán dolgozom "ablakban". Kész tragédia, de nem is az emberekkel van a baj (néha akad azokkal is), hanem amit hátulról kap az ember. A csekkek, levelek senkit sem érdekelnek. Kiadják év elején miből mennyit kössél, és ha nincs meg lehet menni magyarázkodni. Persze, hogy a postavezetőt csak az érdekli, mert őt is felülről nyomják ám keményen. Szóval aki postára akar esetleg jönni dolgozni, az azonnal keressen mást...
2022. jún. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos én is csak egyet tudok érteni az előttem szólókkal.


Aki tud már menekül a Postától nehogy valaki ide akarjon jönni dolgozni :)


Állandó a fenyegetés, stresszezés, minden téren de főleg az értékesítésben.


Mindenért anyagi , erkölcsi felelősséggel tartozunk ,de megfizetve nincs.


Mindenből elő van írva miből mennyit kell teljesíteni sorsjegy, árú /játék,könyv /, biztosítás , megtakarítás és ha nincs akkor bizony még abból a kicsi egyre kevesebb saját pénzből kell megkötni , vagy hírlapot előfizetni .


Közben állni az ügyfelek panaszát, szidalmazását, a másik oldalról a főnőkét minden egyes hibáért és a kevés értékesítésért.


Ha nincs akkor még mindenféle nyilatkozatot iratnak, hogy mennyit vállalsz és mikorra és írhatod a jelentéseket , hogy mért nincs elég értékesítésed.



Sajnos ez a helyzet ma a Magyar Postánál.

2022. jún. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BlackSword ***** válasza:

Igaz, a jelentéseket én is szeretem... leírom amit látni szeretnének, aztán pont azt teszem, amit jónak látok...



Tisztára a "megmondalak az óvonéninek" jut róla eszembe...

2022. jún. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!