Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szellemi munkát végződtől...

Szellemi munkát végződtől kérdem, mikor/minek hatására éreztétek azt, hogy az új munkahelyen helyt fogtok tudni állni és eléggé felkészültek vagytok? Mi adott bátorságot arra, hogy jelentkezzetek akkor is, ha esetleg nem minden elvárást teljesítetek?

Figyelt kérdés
2022. jan. 18. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Az adott bátorságot, hogy nem volt egy fillérem sem, viszont lakáshitelem és családom meg igen.

Nem voltam felkészülve, sokat bakiztam az elején (nyomtatványok értelmezése, kitöltése, dress code, viselkedés kollégákkal-ügyfelekkel, határidők betartása), mivel nem ismertem ezt az "irodista" világot, de aztán belejöttem.

2022. jan. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Én tanárnak tanultam. Nekem is az, hogy le voltam égve anyagilag. De sohasem volt benne nagy sikerem. Rengeteg a problémás gyerek.

Most könyvelőnek tanulok. Remélem, ezzel majd az állandó pénzzavaromat is meg tudom oldani.

2022. jan. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem voltam ilyen bátor. Nem jelentkeztem volna, ők kerestek engem. Ez adott akkora önbizalmat, hogy rábólintsak. Azóta is folyamatosan az ő bizalmuk, elégedettségük és a megbecsültségem motivál. Szerencsére mindig kapok olyan feladatot, kihívást, ami előtt nem érzem, hogy fel lennék rá készülve, mégis sikerül. Tehát én mindig csak utólag érzem késznek magam.
2022. jan. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Az elváráslistán kb. soha sehol nem kell minden pontnak megfelelni, elég a legfontosabbaknak, a többit megtanítják. Amikor már tudtam eleget a szakmáról ahhoz, hogy tudjam, a 8-10 elvárásból melyik az a 3-4 ami valóban elengedhetetlen, bárhová mertem jelentkezni.

Tudom magamról, hogy marha gyorsan tanulok és jó vagyok abban, amit csinálok, különben is, ha sosem kockáztatok semmit akkor még mindig ugyanott lennék, mint 15 éve, ezt pedig sosem engedtem meg magamnak. A magánéletemben is tudatosan kerülöm a komfortzónát és folyamatosan feszegetem a határaim, ilyen a személyiségem.

2022. jan. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

sok dologhoz nem értek amihez kellene, mármint én akarok, vagy a munkában is hasznos lenne


képes vagyok tanulni, fejlődni, nyitott vagyok az újra


az első munkahelyemre úgy mentem dolgozni, hogy tudtam programozni, de az adott nyelvhez, területhez semmi közöm nem volt addig

elég sokat tanultam, megérte


a 2. helyre már úgy jöttem, hogy volt tapasztalatom, 7-8 éve vagyok itt

2022. jan. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek. Jelentkezéskor egyáltalán nem voltam biztos benne, még a végzettségem sem volt meg hozzá, csak folyamatban voltak a tanulmányaim. Kb. 2 év munkaviszony után kezdtem úgy érezni, hogy kiismerem magam és magabiztosan tudok önállóan dolgozni. - Nálunk ez teljesen normális, komplex munkahely és komplex munkakör. Nem írnám le konkrétan, de képzeld el hogy pl. ki kell ismerned magad az Országos Széchényi Könyvtár teljes gyűjteményében és összes szolgáltatásában, mindhez értened is kell valamennyire, na kb. hasonló szituáció. :D Szóval szerencsére nem is problémázott ezen senki.

Most 3,5 éve vagyok itt, nagyon szeretem.

2022. jan. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!