Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb ember a munkahelyen konfliktuskerülő?

Figyelt kérdés
2022. jan. 15. 11:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
És miért van az, hogy a legtöbb ember a magánéletében (is) konfliktuskerülő?
2022. jan. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
49%
Biztos vagyok benne, hogy így van nálunk is.
2022. jan. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért egyébként, mert a legtöbb családban erre nevelik a gyereket. Nem arra, hogy asszertív legyen, tehát önérvényesítő mások érdekeinek csorbítása nélkül. Inkább arra: ne legyél önző! Ne fejezd ki az igényeidet! Ha megmondod az igényeidet (ezt esetleg a szülők tévesen, saját rossz minta alapján a másokon átgázolással azonosítják, nálam ez történt), nem fognak szeretni.
2022. jan. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, szóval szerintem ezek miatt a gyerekkorban kapott minták miatt konfliktuskerülők az emberek (egy másik réteg pedig amúgy is uralkodni vágyik és esetleg meg is erősíti a konfliktuskerülő, kisebb egoval rendelkező emberekben, hogy tényleg jobb, ha elnyomható maradsz), amiket felnőttként elég nehéz felülírni.
2022. jan. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A saját példám alapján:

Nálunk a vezető egy jóindulatú személy, aki segít mindenkinek, ugyanakkor, ha azt mondod neki, hogy holnap Kamcsatkára kell menned, akkor azt is beveszi. Vannak munkatársak, akiknek jogaik vannak. E mellett a főnök is kimondott jogokat, mit lehet, stb. Én ezzel szemben nem ilyen neveltetésben részesültem otthon, nagyon zavar, hogy megy a mókolás 1000-el körülöttem.

Én ezzel kapcsolatban már beszéltem felettesekkel, de semmi-, az égegyadta világon semmi értelme nem volt, helyette több esetben fekete bárány lettem.


Egy magasabb rangú személy, aki ismeri az intézményt, ő is azt mondja, hogy a vezető xar.


Így nézve:

Van értelme felszólalni?

2022. jan. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%

Én egyszer, egyetlen egyszer álltam bele keményen egy konflitkusba egy melóhelyen, anyagi oka volt, 15 éve dolgoztam ott. 1 hónapon belül kivágtak mert 15 év után mertem felszólalni hogy X szerződéses pénzt jó lenne ha ki is fizetnének.

Kifizették és kirúgtak. 15 év után mert 1x mertem kinyitni a számat.



Megérte? NEM.

2022. jan. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Mert alapvetően félnek az emberek a konfliktustól. Nem tudták magukat soha rendesen megvédeni, csak ők húznák a rövidebbet. Ezzel nincs semmi gond, van akivel felesleges balhézni.
2022. jan. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
mert fél, hogy kirúgják és hónapokig nem talál másik munkahelyet.
2022. jan. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Tudnál írni konkrét példát konfliktuskerülésre?

Nekem már többször volt,hogy normálisan beszéltem az illetővel,sz*rt sem ért,volt,hogy balhéztam,akkor sem változott semmi.

2022. jan. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
8-as: eközben Magyarországon: munkaerőhiány.
2022. jan. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!