Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális, hogy valakinek -1...

Normális, hogy valakinek -1 fokban melege van?

Figyelt kérdés

Kollégám állandóan kinyitja az ablakot, mert melege van. Kint -1 fok van, lesz_rja ha más megfagy, csak neki jó legyen. Kompromisszumra nem képes. Reggel mikor beérek, 20 percet szoktam szellőztetni, és 6-kor becsulódok. Nehogy már ennyi ne legyen elég egy kis iroda kiszellőzésére. Erre ő meg 6-kor bejön, hogy neki melege van, nyissuk ki. Mondom most csuktam be, 20 percig szellőztettem. De neki akkor is melege van, kicsit kinyitja. Na ebből az lett hogy 1 óráig nyitva volt, és el sem gondolkodott hogy a másik fázik. Már a radiátort is letekerte, alig van 20 fok az itodában és még az ablakot is kinyitja. Télen bmeg, -1 fokban. Szerintem az nem normális hogy neki melege van, de akkor más alkalmazkodjon hozzá? Ti mit tennétek? Hogy tudnátok ilyen kollégával együtt dolgozni?

L/25


2022. jan. 20. 07:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%

20 fok bőven elég.


Amúgy mit szeretnél, mit csináljunk?


Mondjátok neki, hogy legyen pólóban. Ha úgy is melege van, akkor nyisson, ti meg vegyetek fel pulcsit.


25\n

2022. jan. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
60%
Ha tudod, hogy ez van, akkor te reggel ne szellőztess.
2022. jan. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
46%

Mennyi idős a kollégád? Férfi vagy nő?

Ha nő, és változó korban van, akkor lehet, hogy tényleg melege van, mert hőhullámai vannak... ez egy nagyon kellemetlen állapot. Viszont ha ez a helyzet, akkor sajnos az ablaknyitás mellett is ugyanúgy melege lesz, mert ez egy hormonális dolog, hiába nyitja ki az ablakot, akkor sem múlik el a hőhullám.

Próbálj vele kedvesen beszélni, de határozottan, hogy te fázol, és ülőmunka esetén minimum 20 fok azért szükséges.

ha nem változókor nő, akkor nincs tippem, miért, de a többi ugyanúgy érvényes :)

2022. jan. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
20 éves a csaj, most jött pár hete. Azért szellőztetek 6 előtt, hogy mire 6-kor nekiállnánk dolgozni, ne akkor nyissam magunkra az ablakot. Így beérek 40-re, ablakot nyitot, és 20 percig nyitva van, addig úgyis átöltözök, kávézok stb. Nem értem miért akkor kellene ránknyitni az ablakot, mikor leülünk dolgozni.
2022. jan. 20. 08:03
 5/19 A kérdező kommentje:
20 fok elég lenne, de mondom hogy annyi sincs. Levette a radiátort. Azért ülő munkánál nem az elég necces. Főleg hogy tél van, nyáron a 15 fok kellemes, mikor a falak át vannak melegedve ás árasztják a hőt…
2022. jan. 20. 08:05
 6/19 anonim ***** válasza:
33%

AZ teljesen lényegtelen, KINN hány fok van, ha BENN van túl meleg.

A 20 fok böven elég, ennél több nem kell, szóval jogos a szellöztetés.

Senkinek nem lesz baja a friss levegötöl, meg a nyitott ablaktól!

2022. jan. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
30%
nem
2022. jan. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk 19-20 fok van benn a lakásban, ülő munkát végzek és sort-topban!, és így is félóránként szellőztetek, mert MELEG van, pont.


Egyébként, ha fázol, öltözz fel.

2022. jan. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

nem -1-ben van melege, hanem a 20-ban

azért van melege, mert amikor jön befele, akkor siet és kimelegszik


nekem is ez van, beérek melegem van, leveszem a pulóverem (nem hordok kabátot), utána 10-20 perc és már fázom, bár én nem nyitok ablakot


találjatok ki erre valami rendszert, mert látod a mostani nem működik

2022. jan. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
18%
En nyakon ba*znám. Vetkozzon le ha melege van. Nalunk 25 fok van irodaban, pont jo.
2022. jan. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!