Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A többi európai népekhez...

A többi európai népekhez viszonyítva milyenek a magyarok munkamorálja és mennyire jó munkaerők?

Figyelt kérdés
Hol helyezkedünk el a többi európai néphez képest ha az nézzük hogy mennyire jó munkaerők a magyarok és milyen a munkamoráljuk?
2022. jan. 15. 18:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%
Lusták, fegyelmezetlenek és megbízhatatlanok
2022. jan. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%

Ez egyáltalán nem igaz 1es!


Minden néphez képest más. Nekem amikor angliában dolgoztam, folyamatosan mondták hogy "de sokat dolgozom! Nehogy kiégjek!", pedig egyáltalán nem erőltettem meg magam.



Én úgy mondanám, hogy a germánokhoz képest, ami mondjuk egy lináris munkamorál, a magyar inkább exponenciális. Az elején semmi, aztán egyre nyomja fel a határidőhöz közeledve.

2022. jan. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%

1-es d’accord!

Még hozzátenném, hogy trehány munkát adnak ki a kezükből és a pontosság nem az erőssegük. Ígéretüket nem tartják be, munkájukat folyamatosan kell ellenőrizni mert nem végzik el becsülettel, lelkiismeretesen.

2022. jan. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
41%

Addendum.


Szemrebbenés nélkül hazudik mindegyik.

2022. jan. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

" Az elején semmi, aztán egyre nyomja fel a határidőhöz közeledve."

És a végén egy összecsapott, vacak munkát ad le.

2022. jan. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%

Igen, ha főnök, meg munkaadó vagy akkor a szemedben mindenki "Lusta, fegyelmezetlen és megbízhatatlan"



Nyilván több féle ember van munka tekintetében, egy cégen belül is. Van olyan aki precíz, megbízható, kérés nélkül túlórázik, nem is kéri a túlórák kifizetését és persze mindennek az ellenkezője is megtalálható. Valóban vannak lusta disznók, akik minden cégnél megtalálják a lógás módját.


Én dolgoztam Németországban, németek mellet. Ott is több féle hozzáállásal találkoztam, semmivel sem voltak "jobbak", mint a magyarok, sőt inkább azt láttam, ha olyan dologgal találkozik, amit meg kéne oldani, de nem feltétlen az ő területe, de meg tudná csinálni akkor inkább másra hagyja a legegyszerűbb dolgot is. A munkaidőt pedig szigorúan betartják, ha 16.00-kor lejár, akkor kiesik a szerszám a kezükből.

2022. jan. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
34%
Vicces hogy aki Angliában, meg Nemetben dolgozott az pozitívan nyilatkozik, de a rengeteg szakértő, példát nem írva beszél... érdekes...
2022. jan. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

Igen, ha főnök, meg munkaadó vagy (...)


Nem vagyok munkaadó. Ausztráliában kívül minden földrészen jártam, több országban dolgoztam, vezetőként is multinacionális cégeknél.

A magyarok munkához való hozzáállása megdöbbent.

Ha nem magam csinálom, nem készül el a munka folyamatosan kell mondani: gondolj ra, csináld meg, megcsináltad már? Problemamegoldasuk nulla, nem látják át a problémát így nem is találják meg a megoldást vagy a kivezető utat. Az újítást lázításának veszik. Ha nem pont 12:00 órakor kanalazhatja a levesét akkor már bajuk van a munkaadóval.

A magyarok között ez a levesgeneracio a legrosszabb.

Mindenhol a levest keresi. Leves nélkül nem bírják ki. Minden nap pont 12:00 h leves. Ilyenkor kiesik a toll a kezükből és megindulnak a kantinba a levesért.

2022. jan. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
Osztom az 1#-t.
2022. jan. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%
Olyanok a magyarok is munkamorál terén (is) mint a világon bárhol. Kínától Peruig, Norvégiától Új Zélandig vannak lusták, sztahanovisták, nyalizók, szemetek, stb.
2022. jan. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!