Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az idei béremelésem pont...

Az idei béremelésem pont annyi mint a tavalyi azelőtti és azelőtti, szép kerek nulla-más is így van ezzel?

Figyelt kérdés
2022. jan. 15. 10:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Néhény évig nekem is nagy nulla volt a béremelésem, aztán tavaly márciusba váltottam munkahelyet és most kaptam is emelést.


Nem értem miért ragadnak le egyesek olyan cégeknél ahol nincs semmi emelés és ugyan azért a pénzért görcsölnek holott az árak emelkednek.

2022. jan. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"egyesek olyan cégeknél ahol nincs semmi emelés"


Mert sokan nem hagyják ott a biztos, ismert rosszat a totál bizonytalan "talán jó" kedvéért. ennyi.

elemi pszichológia.


Most menjek el innen egy totál új helyre mert ott TALÁN (de csak TALÁN!!) jobb??

nem megyek.

ez a hely szar de legalább ismert.

míg az új hely jobb?


Ki tudja? Lehet még ennél is roszabb.


Meg aztán hova vennénke fel? Sehova.


ÍGy maradok.

Ennyi.

2022. jan. 15. 10:24
 3/10 anonim ***** válasza:
Nyilván jómódú ember vagy kérdező ezért neked nem oszt nem szoroz hogy emelnek a béreden vagy sem. Ha megvan mindened, saját hitelmentes kecó, jó autó, többféle, diverzifikált megtakarítás,a kiadott kecóidból jön a havi fix passzív jövedelem akkor neked nem kell görcsölnöd azon hogy emelnek-e a béreden vagy sem. Akinek ez a hátország nincs meg az görcsölhet, minden oka megvan rá hogy ideges legyen. De az ilyen ember nem is fog megmaradni egy kilátástalan fos munkahelyen ha egy csöpp esze is van. Hanem inkább kimegy Ausztriába szállodai kisegítőnek ahol az ingyen szállás és kaja mellett rendesen tud spórolni.
2022. jan. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#2: te olyan vagy, mint a nyuszika ebben a viccben... :-D


[link]

2022. jan. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#2 akkor meg mit csodálkozol? Edd meg amit főztél magadnak.
2022. jan. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb helyen nincs évente emelés, kivéve a minimálbért vagy bérminimumot kapó alkalmazottaknál, mert azt törvény szabályozza, másoknál az emelés ritkább. Kevés olyan cég van, ahol évente felülvizsgálják a béreket magasabb bérkategóriákban is.
2022. jan. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#2


Szerintem meg annak a pszichológiája érdekes (és elemi), hogy az alacsonyabb társadalmi rétegben élők miért gondolják azt, hogy a biztos állást kell megtartani, még ha az szar is.


Tudom, hogy ezen a szinten nehéz jó állást találni, én is dolgoztam ilyenekben, de azzal pont nem veszítesz semmit, ha váltogatod a munkaheleket évente/félévente. Én is így találtam jobbat, mindenki így talál.

Kevés az önbizalmad.

Ha ezen a munkahelyen nem rúgtak ki, akkor dolgozol olyan jól, hogy egy új helyen se fognak. Ha pedig ennyire kételkedsz a saját képességeidben, akkor képezd magad, fejlődj.

2022. jan. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mi a halálért panaszkodsz? Szenvedj csak magadnak, ha ennyi nem vállalsz kockázatokat. Ezzel a mentalitással sehova sem jutsz az életben. De ha neked jó ¯\_(ツ)_/¯
2022. jan. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk minden évben van kollektív béremelés, illetve nekem pl év közben is emeltek, tavaly is kaptam év közben is (akkor mondjuk előléptetés volt)
2022. jan. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is van minimum inflációt követő béremelés, illetve beosztástól is függ a mértéke. Most bruttó 20.000 Ft-tal kapok többet, mint tavaly. Nem sok, de jobb, mint a semmi.
2022. jan. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!