Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgoznátok egy ilyen munkahel...

Dolgoznátok egy ilyen munkahelyen?

Figyelt kérdés

Kezdetben jó volt a munkahelyem, azonban az utóbbi 1 évben átalakulások voltak, lett 3 teljesen új osztály olyan vezetőkkel, akik a főnök baráti köréből kerültek ki és egyébként nem tölthetnének be ilyen pozíciót. Ők gyakorlatilag az atyaúristennek képzelik magukat. Legújabban már a családtagjaik is ott dolgoznak a cégnél, elég jó pozíciókban. Felvettek három asszisztenst is, de nem, hogy hatékonyabbak lennénk, hanem sokkal rosszabbak. A főnök olyan hátszelet/egót tol alájuk, hogy mindenki úgy viselkedik, mintha ők szrták volna a spanyolviaszt.


Dolgozói szinten természetesen nem jutnak el az információk, szakmai segítség nincs, de határidők igen, és gyakran tarthatatlanok. Az sem segíti elő a helyzetet, hogy egy problémával nem tudod megkeresni a főnököd, de ha mégis, akkor nem ér rá vagy elég durva stílusú leveleket kapsz válaszul.


Az én esetemben a következők gondolkodtattak el: adott egy viszonylag jól működő friss csapat, aminek én a vezetője lennék, az alapbéremem kívül nem jár más, míg másnak, akinek ugyanilyen pozícióban van, igen. Kérdeztem a főnököm, és azt mondta, hogy munkám honorálásaként majd utólag megkapom. Ha nem szólok róla, természetesen ez a válasz se lenne. Az, hogy mikortól/hogyan fogom megkapni, nem derült még ki. Nagyon sok esetben én csinálok meg dolgokat a felettesem helyett, amit ő úgy állít he, mintha azt ő csinálta volna. Most már ott tartunk, hogy korlátozni kell az emailek számát, mert neki nincs ideje olvasni, pedig ez nagyjából az egyetlen platform, ahol tudunk vele egyeztetni. Tegnap hisztizett is a felettesem, mert mindenki nyaggatja a problémákkal és ő így nem tud dolgozni (mi sem), de majd vezet be fogadóórát határidőkkel és az tuti lesz.


Ami még nem tetszik, hogy tartottak egy vezetői elvonulást nemrég, ahova engem illetve egy másik vezetőt nem hívtak meg, pedig elvileg stratégiai célok átbeszéléséről is volt szó. Ez onnan derült ki, hogy az egyikük COVIDos lett és így hazavágták az egész csapatot karanténba, erről emailben értesítettek minket. Illetve olyan pletykák is terjengenek, hogy valójában tortillapartit tartottak a főnöknél.


Véleményem szerint egy eléggé mérgező hellyé sikerült alakulnunk, ahova már nem szívesen teszem be a lábam, mivel hiányzik a tusztelet, a megbecsülés, a szakmai és emberi elismertség, ráadásul az utóbbi időkben már aludni se tudok rendesen, mert ezeken agyalok és ez így nem egészséges. Most annyiban maradtam a felettesemmel, hogy jövőhéten beszélni fogunkna jövőt illetően, mert ez így részemről tarthatatlan.



2022. jan. 13. 05:03
 1/7 Isti22 ***** válasza:
100%

Ha nem érzed jól magad, nyilván nem dolgoznék ott, ugyanakkor ez nálam mindig annak a kérdése, hogy van-e jobb lehetőség máshol.


Ha nincs, akkor tök mindegy, hogy dolgoznék itt vagy sem, muszáj. Ha van, akkor meg nyilván váltani kell, hiszen jobb.

2022. jan. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva, vannak napok, amikor jobb, csak kevés van ebből. Nen tudok azonosulni azzal a mentalitással, ami nálunk megy.
2022. jan. 13. 06:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag leírtad az én munkahelyemen, csak nálunk nem torrtilla parti volt, hanem sütiket ettek.


Én már beadtam az önéletrajzom pár helyre. Szeretem a munka társakat és a feladatokat, de ezek a megaláztatások mindentől elveszik a kedvem. A jobb napok miatt nehéz a "szakítás" , de nem jó ez.

2022. jan. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyi vörös zászlót soroltál fel, ami egy kommunista felvonuláson is sok - ahogy a mondás tartja. Én biztos keresgélni kezdenék nagyon gyorsan, mert a protekciós emberekkel nem fogod tudni felvenni a versenyt. Azzal, hogy erre a vezetői partira nem kaptál meghívást, gyakorlatilag kinyilatkoztatták, hogy nem vagy a körük része. Simán lehet, hogy már megvan a helyedre az ember (rokon). Ha sok éve vagy itt, és jogosult vagy végkielégítésre kirúgás esetén, akkor megfontolandó azt megvárni, de csak óvatosan vele, mert a hosszú távú stressz rendkívül káros és ahogy írod, neked már kijut belőle. Így én mindenképp keresgélnék, de nem jelezném előre ezt a szándékomat, nehogy addig visszaéljenek a helyzettel stb.
2022. jan. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3, ezt szomorúan olvasom, minden jót kívánok!


#4: a csapatok különböző városban dolgoznak, és akik Budapesten vannak, ők vettek most részt és erősen titokban is tartották, hogy van ilyen. A főnök az összes jó munkát oda osztja le, mert ők a Központ, nekünk alig jut valami. Ugyanez igaz a beszerzésekre, nekik mindig mindenből több és jobb jut. Kritika vagy konfliktus esetén megy a sértegetés, szenélyeskedés, de ha segítség lell, akkor rögtön megtalálnak.


Egyébként tényleg megvan már az utódom (én kértem, hogy legyen így), aki a próbaideje után veszi át a helyem. Ironikus, hogy a felettesemnek nincs doktorija, sőt, releváns tapasztalata sincs,addig az említett utódnak van és meg kell várnia a próbaidőt, hogy negkaphassa a helyem. Gyakorlatilag az utódom magasabban kèpzett és több tapasztalattal rendelkezik, mint bárki a csapatban. A felettesem azt szeretné, ha elvileg maradnék a csapatban, viszont azt se mondta neg, hogy milyen pozíció, mennyiért. Számomra hiteltelen és komolytalan lett így a hely, ráadásul nem szeretnén magam beáldozni, elég volt.

2022. jan. 14. 03:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért a problémák nem kicsit súlyosak.


1.Az, hogy a cég rendre rokonokat és haverokat vesz fel és foglalkoztat, az nem csupán abban a tekintetben aggályos, hogy az összefonódások és összeférhetetlenségek is elkerülhetetlenek, de egy ilyen cég például képtelen a változásra, fejlődésre, megújulásra is. Ahogy mentek át családi vállalkozásba folyamatosan emelkedhet annak a kockázata, hogy megjelenjen az elfogultság (ami már érezhetően megjelent), míg másoknál a hátrányos megkülönböztetés, kvázi aki nem tartozik bele a családi vérkeringésbe az szekundernek számít, kisebbségnek, veszélyes és félő, hogy munkavállalói jogok sérülhetnek egy ilyen mérgező környezetben.


2.Az, hogy nem csupán visszacsatolás, de alapvetően kommunikáció, mint olyan nem létezik nálatok ez talán a legnagyobb hiba. Súlyos szervezeti, működési hiba.


3.Az ember munkabére alapbérből és bérpótlékokból áll. Előbbit meg lehet adni időben, teljesítményben, vagy a kettő kapcsolatában. Teljes mértékben érthetetlen, hogy egy csoportvezetőnek az illetménye, hogy lehet kevesebb, mint azonos körben másoké. Véleményem szerint ez az egyenlő munka egyenlő bér elvét sérti, tehát jogi foganatja is lehetne már.


Összességében megkérdezném milyen tevékenységet folytat a cég, egy olyan cég ami ilyen szinten keretek nélkül, jogfosztással próbál érvényesülni.

2022. jan. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6, olyan jól megfogalmaztad, hogy mi a problémám. Mint írtam, szerdára kértem időpontot, de ahogy itt olvasom a válaszokat, mèg biztosabb vagyok abban, hogy ez így nem mehet tovább, ez a közeg mérgező.
2022. jan. 14. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!