Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért csinálja ezt sok főnök?

Miért csinálja ezt sok főnök?

Figyelt kérdés
Mikor fel akar hívni valakit pl. engem (más telephelyen vagyok) titkárnője hív fel hogy a főnök szeretne beszélni veled és oaadja a telefont, tudom hogy meg tudná tenni nincs sok dolga..
2022. jan. 20. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
kényelem, illetve ezzel is mutatja, hogy ő a főnök, a felsőbbrendűséget, a hatalmat.
2022. jan. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1. Szerintem ez így szánalmas..
2022. jan. 20. 10:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokszor akit hívnak az foglalt, nem lehet elérni, stb. Így nem neki kell hívogatnia.

Meg szokás kérdése is. Régen ez volt a szokás. Nem volt mobil. A titkárnő hívogatta a számokat és bekapcsolta a főnöknek. Vagy ha hívás érkezett, akkor is a titkárnő fogadta, és ha olyan ügy volt, akkor kapcsolta a főnököt.

A mobiltelefonok óta már más a helyzet, de úgy látszik, sokaknál megmaradt ez a szokás.

Az a szánalmas, hogy valaki ezen rugózik, hogy most ki hívta fel éppen.

2022. jan. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Valószínűleg egy másik telephelyről gőzöd sincs, hogy valójában mennyi dolga.
2022. jan. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Én is így szoktam. Általában napi 10-15 ember van a listán, akit valahogyan el kell érnem telefonon, nincs időm nekem hívogatni őket. Ugyanúgy, mint ahogy a naptáramba az időpontokat sem én egyeztetem személyesen, erre való a titkárság.
2022. jan. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a csarnokban megcsinálta azt a főnök, hogy ott sétálgatott , sőt még oda is ment az emberhez beszélni, de ha valami gondja volt, akkor nem mondta el személyesen, hanem a csopinak szólt utána, és az jött intézkedni. Kicsit amolyan lenézőnek éreztük ezt a viselkedést, főleg mikor kérdezett valamit, de a választ me se várva sarkonfordult.
2022. jan. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ma 14:23


Üdv újra (5ös választ írtam), már gondolkoztam akkor is hogy érdemes lett volna hozzátenni, most a válaszodat látván meg már biztos vagyok benne, hogy bizonyosan van olyan ember aki ezeket a technikákat hatalomgyakorlási eszközként alkalmazza, de nem ez a jellemző, legtöbbünknél ez pusztán hatékonysági kérdés.


Az általad leírt szituáció is egy vezető szemszögéből nézve szerintem teljesen normális, vélhetően én is ugyanígy jártam volna el, ugyanis a rábízott feladatokért a közvetlenül nekem jelentő csoportvezető/főosztályvezető/igazgató (hívjuk, ahogy akarjuk) tartozik felelősséggel. Magyarul ha látom hogy a csoportvezető beosztottjai (például Te) valamit nem megfelelően csinálnak, akkor én nem téged, a szimpla munkavállalót akarom elkezdeni vegzálni, mit tehet az róla, vélhetően ő azt csinálja, amit mondtak neki. Engem a főnöke érdekel, hogy miért adott egyáltalán neked hülye feladatot, vagy miért nem volt képest rendesen megértetni veled, hogy mi az elvárás.

2022. jan. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 Nem is a feladat volt többnyire, hanem, hogy pl volt ott egy géprongy vagy hasonlóan jelentéktelen dolog, amiért nyugodtan kinyithatta volna a száját.
2022. jan. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!